Canada Lee a Sidney Poitier v rolích duchovních hledají v Johannesburgu milovaného člověka. Podle románu Alana Patona z roku 1948 z období jihoafrického apartheidu. (Netflix)

Dale

Zaujímavý príbeh, len spracovanie pokrivkáva. Môžu za to dosť slabé dialógy, ktoré čoskoro začnú nudiť, aj nevýrazní herci. Sidney aj pri svojej menšej role prekonáva všetkých hercov minimálne o triedu. Hlavný herec Canada Lee mal čo predviesť, jeho postavou zmieta množstvo emócií, no zostal nevýrazný. Černoši v menších úlohách pôsobia vyložene akoby boli pred kamerou prvý krát, alebo dokonca videli prvý krát kameru. Viac priestoru by si pýtala postava syna hlavného hrdinu, ako sa dostal na scestie, lebo vyzerá, že by neublížil ani muche. No aj ten prerod rasistického statkára mohol byť lepšie spracovaný. Dúfam, že sa mi podarí vidieť aj remake, ktorý sa javí kvalitnejšie. ()

ibeh

Škoda že tady Sidney neměl více prostoru, herecky byl určitě nejlepší. A ten jeho úžasný hlas! Na reverenda mohl být vybrán někdo výraznější. Jinak to občasné až neherectví ostatních mi nevadilo, protože filmu dodávalo místy až dokumentární ráz. Viděla jsem tedy slušné drama, mnohdy velmi smutné. Poslední třetina ale ztrácela dech. ()

majo25

Zaujímavé zasadenie do Juhoafrickej republiky ešte spred revolučnej doby apartheidu, v ktorom biely muž znamenal viac ako čierny muž. O rasizmus však nejde, na to je film málo otvorený, ale na druhej strane zasa ďaleko od dnešnej možno až prehnanej korektnosti. Príbeh sa síce dotýka citlivých otázok, ale akoby mu dochádzala para a postupne speje k málo uveriteľnej uvedomelosti. Z hercov nikto nevyniká a Potier tu hrá iba vedľajšie husle. Prekvapilo ma, že starec v hlavnej úlohe má k neuvereniu iba 44 rokov. ()