Sexy Pistols

Sexi Pistols

Sexi pištoľníčky

Akční / Komedie / Krimi / Western

Francie / Mexiko / USA, 2006, 90 min

Soundtrack Eric Serra: 1. The Scientific Method ,2. Maria y Su Caballo ,3. Sara y Maria ,4. You Killed My Father ,5. Solmo ,6. Los Peones en la Iglesia ,7. Traperas ,8. El Pueblo en la Caverna ,9. Adious ,10. La Escuela de Billbuck ,11. El Torrente ,12. Compañeras ,13. Las Bandidas ,14. Marijo en el Saloon ,15. Los Mercenarios ,16. Novios en el Banco ,17. Robodos ,18. Ladronas y Horcas ,19. Cirios ,20. Prelio ,21. Bandidas Finalio ,22. Leyenda y Muerte ,23. Le Echamos de Menos ,24. Las Bandidas (reprise) ,(14.5.2011)

Příjemná oddechovka, při které se nemusí myslet ani přemýšlet o ději, příběhu, hereckých výkonech a podobných "nesmyslech", které se tu buď nevyskytují nebo se dovedně kryjí za sexy hlavní představitelky, na které sice je moc pěkný pohled... ale co z toho mám já, jakožto žena? Nic moc... ale není to film, který by urazil a dobře se u něj odpočívá.(30.3.2008)

Hej, lidi, tenhle film je fakt zbyteč...drž zobák, inteligentní části mozku, ty bys snad odmítnul jízdu s takovou cowgirl? (Lhostejno kterou, ale madam Salma má zvláštní bonus za věk...v jejím podání naprosto nádherný věk;)) No, ale vážně - tenhle film opravdu je zbytečný. Nejde o nabitou parodii, jako byla Viva Maria (rozkošná mladá Bardotka a podobně rozkošná Jeanne Moreau), ale jen o jakousi modernistickou komédii, díky postavě kriminalistického vědátora a hodně divného padoucha silně zavánějící Wild Wild Westem. A před jeho osudem (dvě hvězdičky) Bandidas zachraňují jen ty dvě nechutně roztomilé a rozdováděné dámy v hlavních rolích. Možná to je tím, že jsem zrovna v té době zběsile dopisoval diplomku, ale i těch 60% dávám jen s velkým sebezapřením. PS: O rok a půl později - ne, nebylo to tím, že jsem dopisoval diplomku;)(16.4.2008)

• milka

Tak tohle bylo docela špatný. Od tvůrců byl možná dobrý tah obsadit do hlavních rolích této ,,kovbojky" 2 krásky, jakými Salma a Penelopé opravdu jsou. Bohužel jejich krása je to jediné, co nám v tomto filmu můžou nabídnout. Obě totiž své role absolutně nezvládají. Já vím, že se po nich v tomto filmu žádný převratný výkon očekávat nedá. I tak je to co předvedly velice žalostné. Steve Zahn je v pohodě přehraje a to se ani nemusí nijak snažit. Režie tohoto filmu taky velice špatná a selhává ve všech směrech. Tam kde se film snaží bejt vtipný, je většinou trapný. A tam, kde chtějí mít tvůrci úchvatné akční scény, mají akorát nepřehledný guláš (viz. přestřelka ve vlaku). Vcelku je to tedy dosti špatný film, který snad radši ani neměl vzniknout. Jediným pozitivem je snad jenom krása hlavních hrdinek a jedna scéna, ve které bych si to se Stevem Zahnem rád vyměnil :-)(17.4.2006)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $-Tržby Celosvetovo $18,381,890║ Western to už nemá v dnešnej dobe ľahké, tento žáner je dosť upadajúci a len ťažko k výslniu dopomôžu takéto počiny aj keď Penelope Cruz a Salma Hayek sú vo svojich úlohách viac než príjemné, dej nemá až taký spád aby mohli ich osôbky film posunúť na inú métu. Po celý čas sledujeme klasickú rozprávku o tom ako neskúsené dievčatá sa dajú v mene spravedlnosti na cestu vykrádania bánk a dosť úspešného... ich protivník v podaní Gary Cerventasa je skôr komický než by z neho išiel strach, film sa miestamy snaží hrať na komédie ale nejde to až tak ako by si asi dotyční priali, za celý čas nemá dej jednej silnejšej momentky a ani poriadnej prestrelky, jedine ako tak pobaví trénovanie ústrednej dvojice hercom Samom Shepardom a ten spolu Steve Zahnom ako ich pomocníkom a poradcom sú ako tak dobrými sekundantmi, škoda že Shepard nedostal viac priestoru on sa do starého ošarpaného lupiča bánk fakt hodil. Dal by som presnejšie hodnotenie 50% ale na tie tri hviezdičky by som to nezaokruhloval. /45%/(16.12.2007)

• Sam Shepard

• - Sexy akční komedie za 35 milionů dolarů utržila například v Holandsku během úvodních dnů promítání v dvacet kinech 49 552 eur. (imro)

• - Penélope Cruz a Salma Hayek téměř zemřely během cesty na plac, neboť letadlu, kterým cestovaly, došel benzín a začalo rychle ztrácet výšku. Nakonec se jim podařilo šťastně přistát. (imro)

• - Původně měl mít film premiéru ke konci roku 2005, která se musela odložit na začátek roku 2006. Nakonec to ani tehdy nevyšlo a film spatřil světlo světa až v září 2006. (KucC)