poster

V žáru lásky

 • Česko

  Plameny lásky

 • Česko

  Plamen lásky

 • Velká Británie

  Carrington

 • Francie

  Carrington

 • Slovensko

  Carrington

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Francie, 1995, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (21)

 • HVM
  ***

  Tématem i zpracováním navýsost britský film, jenž asi potřebuje britského diváka, který by docenil, proč si dvouhodinový snímek vybírá tu část života dvou jistě velmi zajímavých lidí, ke všemu z okruhu fascinující Bloomsbury Group, týkající se jejich milostného vztahu, když ona byla prakticky frigidní a on homosexuál... I tak jsem ovšem rád, že jsem měl možnost snímek zhlédnout, už jenom pro ten Pryceův výkon nevšední kvality. Co ovšem nepochopím nikdy, je vskutku dementní český název...(28.3.2011)

 • kleopatra
  ****

  Tenhle naprosto nenápadný neznámý film s úplně nevhodně a naprosto stupidně přiřazeným českým názvem mě dostal a to tak, že VELMI. Mám ráda filmy, které jsou tolik sdělné, aniž by se ale příliš nakecalo. A Emma Thompson je v roli malířky, která obětovala svoje potřeby a touhy, svou práci i sebe samu a všechno podřídila muži, který to vzal jako housku na krámě, prostě úžasná.(25.8.2004)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(31.1.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,242,342Tržby Celosvetovo $4,257,342(27.12.2008)

 • ripo
  **

  Moja predpojatosť voči ramantickým a filmov plných lásky, nehy, dobra a miloty vážne ovplyvnila moje hodnotenie k tomuto filmu. Na jednej strane žena Dora s nie úplne ženským výzorom, na strane druhej mladý "nadržaný bujak" ktorý štyri roky musí tolerovať netýkavkovitosť Dory. Na ďaľšej strane starý upachtený Lytt ktorý sám so sebe vyhlasuje , že je buzík. Mladý muž má mladú ženú rád, ale nemá šancu. Starého homosexuálneho chlapa mladá žena fyzicky vôbec nepriťahue, má záujem len o jej psychično, ale práve tohoto starca Dora Carrington chce ...... Dalo by sa povedať, kde sa dvaja kohúti bijú - zvíťazí tretí .... Na scénu prichádza muž číslo 3 (vojak) a muž číslo 4 (milenec). Kto chce vedieť, ako sa to skončí, nech sa na to pozrie. Mne to úplne stačilo ....(26.8.2004)

 • troufalka
  ****

  Manželsko-milenecko-přátelský mnohoúhelník, v jehož úhlech jsem se ke konci ztrácela ...(3.9.2018)

 • jhrasko
  ***

  Zbytočne explicitný film, ktorému škodí bezradná fatalita údelu, kt. si zvolila filmová Dora Carrington (je otázkou, aký vzťah k Lyttonovi Stracheymu skutočne mala). Jedna z pre mňa najmenej uveriteľných úloh Emmy Thompson, herecky až bezradná, ktorá je absurdne ani nie vyvážená, ale totálne prevalcovaná herectvom Jonathana Pryce-a. Ten si svojou precíznou drobnokresbou ukradol film pre seba a nebyť jeho, film by zapadol do priemerných vod životopisných love stories. P.S. Pán bol mimochodom Lytton Strachey a nie Lytt Stachey ako je uvedené v obsahu.(14.10.2009)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1995 - Najlepší herec (Jonathan Pryce), Špeciálna cena poroty(7.4.2013)

 • dr.fish
  ****

  No, plameny lásky to asi nebudou, ale o lásce to nepochybně je. Ovšem nikoli té svázané konvencemi. Britská smetánka počátku dvacátého století trávila zřejmě veškerý čas pitím čaje a lihovin, ježděním na venkov a - souložením, ovšem sex vždycky a zásadně jen mimomanželský. Tak to alespoň je ve většině filmů z tohoto období co jsem viděl. Tady je to ještě pikantnější, jelikož se do toho vmotal navíc homosexuál. Život Dory Carrington je nepřetržitá řada sexuálních trojúhelníků, z nichž však jedna strana se nemění- ten homosexuál Lytt. Trochu nepřehledné? Možná, je třeba vidět. Příjemné, že i v takové podivné partičce nakonec najdete obvyklé lidské touhy a city, pochopíte motivy jednání a postavy vás začnou bavit. Jonathan Pryce vytvořil vskutku pitoreskní postavičku Lytta, intouše každým coulem, Emma Thompson zase vykulenou nezkušenou umělkyni, která se na něj pověsí a to jí změní život. Navždycky. 75%(15.9.2014)

 • Martin741
  **

  Takze toto je najlepsi film Christophera Hamptona ? No tak to bieda, umely pribeh medzi akousi buznou a holkou, kecy o tom, ze vztah je krehky a pevny, ale on si proste ujasnil sexualnu orientaciu, a myslim, ze namiesto nej by sa najradsej lacne vrhol na sexy rezisera! 15 %(4.9.2018)

 • dANo
  ***

  Zvláštna romantika v podaní dvoch hlavných postáv, pričom ide o homosexuálneho podivína a mužatkovskú maliarku. Túto dvojicu a ich vzťah okoreňujú ďalšie postavy, ako vojak, jeho kamarát, či žiarlivý nápadník maliarky. Je pravda, že som nevidel žiaden podobný film, ale to neznamená, že bol dobrý. Je to skôr priemerné a iba vďaka výbornému hereckému výkonu Emmy Thompson (ale ani ostatní sa nenechali zahanbiť) sa na to dá celkom pozerať.(5.11.2008)

 • asirtes
  ****

  Veľmi zvláštny a nezabudnuteľný zážitok.(29.8.2010)

 • PollyJean
  ***

  Z originálního názvu jsem se mylně domnívala, že by se mohlo jednat o životopisný film a že se dozvím něco o malířském díle hlavní postavy a o zajímavých osobnostech, které ji obklopovaly, ale nestalo se tak. Měl mě v tom varovat už ten nesmyslný český překlad. Celý film se soustředí výhradně na malířčin milostný život, což na druhou stranu není málo, protože vztahy mezi postavami jsou tu místy pěkně složité a komplikované, tak jako vztahy někdy umějí být. Emma Thompson hraje dobře, ale pořád je příliš ženská na postavu s poněkud nevyhraněnou identitou. Film navzdory názvu ovládá postava Lyttona Stracheyho (jehož jméno "oficiální text distributora" podivně komolí), velmi působivě podaného v celé jeho okouzlující a zároveň občas i nesnesitelné nepraktičnosti intelektuálského podivína. Což je vlastně v pořádku, protože i ve skutečnosti jeho osoba se stejnou jistotou ovládla život Dory Carrington.(28.2.2012)

 • andrii
  ****

  ....hořící šípy se rozletěly, si zaletěly, pálí na všechny strany, i když lukostřelcova volba byla jasně daná.(3.9.2018)

 • Adiemus
  ***

  Ani po několikátém pokusu mě film nechytl. Příběh je podán nemastně neslaně - jenže vkusně zobrazený anglický venkov mě dostane skoro vždycky (a zasloužil se i o hvězdičku navíc).(7.7.2009)

 • Tiiso
  ****

  Velmi hezky ztvárněný příběh o prazvláštním vztahu několika lidí. Hampton dokázal vybudovat skvělou atmosféru a charaktery postav dokonale rozvinul do nejmenších podrobností. Emma Thompsonová svou roli zvládla určitě dobře, ale ten kdo mě naprosto učaroval byl Jonathan Pryce. Nejenom svou vizáží, ale především svým projevem a mluvou. Dabing se zde blýskl a poslouchat Pryce bylo opravdovým zážitkem. A hlavně ten krásný britský humor. Tento snímek mě opravdu příjemně překvapil.(4.11.2008)

 • r007
  ****

  Rozhodně dost zvláštní film. Nemám moc ráda filmy o homosexuálech, ale musím přiznat, že jako životopisný mě přece jen zaujal.Je tak nenápadný, nádherně vykresluje tehdejší dobu a morálku.Mám moc ráda Emmu T. a tak jsem jí tajně přála štěstí, které se ale bohužel nekonalo...Je to dost smutný film o lásce a sobectví. Jeden z mála, který nemá ambice hořkosladkého příběhu, ale je syrový a krutý. Možná trochu rozvláčný.(21.11.2014)

 • MirkaP
  ***

  Poněkud netradiční milostný příběh, zajímavé obsazení, pěkné scenérie, a to je asi tak všechno.(30.9.2018)

 • gizi
  ***

  Mohlo být zajímavější, ovšem podáno bez větších emocí, bez větších výkonů, konec zbytečně protahovaný. 60%.(2.9.2018)

 • spotczek
  ***

  Další netypická romanťárna. Kdyby to neřešilo jen vztahy, tak bych možná další hvězdu přihodila. Emma se i s ostatními snaží, ale vždycky to prostě skončí v posteli. Skutečně jen skončí. Všichni mi nejvíc připomínají hippies, co trochu předběhli dobu.(29.12.2018)

 • Soupalka
  ****

  Proč "Plameny lásky" či "V žáru lásky" zcela nechápu - britský název "Carrington" celkem dobře asi odpovídá tomu jak ona sama sebe vnímala a presentovala . Asi aby se na film podívalo více lidí, kterým nic neříká britská bohéma nebo Bloomsbury Group, případně slyšeli jen o Virginii Woolfové. Když jsem ve filmu poprvé uviděla Emmu Thompson, vůbec mne nepřekvapilo, že se Lytton Strachey (Jonathan Pryce) o takového okouzlujícího chlapce zajímal. Potud ale mé okouzlení Emmou Thompson končí a i když jí role vyloženě sedla, tak mé okouzlení se vrací až ve chvíli, kdy sází žárovky. To se ale netýká filmu jako celku. Ten mne celkem dostal a když jsem si jej nedávno pouštěla znovu s dcerou, tak jsem si uvědomila, že velký podíl na tom mělo i originální znění. Nevím proč, ale titulky mi přišly strašně rušivé a zcela prozaicky narušovaly tu lehce dekadentní atmosféru filmu ze sexuálního i jiného života poflakující se bohémy. Ve filmu se moc nemluví a podle mne filmová verze velmi dobře vystihuje to, co již kdysi o životě této umělecké skupinky řekla Dorothy Parker - "they lived in squares, painted in circles and loved in triangles".(21.5.2019)

<< předchozí 1 2