Past na rodiče

Pasca na rodičov

The Parent Trap

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Taková novodobá Luisa a Lotka:-) Tuhle knížku jsem četla jako malá a tak jsem byla zvědavá, jaký bude film. Lindsay Lohan (i když ji mám celkem ráda i teď) v dětské roli výborná. V dětské dvojroli:-) Jedna s tátou, druhá s mámou, pak se potkají na táboře, ukujou pikle a vymění se, aby ta první poznala mámu a ta druhá tátu:-))) Geniální:-) Samozřejmě že holky to takhle nenechají a rozhodnou se odstranit hloupou a nafrfněnou "kruelu", aby se táta a máma zase dali dohromady:-) Jj, tenhle film mám hodně ráda:-)))(23.6.2009)

Rodinny film z produkce Disney o identickych dvojcatech, ktere se poprve a to nahodne potkavaji na tabore, kde se domluvi na vymene za ucelem videt sveho dosud nepoznaneho rodice a na pokusu dat je znovu dohromady. Mily a nekycovity humor je podporen dobrymi herci a zvlaste mladou (Lindsay Lohan). 90%(28.9.2007)

Člověk by rád propadl roztomilosti Lidsay Lohan před obdobím sexu, drog a rokenrolu, omámí ho láskyplná rodinná nálada snímku (a klasická předloha) i jistá režie Nancy Meyers, při zpětném pohledu se ale jedná o jednu klasickou situaci za druhou, takže dojmout jsem se nechal rád, ale v hodnocení -v tomto případě- rozum nepotlačím.(3.3.2016)

Původně jsem tento film odbyl čtyrmi hvězdami, ale nedávno mi tento film připomněli v televizi, tak jsem ho zkouknul znovu. Musel jsem zvednout hodnocení, jelikož mě po tomto filmu opravdu boleli tváře, jelikož jsem se musel neustále usmívat. Ten film má své kouzlo. Scénář je opravdu propracovaný, Lindsay Lohan podala skvělý výkon, hudba byla výborně volená, takže skvěle podtrhla každou situaci a vystihovala atmosféru, střih byl parádní, dával filmu dokonalý spád a přitom film o nic neokrádal. V každém ohledu je to film, který stojí za to vidět.(15.5.2012)

• Judy24

Nemůžete ode mě čekat objektivitu, když jsem holčička, která vyrostla na té "pravé" Luise a Lotce (mluvím o knížce, jiný film jsem neviděla). Takže ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, připadalo mi to prostě příliš "americké", příliš vyhrocené v nesprávných chvílích (viz. táborové naschvály - zejména ten se zaneřáděnou chatkou) a prostě příliš přitažené za vlasy. A nevím, nemůžu si pomoct, jakkoli byla Lindsay roztomilá, bylo by mi asi o poznání sympatičtější, kdyby hlavní role hrála dvojčata. Nemůžu dát víc, ale snažila jsem se...(15.9.2012)

• - V roli Vicky, matky Meredith Blakeové, hraje Joanna Barnesová. Joanna Barnesová hrála Vicky i v původním filmu Parent Trap (1961). Tam to ale byla ona, která se dvojčatům snažila otce odloudit. (MeGab)

• - Píseň „This Will Be“ od Natalie Cole, která zazní na konci filmu, zazněla i ve filmu Moderní Popelka (2004). (AriaLissaKie)

• - Poté, co na Annie (Lindsay Lohan) padá velká vodní bomba, je mokrá od hlavy až k patě. Když jde ale hlavní instruktorka provádět inspekci a Annie ji přemlouvá, ať jde klidně dovnitř, má vlasy zcela suché a svázané do culíku. (Mr.Hudson)