Viking Rolfe (Richard Widmark) se vrátí z loupežné výpravy po Středomoří domů. Protože ví, kde se nachází bájný zlatý zvon vysoký jako tři muži nazvaný Matka Hlasů a vyrobený kdysi mnichy, žádá otce a bratra Orma (Russ Tamblyn) o novou loď. Tu starou i s posádkou ztratil v bojích s Araby vedenými zvonu žádostivým princem Ali Mansuhem (Sidney Poitier), který se nezastaví před ničím. Loď sice nedostane, přesto se na cestu vydá, a to na Ormově drakkaru i s bratrem. Výprava za bohatstvím a pokladem začíná... (monolog)

Morholt

Fandové vikingů či historie, mezi které se řadím, si v tomto ohledu na své určitě nepřijdou, ale i tak se jedná o zábavnou blbinu o světáckém dobrodruhovi, který se žene za pokladem, o nějž pochopitelně usiluje i záporák zde ztvárněný výborným Sidneym Poitierem. Když jsem to krátce po převratu viděl poprvé, byl jsem docela odvázaný a i když to od té doby kouzlo kapánek ztratilo, pořád je se na co dívat. 60% ()

Martin741

Jo, filmoveho zabijania tam je kopa, len nevidel som ani kvapku krvi, coz kvitujem. Namakany film o vyprave za bohatstvom, dobrodruzstvom, kde nie je nudza o rvacky. jo tie kulisy su nadherne len na prvy pohlad, ked sa im clovek lepsie prizrel, bolo vidno, ze boli urobene rychlo a nekvalitne. Skoda, takto som mohol poskocit este o 1 hviezdu viac . 75 % ()

dopitak

Film se spoustou zabíjení, přesto prakticky bez jediné kapičky krve.___Výborný Sidney Poitier pro něj v hodně netypické roli, která mu ale dobře sedla (jak jinak, je to borec!).___ A teď ke zpracování: Dalo se to natočit ve zcela vážné podobě, v jaké byla stylizována třeba Angelika, ovšem kdoví proč a kdoví kdo se rozhodl film zčásti zparodovat. Právě "odlehčení" některých scén (tragická bitva na pláži, stupidní řádění Vikingů v harému apod). a slabší pasáže ve scénáři to dost pokazily. Taky triky nepatřily k nejlepším co doba umožňovala, střih se zdá být zbrklý a dekorace narychlo spíchnuté-laciné, arabské kupole vypadají umělohmotně a ...___ Dost, přes vyjmenované hrubky jsem se dobře bavil, obě hlavní ženské postavy se moc líbily a Sidney byl dokonalý. ()

AGAMENON

Pěkné (bezduché) dobrodružství od tvůrců Čingischána, kterým dobrodružné pohádky sednou mnohem lépe, než seriozně pojaté filmy. Hudba je opět skvělá, kostými pěkné, i když vikingové pobíhají polonazí (není jim zima?), mohamedáni vypadají v každé epoše stejně a jugoslávské exteriery jsou moc kouzelné. ()

gumli

Skôr dobrodružný film ako historický.Historická presnosť žiadna,ale o tú vlastne tvorcom tohoto filmu ani nešlo.V niektorých momentoch klesol dokonca až do paródie,čo mi vôbec nepasovalo.Vikingovia z roku 1958 sú oveľa lepší a hodnovernejší.Ja by som zaradil ako zábavný komiksový film.Ale nenudí,stále sa tam čosi deje,niekedy až stráca logiku,ale stále je v pohybe.Je to predovšetkým zábava,nič viac.A nepamätám si,aby Sidney Poitie hral niekedy nejakého darebáka alebo zlého človeka ako v tomto filme. ()

• Na začátku filmu, když je vyprávěn příběh o Zlatém zvonu, je chyba. Je řečeno, že zvon byl mimojiné vyroben i ze zlata křižáků, ale za dob Vikingů ještě křižáci neexistovali. (WolfIssen)