Sanatorium

Pascal Laugier

Pablo Rosso

Joseph LoDuca
  • Mi Nü-Chai

Přímo ďábelsky zmatené, po pravdě vůbec nevím, o co tu vlastně mělo jít (z té parodie na děj to fakt poznat nešlo), scénář asi byl tvořen stylem 'budeme něco točit a počkáme, co nás při tom napadne'. Ale tu hodinu a půl se mi na Virginii Ledoyen i Lou Doillon koukalo vážně moc hezky, pár lekaček bylo celkem povedených a vůbec docela slušná obrazová stránka dosti převyšuje nedormlý obsah.(21.1.2010)

No původně jsem chtěl dát i 4 ,ale díky trochu zmatenému konci musím dát jen 3. Jelikož si pořád nejsem jistý na čem jsem? Jestli to byl záměr tvůrců nechat to jako by na obě strany. Od začátku ,kdy přijede mladá těhotná uklízečka Anna bije do očí jeden důležitý fakt. A to proč je v celém sanatorium jen jeden sirotek a k tomu kuchařka a ted uklízečka a ještě šéfová. Kdo tohle financoval? vždyt po válce jich tam bylo 300 ,ale jak se dozvídáme nejen od kuchařky tak i z děje všechny děti až na jednu nechali umřít či umřeli sami. Zároveň se zase ukazuje že Anna byla labilní a měla pouhé halucinace. A nebo né... Atmosféru to má ,ale dějově je to prostě zmatené. Celkově se ve snímku moc nemluví.(29.8.2008)

Zo začiatku som nečakal priemernú ducharinu. Rozvíja sa to pomaly a postupne, objavujú sa záchytné body, od ktorých by sa snímok mohol rozvinúť do nadštandardnej žánrovky. Ale potom príde očakávaná, ale málo efektná posledná tretina. A tá neobsahuje naozaj nič závratné či strašidelné a ničí pekne budovaný film.(30.1.2013)

• Morholt

Takové opuštěné sanatorium je pro duchy ráj. Temná zákoutí, prostory za zrcadly, ponuré chodby, to všechno je něco, za co by paneláková strašidla dala nevím co. Jenže ta francouzská si toho zjevně neváží. Nestraší, nelekají a jen občas zaklepou zábradlím nebo se proběhnou po chodbě. Já o Francouzích vždycky říkal, že jsou líným národem. Na druhou mohlo to dopadnout hůř. To kdyby se do domu nastěhovala strašidla řecká. Atmosféra na jedničku, herecky se mi Laugier také trefil do vkusu, ale marná sláva - bylo to o ničem. 30%(19.9.2012)

• AlistairMir

Francouzské horory patří mezi mé nejoblíbenější a i když Pascalova tvorba není pro mě zrovna nejzajímavější tak i jeho výtvorům vždy dám šanci. Zajímala mě tedy jeho prvotina. No docela to zpascal...Tenhle film mohl být super, ale to by to musel vzí do ruky úplně jinak, protože duchařina, která Vás ani jednou nevyděsí není ta pravá. Přitom herci byli sympatičtí hlavně Virginie hrála dobře. Sanatorium bylo krásně pochmurné, hudba dobrá...Ale bylo to celé děsně nudné. Teď Vám řeknu která scéna mi v hlavě utkvěla nejvíce...chvilka napětí...Nahá Virginie ! A to je celkem problém protože i když je to kus baby tak nejlepší scéna v hororu by neměla být nahá ženská. Pokud Vás vystraší lomcování kliky, topení pytle s koťaty a nebo otisk ruky na zrcadle tak je to pro Vás jinak čekejte horor s maximálně nevyužitým potenciálem.(7.12.2013)