Posedlá

Samantha's Child

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / Rumunsko, 2004, 91 min

• d-corso

Mix Rosemary má děťátko, Omen, Deváté brány a mnoha dalších, podobných, filmů. Není to ale ani horor, ani thriller a není to ani drama. Není to dokonce ani komedie, i když Andy Serkis coby tajný katolický fanatik, kněz, jenž ve volných chvílích, či kvůli krytí svého skutečného poslání, vyrábí podrážky...to už je smrtící koktejl. Smrtící natolik, že to odnesl chudák David Hammings a potom, co si uvědomil v čem vlastně hraje, dostal infarkt a odebral se na slávu boží. Posedlá je jeho posledním filmem. A to je škoda.(3.10.2006)

• Faustka

Úpím nad „znesvěcením“ tohoto specifického námětu, ze kterého by se dalo vytvořit dílo hodné obdivu. Jen kdyby se to umělo!! Scenáristé evidentně tápali a snažíc se vylepšit linii příběhu vršili jednu nelogickou hloupost za druhou. Sami sobě si tím protiřečili(klonovat ano, ale pouze ty schopné). Herci si nebyli zcela jistí, jak se vypořádat s polohou své postavy, tudíž se v tom plácali, jako ryby vyhozené na slunce. Andy Serkis se naproti tomu snažil až příliš, že by byl schopen vzplát i bez pomocí triků. Takto Blessed nabral jen rozpačitý patvar a to jsem ještě velmi umírněná.-))(6.7.2010)

• Dárius

Pokus přetrunfnout "Rosemary má dětátko" nevyšel.Čekal jsem že když je předloha stejná,tak že v moderní době-plné speciálních efektů,nesrovnatelně větších rozpočtů apod.ten film bude trochu víc propracovaný.Takže přesně naopak-mého oblíbeného tajemna je tam snad ještě mín.Proč se toto děje-hercům a té bandě příživníků kolem nich vyschly konta že musí točit takovou napodobeninu?Znova trefa vedle.(27.12.2008)

• Shit

Slabej pokus o nějakýho stana, celých 98 minut se toho uděje asi tolik kolik by se vešlo do jedný novácký reklamy, to je sice na reklamu slušnej náklad, ale na film to fakt nedostačuje. Taky se v podstatě po celou dobu filmu nesetkáme s žádnými zvláštními ukázy, který by nějak extra naznačovaly něco o malých satanech, jen na konci se konečně dočkáme, ale to je trochu málo, i když docela slušná scéna to je, to se musí nechat, ale takových podobných scén už jsem viděl taky několik(26.9.2006)

• valheru

Mno, co na tohle napsat. Film se dlouze vleče, co se vleče, neuteče. Kdyby se aspon reziser drzel jednoho tématu. Chce zfilmovat dílko o dítěti z pekla? nebo o psychicky narušenym andym serkisovi? Konec je moc velkej matlajs a pokud se chteli filmari drzet tohohle konce, meli zmenit film pred nim. (PS:škola svaté Rosemary?nebocototambylo?aspon u neceho sem se zasmal)(30.1.2006)

• - Některé scény byly natočeny v interiérech Marriott Grand Hotelu v Bukurešti. (ijacobo)

• - V priebehu natáčania zomrel na infarkt David Hemmings (Earl Sydney). Tento film sa tak stal jeho posledným. (Jello Biafra)