Hvězdná srážka

• Itálie Scontri stellari oltre la terza dimensione (více)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Tsunami_X

Všechno a zároveň nic. K smrti roztahané záběry architektury vesmírných korábů spolehlivě zaplácnou velká prsa, dabing, špičkujícího robota i diskotékové účesy většiny zúčastněných. Příliš těžké na sledování. ()

Bluntman

LFŠ 2009 Nemyslím si, že HVĚZDNOU SRÁŽKU lze hodnotit buď odpadem nebo plným počtem, přičemž oba ortely jsou ekvivalentní, protože se nejedná o trash, u kterého je určující míra zábavnosti, nýbrž o camp. Určité "campy" kvality jsou přítomny od kostýmů po rekvizity až k hudbě a hereckým výkonům, čímž se filmu daří mnohem lépe přenést na diváka pocit, že sleduje stará a naivní seriálová dobrodružství na pokračování, než tomu tak bylo u Lucase, a kombinace sci-fi prvků s až harryhausenovským dobrodružstvím sice nefunguje, ale dostatečně ozvláštňuje onu "hrdou pokleslost". (Cozzi je zodpovědný za HERKULA a SINDIBÁDA SEDMI MOŘÍ, a tak se není čemu divit.) Škoda toho, že hlavní důvod, proč většina otrlých diváků film zhlédne, je přítomnost Davida Hasselhoffa, s jehož objevením se na plátně zábavnost i kouzlo klesá. 5/10 ()

JFL

Naprostá láska. Campové kouzlo "Hvězdné srážky" nevychází z ironického výsměchu či provinilého potěšení, ale z roztomilého okouzlení bezelstnou naivitou i upřímným nadšením. Je snadné, ale také ryze ignorantské se filmu jen vysmát coby patlalské kopírce "Hvězdných válek", nařknout tvůrce z neumětelství a plagiátorství, či dokonce z toho, že dehonestují sci-fi. Luigi Cozzi naopak miloval fantastické žánry, psal sci-fi povídky a přispíval i do prestižního časopisu Famous Monsters of Filmland. Toužil natočit sci-fi film podle svých představ a šance přišla právě, když od vypočítavého producenta Nata Wachsbergera dostal zakázku, že má udělat variaci na "Star Wars". Navzdory tomu, co nakukal producentovi, Lucasův hit ani neviděl a scénář spíchnul podle novelizace hitu, kterou fofrem přelouskal. Stejně jako Lucas, také Cozzi obdivoval klasické brakové sci-fi. Jenže jeho ambicí nebylo udělat sofistikovaný a trikově převratný biják, který by u dospělých diváků dokázal vyvolat ekvivalent dětského úžasu tím, že by usiloval o zdání uvěřitelnosti. Cozzi naopak miloval sci-fi v její naivní pulpové podobě před tím, než žánr v očích široké veřejnosti i filmových studií legitimizovaly seriózní filmové hity jako "2001: vesmírná odysea", "Vetřelec" i ony "Hvězdné války". Absurdně neprakticky navržené zbraně, naivní design vesmírných korábů, teatrální kostýmy a pompézní sety či kosmické dálavy hýřící barvami duhy představují cílenou poctu klasickým obálkám sci-fi románů od mistrů šestákového romantismu jako Earle K. Bergey, Richard Clifton-Dey či Frank Frazetta. Ústřední neohroženou a spoře oděnou hrdinkou se pak Cozzi vyznával ze své adorace Barbarelly (filmové i komiksové) a preferencí stop motion efektů vzdával hold milovanému Rayi Harryhausenovi. "Hvězdná srážka" je fanboyovský pastiš dávno před tím, než to bylo cool. Ale na rozdíl od těch novodobých zůstává svěže oproštěný od ambice ospravedlňovat své dětinské obsese tím, že bude působit vážně a pateticky. Zde naopak všemu vládne rozjařilá naivita, vzletná nerealističnost, upřímná pokleslost i až operní kašírovanost. Tím ale výčet elementů, které si lze užívat, zdaleka nekončí. Máme tu casting, z něhož poskočí srdce každého fandy braku, ambiciózní soundtrack klasika Johna Barryho i křečovité herecké výkony či totálně prostinký scénář plný dětsky osudových zvratů. "Hvězdná srážka" není žádný neumětelský drek, nýbrž skvostně roztomilý campový drahokam. ()

zelvopyr odpad!

Film byl vyroben jako experimentální lék proti zácpě. Je až nápadně podobný Star Wars, včetně všeho, nicméně na parodii trochu málo... takže to není ani trochu vtipné. Kromě toho se zde používá co se hodí z mnoha dalších stylizovaných filmů jako Barbarella či 2001: Space Odyssey, akorát zas přes spoustu snahy nevtipně. Všichni herci jsou pojati jako pornoherci (Munro jako domina, Gortner jako hoša) a přehrávají, ale bohužel to spíš otravuje. Dal bych hvězdu za výpravu, interiéry a exteriéry, zvukové efekty a hudbu, ne úplně nepodobnou filmům, které zrovna toporně napodobuje (ale zase stylem, který není pozitivní)... ale nedám, protože mi to svědomí nedovolí. ()

D.Moore

Tak výbornou hudbu Johna Barryho si tenhle brak nezasloužil. Vykrádačka Star Wars (dojde dokonce i na světelný meč!), Star Treku/ů, Barbarelly, Vetřelce a kdo ví, čeho ještě... S ne tak úplně předpotopními triky, fetišistickými kostýmy hlavní hrdinky, kouzelně nablblým scénářem, stop-motion animací, která se práci Raye Harryhausena nepřibližuje ani na vteřinu... Vidět to s někým a někde, asi bych se bavil víc. Sólově to však žádná bomba nebyla. Při epizodě na planetě amazonek jsem se přistihl, jak čekám, že se to celé zvrhne v porno, ale nezvrhlo se. Bohužel? Bohudík? Těžko říct. ()

Dan9K

Jeden z nejzábavnějších špatných filmů. Nečekaně pozdě objevivším se Davidem Hasselhoffem zábavnost klesla, což jsem nečekal. I přesto je to jízda a už tak nějak filmu odpouštím, že docela dost dehonestuje můj nejoblíbenější žánr. Jediná objektivně kvalitní věc na tomhle filmu je hudba Johna Barryho. A překvapivě tím nepůsobila nepatřičně. Některé hlášky provázely většinu rozhovorů po zbytek LFŠ 09. ()

Niktorius

Jako sci-fi fanouška by mne asi mělo štvát, že je se snímku vidět, jak autoři zvoleným žánrem vlastně opovrhují a považují jej za nějakou podřadnost. Ale za vydatné podpory téměř plného sálu na LFŠ 09 jsem se u něj vlastně skvěle bavil. ()

Tom_Lachtan

Hvězdné války a jiné povedené space opery jste viděli už půl milionkrát? Jejich turecký klon je na vás až příliš dadaistický a špatný a Barbarella příliš filosofická? Horst Fuchs vám proto přináší: Starcrash!! Sice tu nikdo nesmaží vajíčka na kapotě luxusních vozů, zato tu je spousta epických vesmírných bitev končících monstrózními výbuchy v bílých oblacích plných jisker, hlavní hrdinka, velká ekoložka (což dokládá jen nezbytně nutný oděv, výroba látky rujnuje planetu!) a dojde i na souboj světelného meče proti robotům, kam se hrabou Jediové! ____ Ono to ve výsledku ani není tak špatné, jak to zní, první půlka je vlastně i docela zábavná, přestože v žádném případě ne dobrá, béčko až na půdu, ale nenudící, žel, druhá půlka už se začne utápět v hrůzných pokusech o epochální finále plné napětí a skvostné akce, ale v konečném důsledku to vypadá, jako kdyby chtěl někdo z teletubies sestříhat tříhodinové festivalové drama. " Jsou tam TISÍCE stupňů pod nulou !!! " ()

darkrobyk

Tak nestydatý plagiát StarWars až je zábavný. Původně jsem dal 3*, ale dnes musím ještě jednu přihodit. Neuvěřitelně barevný vesmír ('hvězdy bílé, žluté, červené, modré...), nekonečné záběry na plující kosmické koráby (to já prostě miluji, ale chápu, že někdo se u toho sežere nudou), honičky, výbuchy, souboje, padouch, Impérium, povědomá destrukce robota, světelný meč, obří chodící socha (že by pocta Argonautům?), pralidi (2001:Vesmírná odysea?), amazonky a prsatá Caroline Munroová, co pobíhá většinu filmu po vesmíru polonahá (nahá bohužel ne). Roztomilé, naivní a pro mne fajn. ()

lamps

Bohužel asi tak poloviční zábava, než jsem od toho očekával. A přitom to má skoro veškeré ingredience zábavně pokleslé podívané, jejichž sečtením neúprosně vzniká specifický kult - úžasně toporné herce (s výjimkou Plummera a vlastně i Hasselhoffa, jenž hraje oproti hlavní dvojici dost civilně), laciné kulisy, porno kostýmy s retro účesy a neskutečně cheesy dialogy, které jsou často opravdu vtipné. Jenže vážné dramaturgické uchopení jinak lehké zábavě moc nepomáhá a například závěr už je prostě jen nepovedenou kopií Star Wars, která vzbuzuje spíš lítost než upřímný smích. Ale robot byl super a bikiny Caroline Munro jakbysmet. ()

JohnnyD

Starcrash patrí do kategórie klasických spatlanín, ktoré sú dielom netalentovaného režiséra bez vkusu a ich jediným cieľom je komerčne sa prisať na originál, ktorý bezbreho vykrádajú (už prvý záver kopíruje Star Wars a dôjde aj na svetelný meč!). Pozitívom je množstvo efektov, masiek a kulís, ale o nejakej ich kvalite sa hovoriť nedá. Caroline Munro je krásna, David Hasselhoff je tu asi pol hodinu a Marjoe Gortner je neskutočné drevo. ()

HAL

Kupodivu mě to nepobavilo tak moc jak jsem čekal, přestože David Hasselhoff se světelným mečem, úchylně hláškující roboti a triky jak z doby kamenné jsou samozřejmě geniální. Jenže ne dost geniální na to aby udržely bránici na pokraji exploze po celou dobu takto debilně natočeného trashe, a k tomu jejich pseudoparodické výstupy neustále přerušují nekonečné, odporné a pohříchu nevtipné vesmírné dogfighty. 5/10 ()

strougy odpad!

Dokonalý "klenot", který sice neobsahuje žádný náznak filmové kvality, avšak jako zábava funguje stoprocentně. Kdo mě obzvláště pobavil byl představitel "nejlepšího navigátora ve vesmíru" Aktona Marjoe Gortner, u kterého stačilo, aby se pousmál a celé kino umíralo smíchy. A taky robot Elle, jehož řeči neměli holt chybu ( "Jsem rád,že jsem pod proudem" či "Jsem šovinistický robot" ) a prostě se dá říct jen musíte vidět, neb kdo neviděl, tak neuvěří. Festival otrlého diváka 2008. ()

Jordan odpad!

film z kategórie ODPAD/***** - tomuto snímku nemôžete dať iné hodnotenie ako minimálne alebo maximálne, s tým, že ani jedno, ani druhé nie je myslené a brané vážne. Mladý Hasselhoff vo svojej prvej "veľkej" filmovej úlohe a (!) Christopher Plummer (!) spolu so sexi Stellou Star, ktorá predvádza plejádu sexi kostýmčekov, to je totálny trash, ultrabéčko, edwood sa musí radovať; ak by sme to chceli predsa len rozobrať - je to nechutné plagiátorstvo Hviezdnych vojen! Ale ako rozptýlenie na piatkový večer navyše s originálnym a vtipným simultánnym dabingom v rámci Ozvien festivalu otrlého diváka v A4 to padlo ako veľmi príjemná zábava! ()

AGAMENON odpad!

Otřesná slátanina parazitující na Hvězdných válkách s již tehdy podprůměrnými triky. Hlavní padouch je něco mezi Dartem Vaderem a magorem z Esmeraldy. Jen slušná hudba Johna Barryho stojí za pozornost a ještě mladý plavčík Hasselhoff. ()

Ivoshek

Hasselhof, roboti, triky, lasery, krásné ženy v sexy kostýmech z budoucnosti. Super zábava. Jediná věc, která není zábavná svou naprostou laciností, je hudba Johna Barryho. ()

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2008] Tohle je geniální film! Hvězdná srážka byla rozhodně jedním z nejlepších filmů festivalu. Navíc ten experimentální dvojhlasý (muž/žena) simultánní dabing… Nemám slov. ()

špaček421

Je čas na trochu robotího šovinismu! Chvílemi legrační vykrádačka Hvězdných válek, která je ve většině ovšem pouze nudná. Není to tak moc WTF jako Turecké hvězdné války, u kterých většinu filmu člověk jenom nevěřícně zírá - tohle se dá pobrat docela dobře a tím se i nudit. Hvězda Stella vypadá cool a sexy, ale místo drsné kočky, co si nedá nic líbit, bohužel dostaneme další nánu, kterou ze všeho někdo musí vysekat (včetně Davida Haselhoffa). Aspoň že ten vesmír je tak hezky barevnej. ()