Každý má jako mladý nějaké sny. Někomu se splní, někdo se s nimy postupem času rozloučí. I Jim Morris jeden velký měl. Hned na úvod je nutno říct, že ano, je to pohádka. Však je to od Walta Disneyho... :-) Ale vážně. Jde o to, že jakkoliv si tvůrci skutečnost přibarvili, což sám nedokážu posoudit do jaké míry, protože Morrisovu autobiografii jsem nečetl, tak základní pilíře příběhu jsou pravdivé- od cestování v dětství, přes sázku se svým školním týmem, nábor, až po závěrečné rozuzlení. A ačkoliv se to celé odehrává v pomalém poklidném tempu, tak právě ta reálnost, opravdovost tomu dodává šťávu. Nakonec uvedu, že parádní byl Morrisův syn (Angus T. Jones). Ten se mi vážně moc líbil a jen za něj přidávám deset procent. 90 % Oblíbená část- Morrisův první nadhoz na náboru(10.8.2011)

Baseball mi absolutně nic neříká. Neznám pravidla a vcelku úspěšně ho dokážu zaměnit se softballem. Nicméně se mi tento film líbil, už jenom kvůli přesvědčivému výkonu Dennise Quaida. A druhým důvodem je má obliba sportovních filmů. Lehce předvídatelný děj, ale nepřišlo mi to nudné, jak je tady zmíněno v jednom komentáři. Film jsem dokonce viděl 2x (jednou na DVD a podruhé na HBO) a nedá se ani náhodou říci, že bych se nudil.(5.4.2008)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si vzpoměl na můj oblíbený křesťanský vtip: Každou neděli se modlí jeden chlapík v kostele: Pane Bože dej ať vyhraju ve sportce: Když už to trvá deset týdnů tak náhle uslyší boží hlas. Tak to si ale musíš někdy vsadit!!! Jim Morris to zkusil a vyšlo mu to. Moc pěkné a pro mne silně motivující.(13.10.2008)

A já těch pět hvězdiček dám.. :) Hlavní představitel, výborný Denis Quiad, hraje jednoduše a přirozeně... Děj není nijak hrdinský, odbíhá pomalu, ale u tohohle filmu jakoby to vůbec nevadilo... nedočkáte se velkého vítězství v posledních vteřinách zápasu. Je to krásnou hudbou podbarvený film o jednom chlapíkovi, který se nebál zkusit to, ikdyž už možná bylo pozdě a o tom, že sny se někdy i naplněj, když člověk chce...(5.6.2008)

Ráda se kouknu na film, kde o něco jde a toto je jeden z nich. Samotný film bych ohodnotila 4*. Jim Morris (Dennis Quaid) to v dětství moc lehké neměl, neustálé stěhování a nezájem otce o jeho klukovské sny, vedly k jejich vzájemnému odcizení. Nyní je již ženatý a má tři děti. Jeho osmiletý syn se v něm vidí a po jeho vzororu nedá na baseball dopustit. Jimovi se naskytne příležitost splnit si svůj sen a zkusit se dostat do první ligy. Musí to ovšem zvážovat i z pohledu své rodiny. Bez jeho příjmu by se totiž dostaly do mínusu. Málo který film se zabývá i pocity těch druhých v rodině, nejen hlavního "hrdiny", tak za to dávám tu pátou*.(8.10.2008)

• - Film je natočen podle skutečných událostí. Jim Morris podepsal ve svých 35 letech profesiální smlouvu a svůj debut zažil 19. září 1999 za Tampa Bay Devil Rays. K poslednímu utkání pak nastoupil 9. května 2000 u téhož týmu. Jeho karíera nebyla nijak dlouhá, přesto však velmi slavná. (forsberg)