House of the Dead 2 (TV film)

House of the Dead 2: Dead Aim

House of the Dead 2: All Guts, No Glory

House of the Dead II

Horor / Akční / Thriller

USA, 2005, 95 min

• Jayem

Po otrasnej jednetke nasleduje otrasná dvojka. Síce sa nehrabe až tak vysoko ako jednotka ale rozhodne nemá od nej daleko. Dosť to pripomína Resident Evil 2 ale čo je na tomto filme najlepšie je asi to že kde sa chceju pohnúť hlavný hrdinovia tam sú zombíci. Akoby len na nich čakali což mi príde na ludi, ktori sa len trasu a žeru čo im príde do cesti až moc inteligentné (ba dokonca jeden sa schoval do skrine). A to už ani nehovorím o tom konci.(5.12.2006)

• Facerr

Byl by to docela ok zombie horůrek, KDYBY. Kdyby se hlavní postavy nechovali tak idiotsky, kdyby se v akčních scénách neobjevovalo tolik naivních nelogičností, kdyby se film nebral tolik vážně a tím i kdyby se tady neobjevovaly patetický slovní průjmy údajných "Rambů", který by se ve skutečnosti podělali i před bandou zombie yorkshírů na invalidním vozíku. Jedna hvězdička za jakžtakž odsejpací děj a druhá za zombíky.(24.8.2012)

• matmanX

Film jsem si půjčil z DVD půjčovny a předtím jsem o něm nic nečetl. A to byla chyba. Taková kravina se mi jen tak pod ruce nedostane. Všechno je tak hrozně naivní a amatérské, že to musí vidět i retardovaný. Herecké výkony jsou u bodu mrazu, příběh je divný a naivní a o dialozích radši ani nemluvě. Pořád uvažuji, jestli je tenhle film vůbec myšlen vážně, protože scéna, kdy velitel řekne, že jeho muži jsou ti nejlepší a mají za sebou akci "Pouštní bouře" a o kousek dál je jeden z vojáků doslova po*raný strachy a neustále kecá blbosti. Chování všech postav a víc než podivné, nevím jestli opravdu neumí střílet, ptorože na zabití zombie k němu museli vždy přistoupit na 3 metry a až pak střílet. A myslím, že kdyby trochu změnili taktiku, přežili by to všichni.(22.11.2008)

• Jordan

môj komentár bude obsahovať útržky deja - to len ako upozornenie. Hrdinovia si hovoria sami pre seba a nielen to, ale hovoria si to zvláštne polopatisticky: "Oh, I hate Greg, he is an idiot, I hate him!" Alebo "Prečo to nefunguje, keď to malo fungovať . . . motorika . . .vyššia mozgová činnosť . . . celý výskum je v riti." Okrem nezmyselných replík tu sú aj nezmyselné konania - prečo profesor predtým, ako pichol záhadnú látku do žíl mladej študentky najprv rozstrihol jej šaty a celú ju vyzliekol? alebo inými slovami (citujúc "Life Aquatic") "What is the scientific purpose of . . . undresing this girl? "To be naked!" Prosté ako facka. Nepochopiteľné titulky radšej prekočím a . . . je to tu - najhoršie vycvičená a najnemožnejšie vybavená najneschopnejšia "elitná" jednotka asi siedmich vojakov sa vydáva na dôležitú misiu proti stovkám zombíkov. Zábavné je, že príkaz na túto dôležitú misiu vydalo ministerstvo obrany na priamo rozkaz prezidenta. Tak prečo tam posielali jednotku pozostávajúcu z tučného strachopuda, neschopného veliteľa, dvoch citlivých ženských, úchyláka a naivného černocha, ktorý nepočúva rozkazy a zombiám ide rovno v ústrety. Nehľadiac na to, že nikto nevie strieľať a keď je vo filme prvýkrát použitá zbraň, je to skôr omylom a strieľa sa všetkými smermi. Smiešne, trápne, hlúpe. Myslel som si, že jednotka je spodok, ale tá bola aspoň akčná.(1.8.2006)

• Ruut

Páááni. ono se na to dá koukat! Ono je to (relativně) mnohem lepší než jiné Bollovi filmy. Čím to je? Jak je to možné?! Aha. On to mistr Uwe Boll nerežíroval. Překvapivě dobré masky tak na úrovni Yuznových filmů a navrch jako bonus jak takž slušný příběh. Hlavně se neztrácí příliš mnoho času zbytečnými představovačkama a jde se v podstatě hned na věc. Jediné co mě opravdu hodně ale hodně sklamalo bylo úvodní cameo Sida Haiga alias nedostižného Captaina Spauldinga.(25.12.2006)

• - Po úvodních titulcích se objeví nápis 29 days later, což odkazuje na zombie horor 28 dní poté (2002). (Lorge)

• - Film je natočen na motivy videohry „House of the Dead“. (Lorge)

• - Na začátku filmu šílený profesor pronese: "Keeping me alone, alone in the dark," což je odkaz jak na další sérii videoher, tak na tvůrce prvního dílu House of the Dead Uweho Bolla, který natočil film Sám v temnotě (2005), v originále Alone in the Dark. (Lorge)