Zabijáci osamělých srdcí

Lonely Hearts Killers

Zabijaci osamelých sŕdc

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 103 min

Další lehce noirovský film. Hodně smutný film ze všech úhlů pohledu. Výkon J.Travolty – vynikající. Klobouk dolů. Já si pamatuji, jak jsem ho já neměl za mlada rád pro ty muzikálové role. Ale od Pulp Fiction se mi zdá, že se pořád jen zlepšuje. Na druhé straně nebýt jeho a S.Hayek, film by byl notně slabší. Opravdu temný a smutný příběh. Opět vynikající atmosféra poválečné Ameriky. Je zde cítit osamělost žen a touhu po nějakém, někdy jakémkoliv vztahu. Film je opět „ based on true story“, až se bojím, aby se to při množství opravdových příběhů nezprofanovalo. Chápu, že to není mainstream, proto nebude ani v kinech. Škoda . Můžu vřele doporučit.(28.3.2007)

Film, který si nezaslouží být v modrém hodnocení. Příběh vypráví o smutném policistovi (John Travolta), který se nedokáže vyrovnat se sebevraždou svojí ženy a o dvou zlodějíčcích/mordýřích, které pronásleduje. Někde ve skrytu duše tajně doufá, že nevysvětlitelná sebevražda jeho ženy byla jen fingovaná vražda někoho, jako jsou tito dva. Ústřední dvojici milenců/vrahů ztvárňují Jared Leto a Salma Hayek, kteří se vetřou do přízně osamělých žen a mladých vdov, aby jim následně vzali veškeré úspory, zabili je a utekli beze stop. Ve filmu není jediné hluché místo, děj se neustále žene kupředu stejně jako naši dva vrazi a v závěsu za nimi je i policie, která je ovšem bezradná s vyšetřovacími technikami ve 40. letech minulého století. Film o lásce a co jste schopni kvůli ní udělat. Film o tom, že důkladně nezmáme ani svoje nejbližší a nedokážeme odhadovat jejich činy. Možná je na vině hloupoučký český název...(6.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $188,565Tržby Celosvetovo $2,517,423║ Obsadenie priam delikátne, herecky ani nie je moc čo vytknúť, dejovo pútavý thriller. Salma Hayek až v nevšedne drsnej úlohe ale ona sa vie vždy dobre obracať, aj v tých drsnejších polohách. /60%/(2.11.2009)

Hlavním problém Zabijáků je jeho naprostá dějová průhlednost.Prakticky od prvních minut každý ví,o čem bude zbytek filmu,čímž se automaticky vytrácí jakékoliv napětí.Sledujem tak pouze sled předvídatelných událostí,které vedou k již prozrazenému z úvodu.Atmosféru tak tvoří jedině dobově stylové ražení filmu.Zkrátka kriminálku,u které víme všechno hned od začátku nezachrání před nudou nic,ani kvalitní obsazení,ani příjemné retro.(5.1.2008)

Kriminalni pripad, podle skutecnych udalosti, je veden dvemi detektivy (John Travolta a James Gandolfini), kteri se dostanou na stopu (Jared Leto a Salma Hayek). Tato dvojice se vzdy predstavuje jako sourozenecky par (ve skutecnosti silene vasnivy milenci) osamelym ovdovelym panickam s kterych za pomoci sarmu a mazanosti Leta vymohou vse cenne a zlocin zakonci brutalni vrazdou. V zanru nic prevratneho, pricemz potencial na neco vetsiho byl. 65%(26.10.2006)

• - Dopravné lietadlo, ktorým sa po území USA presúva duo detektívov, je Lockheed Model 10 Electra. (MikaelSVK)

• - Film bol venovaný zosnulému policajtovi Elmerovi C. Robinsonovi, ktorý sa zaoberal práve týmto známym prípadom. Nie je teda veľkou náhodou, že režisér filmu Todd Robinson je jeho vnukom. (MikaelSVK)

• - Natáčelo se také na historických místech Jacksonville na Floridě. (Terva)