Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Morris se s rodiči stěhuje vždy tam, kam je jeho otec vojenským velením přidělen. Miluje baseball, když už se mu podaří začlenit do týmu, musí kvůli převelení otce zase odejít. I přesto jeho snem zůstává zahrát si v Major League. Dalším Jimovým bydlištěm je Big Lake v Texasu, kde ale všichni dávají přednost americkému fotbalu. Jim zůstává věrný baseballu a vypracuje se až do prvoligového Milwaukee Brewers. Jenže si zraní rameno a s jeho velkým snem je definitivně konec. Píše se rok 1999, z Jima je dospělý muž, je ženatý a má tři děti. Učí na střední škole v Big Lake přírodopis a je také trenérem místního baseballového mužstva. Jednoho dne po tréninku za Jimem přijde jeden z chytačů a prosí ho, aby s ním trénoval nadhazování. Tam se ukáže, že Jim i přes své staré zranění má velmi rychlý nadhoz a že by i teď ještě mohl hrát. Tým za Jimem přichází s návrhem. Pokud vyhrají oblastní mistrovství, půjde Jim na výběr talentů. Jim o tom nechce slyšet, po delším váhání nakonec souhlasí. Chlapcům se podaří zvítězit v oblastním mistrovství, a tak Jimovi nezbývá nic jiného, než se výběru talentů zúčastnit... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Recenze (35)

Vejrrr 

všechny recenze uživatele

A já těch pět hvězdiček dám.. :) Hlavní představitel, výborný Denis Quiad, hraje jednoduše a přirozeně... Děj není nijak hrdinský, odbíhá pomalu, ale u tohohle filmu jakoby to vůbec nevadilo... nedočkáte se velkého vítězství v posledních vteřinách zápasu. Je to krásnou hudbou podbarvený film o jednom chlapíkovi, který se nebál zkusit to, ikdyž už možná bylo pozdě a o tom, že sny se někdy i naplněj, když člověk chce... ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Každý má jako mladý nějaké sny. Někomu se splní, někdo se s nimy postupem času rozloučí. I Jim Morris jeden velký měl. Hned na úvod je nutno říct, že ano, je to pohádka. Však je to od Walta Disneyho... :-) Ale vážně. Jde o to, že jakkoliv si tvůrci skutečnost přibarvili, což sám nedokážu posoudit do jaké míry, protože Morrisovu autobiografii jsem nečetl, tak základní pilíře příběhu jsou pravdivé- od cestování v dětství, přes sázku se svým školním týmem, nábor, až po závěrečné rozuzlení. A ačkoliv se to celé odehrává v pomalém poklidném tempu, tak právě ta reálnost, opravdovost tomu dodává šťávu. Nakonec uvedu, že parádní byl Morrisův syn (Angus T. Jones). Ten se mi vážně moc líbil a jen za něj přidávám deset procent. 90 % Oblíbená část- Morrisův první nadhoz na náboru ()

Reklama

štísko 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si vzpoměl na můj oblíbený křesťanský vtip: Každou neděli se modlí jeden chlapík v kostele: Pane Bože dej ať vyhraju ve sportce: Když už to trvá deset týdnů tak náhle uslyší boží hlas. Tak to si ale musíš někdy vsadit!!! Jim Morris to zkusil a vyšlo mu to. Moc pěkné a pro mne silně motivující. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jim Morris (Dennis Quaid) - navzdory přání svého otce, svůj život navždy svázal z baseballem. Když si ale dřív než se dostane do nejvyšší soutěže zraní rameno, začne pracovat jako učitel a trenér studentského baseballového družstva ve svém městečku. Když se chlapcům ale moc nedaří, uzavře s nimi sázku - pokud vyhrají oblastní mistrovství, pokusí se vrátit zpět do první ligy jako nadhazovač... Takovéto filmy mám docela rád - člověk může zapomenout na starosti všedního světa, kochat se a přemýšlet - co kdyby. Co kdyby tenkrát nepřestal chodit do fotbalu. Co kdyby tenkrát ... atd. Jenže pak film skončí - samozřejmě velkým happyendem - a u tohoto snímku je ten happyend obzvlášť přestřelený - celé město vyrazí na baseball jen aby (možná) viděli svého spoluobyvatele hrát? - a nastává rychlý návrat do reality. Zpět ale k filmu - baseball mi dvakrát moc neříká, ale to je u tohoto typu filmu jedno, hlavní hrdina mohl klidně hrát kuličky, a bylo by to nachlup stejné. Dennis Quaid podává herecký výkon odpovídající žánru - takže proč vlastně nebýt spokojený? ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Baseball mám rád, a taky jsem rychle nadhazoval, dokonce tak rychle, že mi to ve škole zakázali, abychom si vůbec zahráli...Bohužel film je střašně předvídatelný, je sice podle skutečné události, ale ničím nepřekvapí - i tak je ale celkem dojemný a milý, Dennise Quaida mám rád, ale ve 48mi už byl na nováčka opravdu příliš starý. Ale i tak se mi fil celkem líbil, přestože je to asi miliontý film o sportovním snu...70% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen podle skutečných událostí. Jim Morris podepsal ve svých 35 letech profesiální smlouvu a svůj debut zažil 19. září 1999 za Tampa Bay Devil Rays. K poslednímu utkání pak nastoupil 9. května 2000 u téhož týmu. Jeho karíera nebyla nijak dlouhá, přesto však velmi slavná. (forsberg)

Reklama

Reklama