Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Morris se s rodiči stěhuje vždy tam, kam je jeho otec vojenským velením přidělen. Miluje baseball, když už se mu podaří začlenit do týmu, musí kvůli převelení otce zase odejít. I přesto jeho snem zůstává zahrát si v Major League. Dalším Jimovým bydlištěm je Big Lake v Texasu, kde ale všichni dávají přednost americkému fotbalu. Jim zůstává věrný baseballu a vypracuje se až do prvoligového Milwaukee Brewers. Jenže si zraní rameno a s jeho velkým snem je definitivně konec. Píše se rok 1999, z Jima je dospělý muž, je ženatý a má tři děti. Učí na střední škole v Big Lake přírodopis a je také trenérem místního baseballového mužstva. Jednoho dne po tréninku za Jimem přijde jeden z chytačů a prosí ho, aby s ním trénoval nadhazování. Tam se ukáže, že Jim i přes své staré zranění má velmi rychlý nadhoz a že by i teď ještě mohl hrát. Tým za Jimem přichází s návrhem. Pokud vyhrají oblastní mistrovství, půjde Jim na výběr talentů. Jim o tom nechce slyšet, po delším váhání nakonec souhlasí. Chlapcům se podaří zvítězit v oblastním mistrovství, a tak Jimovi nezbývá nic jiného, než se výběru talentů zúčastnit... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Scénáře sportovních filmů obvykle neoplývají význačnou originalitou, ovšem tenhle o stárnoucím otci/učiteli/trenérovi, který si v letech splnil sen o startu v 1. lize, by už těžko mohl být průhlednější či mechaničtější. Utavující prázdná režie a jednorozměrně zavilý/rozpolcený Dennis Quaid navíc nedokázali dodat atraktivitu ani těm pár důležitým zápasům, jejichž dramatičnost dokonale zabila rozmarná, antikatarzní country hudba; načež ve "velkém" finále nevybředli z nejlacinějšího hollywoodského sentimentu. ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Každý má jako mladý nějaké sny. Někomu se splní, někdo se s nimy postupem času rozloučí. I Jim Morris jeden velký měl. Hned na úvod je nutno říct, že ano, je to pohádka. Však je to od Walta Disneyho... :-) Ale vážně. Jde o to, že jakkoliv si tvůrci skutečnost přibarvili, což sám nedokážu posoudit do jaké míry, protože Morrisovu autobiografii jsem nečetl, tak základní pilíře příběhu jsou pravdivé- od cestování v dětství, přes sázku se svým školním týmem, nábor, až po závěrečné rozuzlení. A ačkoliv se to celé odehrává v pomalém poklidném tempu, tak právě ta reálnost, opravdovost tomu dodává šťávu. Nakonec uvedu, že parádní byl Morrisův syn (Angus T. Jones). Ten se mi vážně moc líbil a jen za něj přidávám deset procent. 90 % Oblíbená část- Morrisův první nadhoz na náboru ()

Reklama

štísko 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si vzpoměl na můj oblíbený křesťanský vtip: Každou neděli se modlí jeden chlapík v kostele: Pane Bože dej ať vyhraju ve sportce: Když už to trvá deset týdnů tak náhle uslyší boží hlas. Tak to si ale musíš někdy vsadit!!! Jim Morris to zkusil a vyšlo mu to. Moc pěkné a pro mne silně motivující. ()

Vejrrr 

všechny recenze uživatele

A já těch pět hvězdiček dám.. :) Hlavní představitel, výborný Denis Quiad, hraje jednoduše a přirozeně... Děj není nijak hrdinský, odbíhá pomalu, ale u tohohle filmu jakoby to vůbec nevadilo... nedočkáte se velkého vítězství v posledních vteřinách zápasu. Je to krásnou hudbou podbarvený film o jednom chlapíkovi, který se nebál zkusit to, ikdyž už možná bylo pozdě a o tom, že sny se někdy i naplněj, když člověk chce... ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jim Morris (Dennis Quaid) - navzdory přání svého otce, svůj život navždy svázal z baseballem. Když si ale dřív než se dostane do nejvyšší soutěže zraní rameno, začne pracovat jako učitel a trenér studentského baseballového družstva ve svém městečku. Když se chlapcům ale moc nedaří, uzavře s nimi sázku - pokud vyhrají oblastní mistrovství, pokusí se vrátit zpět do první ligy jako nadhazovač... Takovéto filmy mám docela rád - člověk může zapomenout na starosti všedního světa, kochat se a přemýšlet - co kdyby. Co kdyby tenkrát nepřestal chodit do fotbalu. Co kdyby tenkrát ... atd. Jenže pak film skončí - samozřejmě velkým happyendem - a u tohoto snímku je ten happyend obzvlášť přestřelený - celé město vyrazí na baseball jen aby (možná) viděli svého spoluobyvatele hrát? - a nastává rychlý návrat do reality. Zpět ale k filmu - baseball mi dvakrát moc neříká, ale to je u tohoto typu filmu jedno, hlavní hrdina mohl klidně hrát kuličky, a bylo by to nachlup stejné. Dennis Quaid podává herecký výkon odpovídající žánru - takže proč vlastně nebýt spokojený? ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen podle skutečných událostí. Jim Morris podepsal ve svých 35 letech profesiální smlouvu a svůj debut zažil 19. září 1999 za Tampa Bay Devil Rays. K poslednímu utkání pak nastoupil 9. května 2000 u téhož týmu. Jeho karíera nebyla nijak dlouhá, přesto však velmi slavná. (forsberg)

Reklama

Reklama