Oktavianus

Těžko se hodnotí seriál, z kterého jsem čtyři ze šesti dílů neviděl, protože jeho dvě třetiny prostě neexistují (a nikdy neexistovaly). Každopádně takové nadšení kolegů nesdílím, sice to vypadalo zajímavě, ale na to, že ve dvou dílech, a tedy za hodinu, se toho zrovna moc nestalo a povětšinou jen postavy seděly za stolem, vzrušeně debatovaly a to bylo celé, považuju za dost málo. Plusem samozřejmě je, že díky filmové verzi tohoto seriálu BBC se studio Hammer zachránilo před krachem a mohlo nás oblažit svými nejlepšími díly, ale to se tohoto díla vlastně vůbec netýká. ()

PanCitron

No ačkoliv nad tímto komentářem nakonec leží dle mého zasloužený počet počet hvězdiček, musím přiznat že jsem zprvu váhal jestli vůbec hodnotit. To dilema zda hodnotit či ne, tkvělo především v tom, že u tohoto skvostu BBC byly zachovány pouze první dvě epizody. Šlo tu o to, že BBC během živého vyslání pořadu spíše jen na zkoušku natočila pouze první dvě epizody a zbylým 4 částem se už takové štěstí nenaskytlo. Přesto i tato zachovalá hodina, popisující události havárie pokusného raketoplánu, kterou ze tří kosmonautů přežil jen jeden a ostatní záhadně zmizeli, dokázala zaujmou a nastolit poměrně slušnou atmosféru. Naštěstí v roce 1955 společnost Hammer tuto minisérii filmově zremakovala, tudíž alespoň jistá představa jak toto dílo nakonec dopadlo může vychutnat i dnešní divák. Doporučuju vidět obě verze a tento zlomek už jen proto že Quatermass Experiment velkým dílem ovlivnil Britskou televizní a filmovou Sci-Fi tvorbu. ()