Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • NinadeL
  ***

  Tvorba 3. republiky přinesla ve Státním filmu celou řadu výrobků dílčích tvůrčích skupin. Muzikant jest dílem vedoucího tandemu Otakar Vávra / Karel Feix. Podotýkám výrobek, nikoli umělecký film či snad ono avizované drama. Dle námětu Kubínovy povídky byl vysoustružen film - po formální stránce dobře vedený Františkem Čápem, který tehdy v 39. roce tak zajímavě debutoval v českém filmu společně s Václavem Krškou. Po ostatních stránkách je Muzikant velice snaživý, ale o to méně zajímavý a strhující, což je v kontextu se snahou o několik dramatických vrcholů s přepjatými hereckými výkony poněkud zarážející. Chybou je obsazení Františka Mišky do titulní úlohy, který dokázal jen, že je horším nástupcem Antonína Novotného - na kterého byl sice v letech 32-41 pěkný pohled, ale herecky nedosáhl žádného vrcholu. Kladně lze snad kvitovat kameru Václava Huňky, který se během další let ale skutečně žádným dalším Víchem či Blažkem nestal. Herecky pak jistých zajímavých poloh dosáhla Lída Vostrčilová a minimální lesk byl dopřán klasickým epizodkářům let minulých - Elle Nollové nebo Aloisi Dvorskému. Poměrně zcizujícím dojmem zde působí v roli principála Zvonimir Rogoz, který jako poslední z mohykánů upomíná na skutečnou slávu českého filmu předcházejících let. Mezi nové tváře zakrátko budou patřit tací, jako Jiřina Bohdalová, která se zde v komparzu přerodila z dítěte do mladé dámy. Po roce 1955 pak její kariéra šla strmě nahoru.(16.3.2011)

 • raroh
  ***

  Přeci jen Čáp byl více a více dvojkou vedle Václava Kršky, poetizace realistického námětu mu časem doby šla míň a míň, i když film má atmosféru hlavně v hospodské tancovačce s Danou Medřickou..(5.6.2011)

 • xaver
  **

  Poválečná kinematografie se v ČSR rozjížděla pomalu a těžkopádně. Což je celkem pochopitelné, ale tento snímek se hodně nepovedl. Laciný příběh s lacinou pointou a téměř s happyendem. Prostě slátanina.(27.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace