poster

Posedlá

 • anglický

  Blessed

 • slovenský

  Posadnutá

 • anglický

  Samantha's Child

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / Rumunsko, 2004, 91 min

 • Karja
  ***

  Z pohledu béčkových filmů docela dobré, průměrné, nenásilné. Určitě to ale není horor, není se tam čeho bát, až na pár momentů, kdy vás možná vyděsí pes a jeden muž v černém s kapucí na hlavě. Celkem i zajímavé, s milým, leč úsměvným koncem. Taková krásná děťátka z toho vzešla, ještě růžky na hlavu jim dát… :-) 50 %(1.12.2009)

 • SOLOM.
  **

  Bohužel i tentokrát musím říct, že prostředí a krajina jsou kromě hlavní herečky tím nejzajímavějším a nejpěknějším na celém filmu, a to je hodně málo. Najdeme zde náznaky klonování, což je věc, kterou neuznávám, ale ve většině posledních filmů, které jsem viděl je to hojně používané téma. Celý film se nese v duchu rodinného štěstí a pohody což je dobré leda tak do telenovel nebo romantických filmů, ale ne do hororu. Jsou nám prezentovány i řeči či náznaky nějakých ďábelských sil, ale převážně se o nich jen mluví. V celém filmu se toho moc nadpřirozeného neobjeví, tedy abych byl přesnější kromě podivných obrazců na ultrazvuku vůbec nic. Máme zde i tajemného muže v kapuci, který se občas objeví, ale je toho tak málo, že jsem se skoro celý film nudil. Samotná hudba mi vůbec nezapadala do děje a možná se snažila nabudit nějakou atmosféru, ale pochvíli jsem jí přestal věnovat pozornost, protože jsem pořád čekal, kdy se konečně začne něco dít. Kdyby se ve filmu neobjevilo pár známých herců, asi by to skončilo úplnou blamáží a film by si na sebe ani nevydělal.(12.11.2009)

 • Dárius
  **

  Pokus přetrunfnout "Rosemary má dětátko" nevyšel.Čekal jsem že když je předloha stejná,tak že v moderní době-plné speciálních efektů,nesrovnatelně větších rozpočtů apod.ten film bude trochu víc propracovaný.Takže přesně naopak-mého oblíbeného tajemna je tam snad ještě mín.Proč se toto děje-hercům a té bandě příživníků kolem nich vyschly konta že musí točit takovou napodobeninu?Znova trefa vedle.(27.12.2008)

 • Faustka
  *

  Úpím nad „znesvěcením“ tohoto specifického námětu, ze kterého by se dalo vytvořit dílo hodné obdivu. Jen kdyby se to umělo!! Scenáristé evidentně tápali a snažíc se vylepšit linii příběhu vršili jednu nelogickou hloupost za druhou. Sami sobě si tím protiřečili(klonovat ano, ale pouze ty schopné). Herci si nebyli zcela jistí, jak se vypořádat s polohou své postavy, tudíž se v tom plácali, jako ryby vyhozené na slunce. Andy Serkis se naproti tomu snažil až příliš, že by byl schopen vzplát i bez pomocí triků. Takto Blessed nabral jen rozpačitý patvar a to jsem ještě velmi umírněná.-))(6.7.2010)

 • Shit
  **

  Slabej pokus o nějakýho stana, celých 98 minut se toho uděje asi tolik kolik by se vešlo do jedný novácký reklamy, to je sice na reklamu slušnej náklad, ale na film to fakt nedostačuje. Taky se v podstatě po celou dobu filmu nesetkáme s žádnými zvláštními ukázy, který by nějak extra naznačovaly něco o malých satanech, jen na konci se konečně dočkáme, ale to je trochu málo, i když docela slušná scéna to je, to se musí nechat, ale takových podobných scén už jsem viděl taky několik(26.9.2006)

 • - Některé scény byly natočeny v interiérech Marriott Grand Hotelu v Bukurešti. (ijacobo)

 • - V priebehu natáčania zomrel na infarkt David Hemmings (Earl Sydney). Tento film sa tak stal jeho posledným. (Jello Biafra)