Sanatorium

Pascal Laugier

Pascal Laugier

Pablo Rosso

Joseph LoDuca

Kde nič neni,ani smrť neberie.A prvú hodinu tam vážne nič neni.Atmosféra by ešte šla,Virginie tiež,lakačky povedzme,ale čo je najhoršie je to celkové prázdno..V podstate asi polovica z prvej hodiny filmu je iba vata.Laugier sa spolieha na strach z nevideného,ale keď ani nenaznačí,čoho sa vlastne máme báť,moc to nefunguje.V poslednej tretine sa to celkom pekne vygraduje a už to je ten klasický Laugier ako ho poznáme;nemilosrdný;depresívny;ženy necháva trpieť a uvidíme aj jeho typické chladné uzavreté priestory...Viem,že už je to klišé,ale každý nejak začínal a tento film nie je vyslovene nepodarený,iba sa Laugier - scenárista skrátka ešte mal čo učiť.A to má vlastne stále.50%(2.9.2012)

• AlistairMir

Francouzské horory patří mezi mé nejoblíbenější a i když Pascalova tvorba není pro mě zrovna nejzajímavější tak i jeho výtvorům vždy dám šanci. Zajímala mě tedy jeho prvotina. No docela to zpascal...Tenhle film mohl být super, ale to by to musel vzí do ruky úplně jinak, protože duchařina, která Vás ani jednou nevyděsí není ta pravá. Přitom herci byli sympatičtí hlavně Virginie hrála dobře. Sanatorium bylo krásně pochmurné, hudba dobrá...Ale bylo to celé děsně nudné. Teď Vám řeknu která scéna mi v hlavě utkvěla nejvíce...chvilka napětí...Nahá Virginie ! A to je celkem problém protože i když je to kus baby tak nejlepší scéna v hororu by neměla být nahá ženská. Pokud Vás vystraší lomcování kliky, topení pytle s koťaty a nebo otisk ruky na zrcadle tak je to pro Vás jinak čekejte horor s maximálně nevyužitým potenciálem.(7.12.2013)

• Morholt

Takové opuštěné sanatorium je pro duchy ráj. Temná zákoutí, prostory za zrcadly, ponuré chodby, to všechno je něco, za co by paneláková strašidla dala nevím co. Jenže ta francouzská si toho zjevně neváží. Nestraší, nelekají a jen občas zaklepou zábradlím nebo se proběhnou po chodbě. Já o Francouzích vždycky říkal, že jsou líným národem. Na druhou mohlo to dopadnout hůř. To kdyby se do domu nastěhovala strašidla řecká. Atmosféra na jedničku, herecky se mi Laugier také trefil do vkusu, ale marná sláva - bylo to o ničem. 30%(19.9.2012)

Zo začiatku som nečakal priemernú ducharinu. Rozvíja sa to pomaly a postupne, objavujú sa záchytné body, od ktorých by sa snímok mohol rozvinúť do nadštandardnej žánrovky. Ale potom príde očakávaná, ale málo efektná posledná tretina. A tá neobsahuje naozaj nič závratné či strašidelné a ničí pekne budovaný film.(30.1.2013)

• claudel

Příšerná a úděsná zhovadilost, začínám kroutit hlavou nad oblíbenkyní Virginie Ledoyen, to už je podruhé, co kývla na účast v tak špatném hororu. Leknul jsem se jednou, zasmál možná taky jednou, ale hlavně jsem se celou dobu nudil, až jsem usínal. A to jsem Sanatorium sháněl řadu měsíců a těšil se na něj navzdory místnímu špatnému hodnocení. Nyní již rozumím. Sanatorium oplývá ucházející atmosférou, ale hodinu se nic neděje, a když se člověk připravuje aspoň na nějaké napínavé a strhující finále, unudí konec ještě víc, než předcházející děj. Navíc se zde vyskytuje řada styčných bodů se Sirotčincem. Nebudu dumat nad tím, kdo od koho kopíroval, ale na horory z prostředí sirotčinců, sanatorií a nemocnic mám na dlouhou dobu utrum.(5.4.2010)