Reklama

Reklama

Cole Young je bojovník MMA, který je zvyklý se doslova živit bojem. Neví však nic o dračím tetování, s nímž se narodil, o svém původu ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung poslal svého nejlepšího zabijáka, ledového nindžu Sub-Zera, aby ho zajal. Cole se bojí o svou rodinu, a tak uposlechne radu velitele speciálních jednotek Jaxe a vydá se hledat Sonju Bladeovou. Pátrání ho zavede do chrámu ochránce Země Lorda Raidena, který poskytuje útočiště všem duším s dračím znamením. Tam Cole začne trénovat se zkušenými světovými šampiony Liu Kangem, Kung Laem a žoldákem Kanem, aby se připravil na epický souboj s nepřáteli Vnějšího světa. V sázce je totiž osud celého vesmíru... (HBO Europe)

(více)

Zajímavosti (34)

 • Při tréninku v aréně Liu Kang (Ludi Lin) několikrát Kana (Josh Lawson) podkopne. V nejstarších dilech herní série se jednalo o útok, který na nižších obtížnostech hry znamenal vždy vítězství. (RaelagCZE)
 • V tomto filmu jsou Kung Lao a Liu Kang zobrazováni jako bratranci. Herci, kteří je hrají, Max Huang (Kung Lao) a Ludi Lin (Liu Kang), mají ve skutečnosti skutečný druh neformálního „rodinného“ vztahu. Oba dříve pracovali jako členové kaskadérského týmu Jackieho Chana, který je v čínštině vlastně známý jako „Chan's Family Group“. (LUKICKK)
 • Postava Raina byla přidána do scénáře, ale později byla z filmu vystřižena. (Nathaniell)
 • Podle Lewise Tana jsou fatality ve skutečnosti celkem příšerné a někdy se mu na natáčení dělalo nevolno. (Nathaniell)
 • Ledový meč Sub-Zera (Joe Taslim), Kori blade, byl vyroben z pryskyřice s plastovou fólií uvnitř, která mu poskytla ledový vzhled za světla. (Nathaniell)
 • Max Huang byl členem kaskadérského týmu Jackieho Chana a předkládal nápady, jak choreografii Mortal Kombat ještě vylepšit. Dokonce použil toto pozadí k vlastní rekvalifikaci, když si osvojil styl bojového umění Kunga Laa, který je velmi odlišný od jeho vlastního. (Nathaniell)
 • Při pohledu na fotografii s nápisem „Mortal Kombat“ Cole (Lewis Tan) říká, že „boj“ byl napsán nesprávně. Když byla vyvíjena původní hra „Mortal Kombat“ (1992), původně měla název „Mortal Combat“, ale bylo obtížné tento titul zabezpečit. Návrhář videohry Steve Ritchie navrhl přejmenování hry na „Mortal Kombat“, přičemž tvůrce Ed Boon poznamenal, že nápadně chybně napsaný název pomohl upoutat pozornost. (Nathaniell)
 • V příbytku, kde přebývá Sonya Blade (Jessica McNamee), můžeme na stěně zahlédnout odkazy na indánského válečníka Nightwolfa a aztéckého bojovníka Kotal Kahna. (NiWi)
 • Režisér Simon McQuoid musel prosit Joe Taslima, představitele Sub-Zera, aby se při soubojích pohyboval pomaleji, jelikož jeho pohyby nestíhala snímat kamera. (NiWi)
 • První trailer na film zaznamenal na internetu za první týden více než 116 milionů zhlédnutí, což ho činí nejpřehrávanější nepřístupný trailer vůbec. Před ním tento rekord držel Deadpool 2 (2018). (NiWi)
 • Zbraň, kterou používá Hanzo Hasashi / Scorpion (Hiroyuki Sanada), je kunai, který byl ve středověku užíván japonskými rolníky jako víceúčelový nástroj. (NiWi)
 • Amulet, který se pokusil ukrást Kano (Josh Lawson), patří jednomu ze Starších bohů Shinnokovi. Zahlédnout můžeme taky modrý vějíř, ikonickou zbraň princezny Kitany, dvojčete Mileeny (Sisi Stringer). (NiWi)
 • Hiroyuki Sanada v rámci přípravy na roli Hanza Hasashiho / Scorpiona hrál hned několik dílů herní série. Podle svých slov sice prohrával jeden souboj za druhým, kvůli lepšímu porozumění příběhu a postav však nepřestával, a herní zážitek si dost užil. (NiWi)

Související novinky

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Reklama

Reklama