Forest of the Damned

• USA Demonic
všechny plakáty
Velká Británie, 2005, 95 min

ricci.s

Ak by som hodnotil horory podľa rozpočtu, tak by som dal aj ja odpad, max. jednu, ale to nerobím nikdy a ani nebudem. Takže opäť som sa raz presvedčil, že sa musím spoliehať len a len na svoj vlastný úsudok. Je to slušný lesný démonický horor o vraždiacich, krvilačných, kozatých, nahatých, zubatých anjeloch, ktorých vyhodili z neba, lebo dostali chuť na ľudí. Odvtedy blúdia po lesoch a čakajú na svoje ďalšie obete - a do rúk im padne skupinka teenagerov, ktorí sa vyberú na výlet. Vzhľad príšeriek je skvelý a nechýba ani slušné gore. Našlo sa tam aj pár záberov, ktoré boli akoby vystrihnuté z Blair Witch a amatérska kamera miestami pôsobila doslova autenticky, čo tiež nebolo na škodu. Naozaj, keby bolo viac peniažkov, mohla byť z toho pecka ako austrálsky Primal (ktorý sa možno inšpiroval práve týmto kúskom). Škoda toho divného záveru, ale aj tak, keby boli všetky horory s nulovým rozpočtom aspoň na takejto úrovni, bol by som oveľa spokojnejší. ()

jojinecko

0,5*/5... Trápny lacný a od iných hororov okopírovaný amatérizmus bez atmosféry, scenár zbúchaný za tri hodiny, herci nepresvedčivý amatéri..Pár gore efektíkov pre deti to naozaj nezachráni...Čo je na Forest of the Damned ako tak zaujímavé sú tie sympatické "príšerky", pol boda za ne:)) ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Johannesa Robertsa povazujem 47 metru, tuna ide o vysloveny priemer, ktory po rokoch nebude znamenat nic. takycht ofilmov sa tocia tony ... herecke vykony slabe az podpriemerne, bat sa ani nie je poriadne coho, rezisersk len rutina : 50 % ()