poster

Penny se bojí

 • USA

  Penny Dreadful

 • Slovensko

  Penny sa bojí

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 92 min

Režie:

Richard Brandes

Kamera:

Joplin Wu
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (61)

 • LIVINGDEAD
  ****

  HORROR to je fakt napínavý, to musím uznat! Celou dobu jsem přemýšlel, zda je ten psychopat žena nebo muž. Rysy a postava jako chlap, ale dlouhé nehty a křičí jako ženská! Jinak holka, uzavřená v autě, nemohoucí ven, ke všemu trpící fóbií z aut, z důsledku havárie, při které zemřeli její rodiče. Mimochodem, to matčině krvácení z krku bylo skvělé. Sestra zrovna jedla a div se nepozvracela :-) Trošku mne naštval ten konec. Pokud by bylo pokračování, tak s takovým koncem souhlasím. teď ale mohu jen přemýšlet, zda ten psychopat zabil toho řidiče, zda zabil i Penny, nebo zda jen zabil řidiče a Penny ho přejela, nebo jestli Penny ujela.... možností je spoustu.(25.4.2007)

 • Lateef
  *

  Tak kolik tohle stálo?? 100... 150 dolarů?? Jeden starej bavorák píchlej mezi dva stromy, taková je filmová výprava. Role Penny by seděla určitě Elishe Cuthbert nebo Paris Hilton, nešlo o nic jiného než jen řvát a brečet, škoda, že si režisér vybral naprosto neatraktivní Rachel Miner. Jak tu již bylo poznamenáno, onen stopař nejdříve skutečně vypadá jako Darth Sidious, jen jsem čekal, kdy vytasí svůj červený meč a vysype z rukávů pár elektrických výbojů. Trochu té atmosféry na začátku je, ale další hodinu se opravdu doslova nehneme z místa a vše se omezuje na záběry uvězněné Penny v autě uprostřed lesů. Je to jako desetivteřinová nahrávka puštěná smyčkou neustále dokola. Aby to bylo zajímavější, zhebne pár vedlejších, úplně nepodstatných postav. Ale pořád nic, žádné napětí, strach, ani emoce se nedostavují. Bylo mi šum a fuk, koho, kdy a jak kapucín zabije. Tragické finále potvrdilo tragický film. Zbývá utřít toaleťákem a spláchnout do hajzlu, nazdar! /After Dark HorrorFest 2006/(22.12.2007)

 • EvilPhoEniX
  **

  Film jsem si pustil zejména, kvůli čtverkám, které vidím od hororových Fandů.. Jakmile jsem viděl Nálepku Barrandov, věděl jsem, že to bude Hrůza, protože tam pouštějí pouze Braky !.. Atmosférické to sice je, ale bohužél nemastné neslané, nic nového pod sluncem, nic zvláštního neukázali, milionkrát ohraný Námět se spousty Chyb ! Nesedlo mi to, je to škoda.. Tyhle nízkorozpočtové, nenáročné filmy už pro mně nejsou ..(16.1.2013)

 • igi B.
  *

  Já chápu, že v rámci žánru asi není možné u podobných filmů čekat nějaký tvůrčím způsobem napsaný inteligentní scénář, natož pak dobrý a smyslupný film jako takový, ale zase tak prostoduché a na jedno brdo přece tahle dílka snad být nemusí... :-/ - - - P.S. A mohl by někdo už konečně vysvětlit těm televizáckým debilům, že když film oříznou na 4:3 a dojebou ho neskutečně ubožáckým a jalovým rychlohoňským kuchyňským dabingem se stupidně kuňkající a hekající pražskou čudlou čtvrté kategorie v hlavní roli a zvukem zmixovaným bez reálných ruchů a tím vezmou filmu jakoukoli atmosféru, udělají i z žánrové kraviny nesledovatelnou sračku??? . . . No, igi se bojí, že to v těch našich televizáckých (k)análech už asi fakt lepší nebude... :-( - - - - - (Poprvé viděno 11.3.2011 /bohužel s otravně blbým čudláckým dabingem/ na >brryndoffské< tv, hodnocení 184., komentář zde jako devětadvacátý - 12.3.2011)(12.3.2011)

 • George Stobbart
  ****

  Skvelý, atmosférický horor zo série After Dark Horrorfestu; ročník 2006, disponuje pomerne skromným spracovaním, minimom hercov a slušnou dávkou napätia. Zo začiatku thrillerová road-movie o vydesenej Penny, trpiacou fóbiou z áut, ktorá si so svojou psychologičkou vyrazí na terapeutický výlet, sa začína po stretnutí so záhadným stopárom pomaly meniť na napínavú hororovú hru, ktorá divákovi pripraví viacero výborných, strašidelných momentov. Hoci sa filmu nevyhne ani pár nudných úsekov, nelogickostí a niekomu bude vadiť aj nejednoznačný záver, celkovo ide o veľmi slušne spracovaný počin s dobre vybratým hereckým osadenstvom.(3.3.2011)

 • Aluska88
  ***

  Považuji se za silnou a odolnou náturu, ale při tomto filmu jsem byla prostě slušně pos**ná. Noc, lesy, jedna vyklepaná holka, její paranoia a malý prostor auta, ve kterém bude po celý film prožívat svá muka. Navíc ještě se svou terapeutkou, která udělala tu chybu, že odešla hledat signál mobilu, který, jak víme, v podobných případech prostě nikdy nefunguje, že. A tak tu s ní v autě jen sedí, nemluví a postupně trošku zamrzá (kdo viděl, tak ví:) Ta udělala velkou chybu, když nabrala nemluvného stopaře do auta. Ten se rozhodne, že jim tuto laskavost musí náležitě oplatit. A tak nebohá Penny, uvězněna ve vozidle, se šíleně bojí a s každým pohledem z okna se děsí, kdy a kde se objeví ten magor s kapucí, co tam někde ve tmě pobíhá a sleduje ji. Nevím, jestli jsem byla tak vyděšená z ní, nebo proto, že to na mě vše dost zapůsobilo. Rachel Miner si pamatuji ze Šikany, kde mi byla velmi sympatická. V tomto horůrku si myslím, že svou postavu ztvárnila perfektně a já si jen říkala, že být v její kůži, budu totálně po... To jsem byla i u TV a stačilo mi:) Jen škoda toho násilně useklého konce, o němž jsem předpokládala, že skončí přesně dle žánrových pravidel. Což bych v tomto případě i uvítala.(12.3.2011)

 • Rogue
  **

  Nenechte se odradit stupidním námětem o hysterické dívce jménem Penny, která má fóbii z aut. Bude vám vadit až do konce filmu, takže si zvykněte. Naštěstí se po pár minutách objeví borec v kapuci a začne být trochu zábava. Sice vypadá jako emperor Palpatine, ale není to na škodu. Čas od času je film legračně nablblý, ale zase ne o moc víc, než většina ostatních hororů. Jen škoda těch několika vizuálních excesů a toho, že Penny není ani moc sexy, ani moc nahá ani moc inteligentní. Navíc má tu přiblblou fóbii a screaming queen z ní asi nevyroste... když o tom tak přemýšlím - ten film vlastně za moc nestojí.(18.4.2007)

 • MM_Ramone
  **

  "Penny sa bojí". Priznám sa, že keď som si púšťal tento americký slasher horror som sa bál aj ja. Bál som sa, že to bude premárnených devätdesiat munút môjho života. Mal som silnú predtuchu, že to nebude stáť za veľa. Terapeutická cesta starým bavorákom traumatizovanej teenagerky Penny a jej nesympatickej psychologičky do odľahlých hôr, ktorá sa premení na boj o život, bola presne taká hlúposť ako som sa obával. Tekže Penny sa bála a ja som sa nudil. **(19.2.2018)

 • petero

  AFTER DARK HORRORFEST (Unrest, Reincarnation, The Gravedancers, The Hamiltons, Wicked Little Things, Dark Ride, Penny Dreadful, The Abandoned)(7.2.2010)

 • Faustka
  **

  Vystresovaná Penny chce přečůrat vypatlanýho pošuka v kapuci. Bohužel Penny Dreadful má takřka nulové napětí a nevýraznou Miner… připouštím, že šikovněji bych nezaparkovala.(23.11.2012)

 • Lhurgoyf
  *

  Zoberte si Kingovho Cuja, vymeňte prerasteného bernardína za maniakálneho kapucína, a máte celý dej filmu. Na to, aby takýto slabučký námet bol schopný utiahnuť dĺžku celovečerného filmu je potreba buď a) chytrý scenár (The Cube), alebo b) zručného režiséra (Sam Raimi). Penny Dreadful nemá samozrejme ani jedno. Pozrite si radšej (znova) Hitchera s Rutgerom Hauerom.(19.3.2008)

 • kingik
  ****

  Podmanivý horor s hustou atmosférou o maniakálním týpkovi v kapuci, který využije chorobné fobie mladé dívky Penny z aut, a uvězní ji v jednom z nich v temném lese. Auto zaklíní mezi dva stromy a dívka nemá šanci se dostat ven... Režisér Richard Brandes natočil originální horor, ve kterém hodně vsadil na hustou atmosféru, a ono to po celou dobu slušně vychází, i díky sugestivnímu výkonu mladé Rachel Miner. Závěrečný finální střet dívky s maniakem už sice není tak zajímavý jako předchozí děj, ale 4*si určitě zaslouží.(14.3.2009)

 • hladass
  **

  Opravdu velmi nesympatická hlavní postava a když k tomu přidám naprosto odporný dabing, chtělo se mi zvracet... Film jse v TV vypnul a dodíval se v originálním znění... Jinak Penny Dreadful je slabší thriller, s docela slušnou atmosférou a žádnou logikou...(3.2.2011)

 • swamp
  ***

  After dark Horrorfest - 8 films to die for: Celkem zajímavý nápad zasazený do klasického hororového rámce. Můžu bez studu říct, že jsem se nenudil. Představitelka Penny je celkem příjemná holka a těch devadesát minut uteklo bez větších obtíží. :)(10.10.2010)

 • SeBig
  **

  Uřvanou Penny bubák uvězní v autě bojim, bojim. Ze začátku to vypadá strašidelně ale pak vás ta atmosféra omrzí a ten konec? To jsem čekal jenom na ,,ahoj"? Kravina(5.7.2012)

 • PetrPan
  **

  V paměti mi utkvěla asi jen koza Tammi Filor, protože jinak není Penny Dreadful nijak poutavým hororem s umaštěným, ale nemastným vrahem, nepříjemně ukňouranou hlavní hrdinkou a pointou, která snad nemohla být fádnější... a to ve mně chvíli sílilo podezření, že to nakonec bude ve stylu Noc s nabroušenou břitvou , ale nebylo no, čili nelogický, ale šokující konec taky nakonec nebyl:)(22.10.2012)

 • Stoka
  *

  Bože, ta Penny ale byla kráva. A jinak, celý film stál za hovno.(9.4.2019)

 • Caelos
  *

  Příšerně nudná, ukřičená, utroubená blbost o holce zavřené v autě. Jo a objeví se tam stářím notně sežvýkaný Michael Berryman, čím je starší, tím je ošklivější.(4.3.2011)

 • Mordenroth
  ***

  Niekoľko nelogickostí by sa ešte dalo odpustiť. Film má totiž miestami celkom solídnu atmosféru (a jednu dosť dobrú ľakačku). Po určitom čase som však začal byť trochu nervózny a mal som pocit, že snímka trvá už viac ako 90 minút. V tej chvíli som sa pozrel na hodinky a zistil krutú pravdu - ubehlo len 60 minút. Z námetu tak radšej mohla vzniknúť napríklad jedna epizódka z Masters of Horror. S prižmúrením obidvoch očí dávam 60%.(2.6.2008)

 • Terva
  **

  Zajímavě řešené úvodní titulky a hezký průnik kamery (Joplin Wu) autovrakovištěm. CITÁT - Je to jen auto, je to jen auto, je to jen blbý auto !!!...... Překonal jsem "strach" a fobii z tohoto snímku a odvážně jsem si ho pustil. Pohodlně se usadil, dal ruce volně podél těla a po pár chvilkách .....zavřel oči. Po pěkném úvodu se to proměnilo v docela dlouhou nudu. CITÁT - Krásný auto, ale já budu zvracet........(23.3.2012)

<< předchozí 1 2 3 4