Reklama

Reklama

Vyprovokovaná

  • Velká Británie Provoked: A True Story (více)

Obsahy(1)

Kiranjit Ahluwalia (Aishwarya Rai) byla provdána z Paňdžábu do Londýna. Zpočátku se k ní manžel choval dobře, ale pak ukázal svou pravou tvář. Začal pít, vyhledávat jiné ženy a jí jen mlátil a znásilňoval. Po 10 letech už s ním měla 2 syny. Po jedné dvouhodinové násilné scéně zapálila jeho postel, zatímco spal. Byla obviněna a odsouzena na doživotí za úmyslnou vraždu. Umožní jí odvolání žít svobodný život se svými dětmi, přestože se sama obviňuje za svůj neodčinitelný zločin? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Nikol10 

všechny recenze uživatele

Aishwarya je asi nejkrásnější herečka na světe. Její půvab i ve scénách, kde by jiné herečky krásné nebyly, tak ona stále je. Navíc v teto roli byla přesvědčiva. Jenže příběh sám o sobe az tak skvěle natočeny nebyl. S hlavní hrdinkou jsem sice soucitila, ale ostatní postavy me nepřesvědčily a celkové si tak silný příběh zasloužil možná větší hloubku. ()

Ramanam 

všechny recenze uživatele

Jsem mile překvapen, a to vždy potěší. Mám rád jen čistě indické filmy a kdykoliv, když se do toho přimotá někdo ze Západu, tak je to na výsledku znát a nelíbí se mi to, protože tam cpou ten svůj náhled a způsob myšlení. Navíc je to příběh z Anglie, takže jsem se tomuto snímku vyhýbal jako čert kříži, ale někdy musí i čert přehodnotit svůj postoj... Velmi hezky a přirozeně natočené, dobré postavy i příběh samotný, takže smekám. A. R. B. je klasicky výborná, opět není co vytknout. Co se mi lehce nepozdává jsou jen drobnosti v příběhu. Když chci někoho podpálit, což je jeden z oblíbených zvyků v oblastech, ze kterých pocházel ústřední manželský pár, tak se poté nemohu divit, brečet a propadat žalu, když dotyčný zemře. Toho chtěla snad jen trochu opéct z jedné strany a poté doufat, že mu dojde, jaký je to totální idiot a bude vše v pořádku? Ale dobrá, dle příběhu měla Syndrom Týrané Ženy a byla při činu psychicky mimo. To bych pochopil, protože její manžel byl ostudou mužského pokolení, a s takovým hnusem musí být velmi těžké žít. Asi bych si dovedl představit jiné promyšlenější formy likvidace, ale to zde raději rozvíjet nebudu. Že dostala vyznamenání? Tak to je už hodně diskutabilní. Vůbec nechci snižovat její utrpení, manžel si to zasloužil, i když upálení je dost hnusná smrt, jestliže existují i jiné způsoby a řešení, ale je to při vší úctě stále vrah. Určitě si zasloužila, aby ji pomohli a nějaký přiměřeně nízký trest prostě musela dostat, ale vyznamenání za Příkladnou Asijskou Ženu kvůli její odvaze? To jsou zase laciné politické bodíky a určitě existují stovky jiných žen, které by si to zasloužily mnohem více. Hodnotím-li čistě jen to, co jsem viděl, tak konstatuji, že jsem spokojený a ty necelé dvě hodiny byly velmi příjemně strávené. Čtyři hvězdy po zásluze uděleny. ()

Reklama

Josefin 

všechny recenze uživatele

Vyprovokovaná, film natočen podle skutečné události, mladá indka Akira upálí svého muže po letech fyzického, psychického týrání. Soud ovšem na to nebere zřetel a je odsouzena na doživotí. V hlavní roli kráska Aishwarya Rai Bachchan. Určitě téma, které by nemělo být opomíjeno v soudní jurisdiktci. Mírně nadprůměrný snímek, který mě ničím nevynesl na baldachýn,snad jen lidskou tyranií a nelidskostí. Je poselstvím toho, že ženy na celém světě se nesmí přestávat bít za svá práva! ()

Mr.nachos 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem film jen s dabingem a ten, co to má na svědomí by měl dát hlavu mezi dveře a párkrát s nimi prásknout. Příběh je to ze života, poutavý, smutný a ve své pravdě i ze života. Ale ztvárnění hlavní hrdinky je neuvěřitelně zparchantělé. A ten dabing tomu rozhodně nepomohl. Ten z ní udělal hloupou, uňufanou pipku a to je škoda, protože jinak by hodnocení filmu bylo daleko výš. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem se díval kvůli herečce Aishwarya Rai, kterou jsem si zamiloval už ve filmu "Královna koření" Co se týče filmu Vyprovokovaná, tak se mi líbily scény s popáleným mužem - to bylo maso :-) Bohužel a to mne hodně zklamalo, herečka Aishwarya Rai, byla v tomto filmu pomlácená, strhaná šmudla a nemohl jsem se na ni dívat! Nechtěl jsem si ji takhle pamatovat, protože ona je "BOHYNĚ KRÁSY"! ()

Galerie (11)

Zajímavosti (7)

  • Film původně získal rating A (totéž jako R v Indii). Režisér se rozhodl pro vystřižení problematické části a získal U/A (totéž jako PG-13). (NinadeL)
  • V Indii byl film nadabován do hindštiny, punjabštiny, tamilštiny a telugštiny. (NinadeL)

Reklama

Reklama