Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  *****

  Trochu Jih proti Severu, trochu i Angelika, ale vzhledem k věku filmu bezchybné drama. Jen sledování Clark Gable je požitek, a když se k tomu přiřadí neotřelý příběh s originálními náhledy na problémy otroků a otroctví, je pořád na co koukat.(10.5.2013)

 • Pohrobek
  ****

  Dojemné melodrama o slečínce, jež prožije strmé pády a životní zvraty. Jako opečovávané děvče z internátu rázem nepřízní osudu upadne do tenat obchodníka s otroky a nakonec zakotví v náručí poněkud postaršího, stále však velmi šarmantního Clarka Gable. Raoul Walsh si dal skutečně záležet a vzniklo dílo, které i dnes nabízí velkou dávku dramatu a romantiky. Na svou dobu se zaobírá velmi kontroverzními tématy - rasovou rovností a dokonce sexuálními vztahy mezi jedinci různých ras. Hlavním hrdinou je ovšem plantážník, bývalý obchodník s otroky, takže snímek v žádném případě není lacinou agitkou. Na Clarka Gable je pak radost se dívat v každé roli, zde je ještě doplňován přesvědčivým Sidney Poitierem a krásnou Yvonne De Carlo.(25.8.2006)

 • Ilicka
  ***

  Roztomile nepravděpodobná storka o bílé černošce, občanské válce a elegánovi, který kdysi obchodoval s otroky, ale pak si to rozmyslel. Esence Hollywoodu 50. let, se vší křečovitostí a barvotiskovostí, a rozloučení velikána Raoula Walsche se světem filmu. Obsahuje naprosto vše, co mě na padesátkách irituje, ale v tak předimenzovaném balení, že se nemůžu zlobit.(10.6.2012)

 • Martin741
  ****

  Klark Gable /Gone with the wind, Run silent, run Deep/ tentokrat v zapornej ulohe , konkretne tu hra obchodnika s otrokmi. A moze ziskat za otrokynu mladu Amandu Starr, lebo ma dva problemy. Ake, to sa divak dozvie z filmu, nebudem prezradzat. Gable bol kvalitny herec a vedel, v com sa zjavit, aj v tomto filme su excelentne herecke vykony, vyborne dialogy a namakane kulisy. Nie je to len dalsia prvoplanova agitka od Raoula Walsha /Bily Zar 1949, Colorado Territory/ ale film riesi aj rasovu problematiku : 77 %(11.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace