Penny se bojí

USA, 2006, 92 min

Richard Brandes

Joplin Wu
  • Lhurgoyf

Zoberte si Kingovho Cuja, vymeňte prerasteného bernardína za maniakálneho kapucína, a máte celý dej filmu. Na to, aby takýto slabučký námet bol schopný utiahnuť dĺžku celovečerného filmu je potreba buď a) chytrý scenár (The Cube), alebo b) zručného režiséra (Sam Raimi). Penny Dreadful nemá samozrejme ani jedno. Pozrite si radšej (znova) Hitchera s Rutgerom Hauerom.(19.3.2008)

• Lateef

Tak kolik tohle stálo?? 100... 150 dolarů?? Jeden starej bavorák píchlej mezi dva stromy, taková je filmová výprava. Role Penny by seděla určitě Elishe Cuthbert nebo Paris Hilton, nešlo o nic jiného než jen řvát a brečet, škoda, že si režisér vybral naprosto neatraktivní Rachel Miner. Jak tu již bylo poznamenáno, onen stopař nejdříve skutečně vypadá jako Darth Sidious, jen jsem čekal, kdy vytasí svůj červený meč a vysype z rukávů pár elektrických výbojů. Trochu té atmosféry na začátku je, ale další hodinu se opravdu doslova nehneme z místa a vše se omezuje na záběry uvězněné Penny v autě uprostřed lesů. Je to jako desetivteřinová nahrávka puštěná smyčkou neustále dokola. Aby to bylo zajímavější, zhebne pár vedlejších, úplně nepodstatných postav. Ale pořád nic, žádné napětí, strach, ani emoce se nedostavují. Bylo mi šum a fuk, koho, kdy a jak kapucín zabije. Tragické finále potvrdilo tragický film. Zbývá utřít toaleťákem a spláchnout do hajzlu, nazdar! /After Dark HorrorFest 2006/(22.12.2007)

• Morholt

Nemám nic proti filmům, které se odehrávají na minimálním prostoru a kupříkladu Buried nebo Phone Booth jsou krásnou ukázkou toho, jak z minima vytěžit maximum. Jenže není každý Cortés respektive Schumacher. U Penny oceňuji celkem originální nápad, protože fóbii z aut zase tak často ve filmu nevídáme. Fajn byl i záporák, který by se ovšem hodil spíš do jiného typu thrilleru/hororu. Ale tím ty pozitiva končí, pokud pominu sem tam solidní atmosféru. Ta ovšem fungovala především na počátku. Vzhledem k neúměrně dlouhé době, kdy byl hrdinka zavřená v autě i se svými fóbiemi postupně vyprchala a nahradila jí nuda. A tu už nedokázali protrhnout ani náhodní kolemjdoucí a nechytil mě ani trošku akčnější závěr. Škoda promrhaného tématu. 30%(16.3.2014)

Niekoľko nelogickostí by sa ešte dalo odpustiť. Film má totiž miestami celkom solídnu atmosféru (a jednu dosť dobrú ľakačku). Po určitom čase som však začal byť trochu nervózny a mal som pocit, že snímka trvá už viac ako 90 minút. V tej chvíli som sa pozrel na hodinky a zistil krutú pravdu - ubehlo len 60 minút. Z námetu tak radšej mohla vzniknúť napríklad jedna epizódka z Masters of Horror. S prižmúrením obidvoch očí dávam 60%.(2.6.2008)

Priemerný atmosferický horor, o Penny a jej psychologičke, ktoré sa vydajú na výlet, cestou vezmú stopára, ktorému ani není poriadne vydno do ksichta a nič nerozpráva. Celé je to poniekaľ roztrieskané, ten záhadný stopár sa objavuje len občas, raz sa udeje nejaká vražda, Penny je uviaznutá v aute. Koniec mi prišiel nedotiahnutý a celé to iba kazí na viac ako 4 to ale nemá 60 percent. Mimochodom, Stopár z roku 1986, je omnoho lepší ako toto priemerné béčko.(1.2.2009)