Zabijáci osamělých srdcí

• USA Lonely Hearts (více)
Trailer

V padesátých letech minulého století slouží Elmer Robinson s parťákem Charlesem Hildebrandtem u policie jako hlídka v ulicích. Poté, co Elmerova manželka Annie spáchá sebevraždu, se Elmer stáhne a věnuje se papírování na policejní stanici. Udržuje milostný vztah se svou kolegyní Rene Fodieovou, ale tají ho před svým patnáctiletým synem Eddiem. Eddie je však najde spolu a ptá se otce, jestli se jeho matka zabila kvůli Rene. Elmer říká, že ne. Sám netuší, proč to udělala. Vrací se k vyšetřování zločinů v okamžiku, kdy policie najde ve vaně podřezanou mrtvolu válečné vdovy Patty Forsytheové. Pracovala jako stenografka a měla přítele. Elmer jako jediný nevěří, že šlo o sebevraždu. Policisté však najdou její dopis na rozloučenou. Spáchala sebevraždu, když našla doma svého přítele při souloži s jeho vlastní sestrou. Její matka vypoví, že Pattynin přítel se jmenoval Ray Marten a byl z Floridy. Patty zrušila svůj účet a převedla na Rayův účet peníze z pojistky za zemřelého muže a náhrady armády. Ray později celou hotovost vybral. Policie se tak dostává na stopu Raye Fernandeze, který pod pseudonymem cestuje a reaguje na inzeráty starších válečných vdov a opuštěných starých panen, obere je o peníze, zavraždí je a zmizí. Ray se seznamuje s psychopatkou Marthou Beckovou, která byla v dětství znásilněna. Martha hned pozná, že je Ray podvodník, ale nakonec se oba do sebe bezhlavě zamilují. Martha, která se začne před osamělými ženami vydávat za sestru Raye. Martha upozorní Raye, že je velmi žárlivá, a zdůrazní mu, že nikdy nesmí ty ženy milovat. Podaří se jí Raye zcela zmanipulovat. Ray se seznámí s další ženou Janet Langovou a podaří se mu z ní vylákat peníze. Její dcera Sara poskytne policii dopis s fotografií matky a jejího nového přítele. Dopis však není psaný rukou Janet. Matka také prodala dům a vybrala svůj účet. Martha Janet ze žárlivosti postřelí, když se Janet miluje s Rayem. Raye donutí, aby měl sex s ní před zraky umírající Janet. Řekne Rayovi, že by chtěla dítě, aby nikdy nezůstala sama. Ray v podstatě souhlasí, ale chce ještě získat další peníze. Policie vypátrá Rayovo pravé jméno. Byl v minulosti zatčen za vloupání a krádež a seděl za polygamii. Elmer s Charlesem také zjistí, že si pronajal dům. Přijedou pozdě, dvojice je pryč. Ve sklepě najdou skvrny od krve. Oba kriminalisté uvažují o tom, že Martha nemusí být Rayova sestra. Elmer si myslí, že Martha komplikuje Rayovi život. Ray bude chtít žít jako dřív, bude se snažit Marthu opustit. Mezitím si Ray s Marthou vyhlédnou Delphine Downingovou, která žije se svou dcerkou Rainelle na farmě... (TV Prima)

Trailer

novoten

Režijně zvládnuté, občas i dějově netradiční, ale nedokážu pochopit, co mi měl film dát. Noir se střídá s černou komedií, hlášky s brutalitou a když závěr všechno přepálí, zůstanu jen kroutit hlavou. Přesto jde o svižnou detektivku, kterou do bezproblémových vod tahá hlavně Travolta, který ze sebe i přes zrádný scénář plný klišovitých replik ždímá jen to nejlepší. ()

B!shop

Kolikrat uz to tu bylo, nastvanej polda, kterej chce zaporaky dopadnou za kazdou cenu. V tomhle film nijak neprekvapi, je to vicemene standartni pribeh. Nicmene jsou tu jiny kvality, ktery film pozvedaj do nadprumeru. Jednak Travolta tu hraje dost dobre a pak hlavne zaporaci. Leto je takovej uchylacek proplesatelej, ale hlavni hvezda tu je Salma Hayek, jeji zarliva vrazedkyne je naprosto famozni. Ale krome vsech scen s vrahama, ktery jsou hodne zajimavy a obcas i krvavy a par scen s Travoltou nema film vicemene co nabidnout, sice tu je slusna atmosfera, solidni kulisy a slusna hudba, ale to je vicemene ve vsech podobnejch filmech, pokud na to reziser dostal aspon krapet penez. Robinson se ma jeste hodne co ucit, ale i tak se na film docela prijemne kouka. Lepsi 3*. ()

Boss321

Slušná gangsterka, která je založena na základě skutečných událostí. Dvojice Martha Beck (Salma Hayek) a Raymond Fernandez (Jared Leto), kteří se do sebe na první pohled zamilují, začnou cestovat a vyhledává starší vdovy, které se zamilují do Raymonda, aby je mohli posléze okráct a nakonec brutálně zavraždit. John Travolta předvedl slušný výkon a dokázal, že poslední dobou nehraje v samých kravinách. Na filmu mě nejvíce zaujala velice jistá režie Todda Robinsona. Scénář není špatný, ale místy by mu nevadilo malé proškrtání. Gangsterka, která nezklame, ale zase ve vás nezůstane moc dlouho. Pro mě tak tři a půl hvězdičky, ale za závěrečný rozhovor Travolty a Salmy dám čtyři...... ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $188,565Tržby Celosvetovo $2,517,423║ Obsadenie priam delikátne, herecky ani nie je moc čo vytknúť, dejovo pútavý thriller. Salma Hayek až v nevšedne drsnej úlohe ale ona sa vie vždy dobre obracať, aj v tých drsnejších polohách. /60%/ ()

Gilmour93

V nějakém jiném paralelním vesmíru jistě existuje film o „Lonely Hearts Killers“, který si ponechává svůj retro kabát či drsné hlášky buranských poldů a přitom tak trestuhodně nemrhá potenciálem, necpe teatrální emoce tam, kde vůbec nejsou a umí naložit s objemným tělesem jménem Gandolfini. Tak je to jen sto minut hledání chřestýše v ešusu.. Potkat v nočním lese tuto Lauru Dern, zakousnu se slovy Bosáka do stromu a dělám suchou větev.. ()

• Natáčelo se také na historických místech Jacksonville na Floridě. (Terva)
  • Příběh film je založen na skutečných událostech z roku 1940, které se udály dvojici detektivů z oddělení vražd, kteří pronásledovali Marthu Beck a Raymonda Fernandeze, vraždící pár známý jako "Vrazi Osamělých Srdcí". (Terva)