Fire Tripper

炎トリッパー[ファイアー・トリッパー]

Rumik World: Fire Tripper

Animovaný / Drama / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1985, 48 min

Suzu je malé děvčátko ze středověké japonské vesnice. Tu jednoho dne napadnou bandité a Suzu zůstane ve stavení pohlcovaném plameny. Ve chvíli, kdy se na ni řítí hořící strop, však zmizí a objeví se současnosti, kde se jí ujme bezdětný pár. Není ovšem pochyb, že se dříve, či později do minulosti vrátí. Společné znaky s jinými anime o dívce, která se ocitla v jiném světě, se tu jistě najdou (SPOILER: Čím to je, že jich tolik nejprve narazí na chlípníky, kteří jim usilují o klín? KONEC SPOILERU), ovšem spojení ústředního páru a především závěr vynesly filmu čtvrtou hvězdu. (Leč ani tady mě komediální momenty nepotěšily.) 7/10(7.2.2009)

Malá variace na téma cestování časem mezi středověkem a současností (ehm, tedy polovinou osmdesátých let), docela povedená, byť by jí pomohlo, aby nebyla tak předvídatelná, všechno je až příliš nalinkované a chybí tomu nějaký překvapivý moment, třeba jako když se vás babička na svátečním obědě zeptá, jestli si nepřidáte svíčkovou a místo ní vám naservíruje vesmírného mola nadívaného amarounovým želé. Tenhle film je sice průměrný, ale rozhodně ne špatný, navíc s příjemnou kresbou a roztomilou hlavní hrdinkou.(26.1.2015)