Casino Royale

James Bond - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Casino Royale se téměř nehlásí k odkazu Jamese Bonda, je pojaté spíše jako samostatný áčkový akční film a to je lepší, než se snažit vyvařit 007 z daleko více než 7x provařené vody. V necelých dvou a půl hodinách je sice možno vyhrabat nějakou dějovou trhlinku, zejména romantickou vsuvku v předzávěrečné fázi hodnotím jako zbytečně utahanou. I tak se ale jedná o perfektní akční film s vynikajícím vizuálem a charismatickými postavami. Zhruba první polovina hraničí až s dokonalostí, je extrémně přitažlivá, rychlá a speciálně úvodní honička patří k tomu nejlepšímu z akčního žánru vůbec. Pak se trochu povolí na tempu, ale ani to není vůbec špatně. I poker má svou atmosféru a dialogy jsou napsány poměrně ostře a stylově. 9/10(28.5.2009)

Po roce a půl otáčím hodnocení. Možná proto, že mě začal bavit poker, proto, že více bombastické akce, jako tak úvodní na Madagaskaru, by tomu jen uškodilo, a hlavně asi proto, že jsem konečně ochoten oddělit pojmy ‚Bond‘ a ‚Bourne‘, přičemž beru na vědomí, že podobný koncept neznamená plagiát. Místo toho jsem si užil dvě a půl hodiny napínavého dobrodružství, kterým vás Daniel Craig milerád protáhne s sebou. To vše s takovou razancí, že ty rány pěstí budete dostávat taky a když vám Eva Green zašeptá do ucha cukrkandlová slůvka, budete roztávat. Pár hodin po projekci jsem v nesnesitelném pokušení roztočit placku v DVD přehrávači znovu. Může mít film lepší vizitku?(9.11.2008)

Blonďák Bond! A jezdí v pendolínu a taky jezdí jako prase po Karlovarské kolonádě!... I šel jsem s tímto pocitem a vědomím, že "blonďáka" nerozdejchám do kina... A rozdejchal jsem vše... pravda... očividně jsem byl asi od půlky filmu naprosto nečekaně překvapen (i s Velkým_Blbem, co seděl vedle mě), že hlavní padouch je VESPER.. :-) (kdo by to byl řekl...)... Ale konec hnidopišství. Craigův Bond má charisma.. je jiný... ale nikoli horší... Casino Royale je sakra dobrý film... Tak šup šup na plac ať už se točí další... :-) nemůžu se dočkat(13.12.2006)

Hoci výborný Daniel Craig zatiaľ ani zďaleka nepripomína agenta 007 akého poznáme z predošlých filmov a nemá ani tú eleganciu či šarm, ťažko jeho stvárneniu niečo vytknúť. Ani Casino Royale však nie je bondovka ako ju poznáme, skôr akčný thriller vezúci sa na sláve série a s občasným omrknutím na staré časy. Lenže to, vrátane nevyváženého tempa, pričom v jednej chvíli sa film dynamicky rúti dopredu a v ďaľšej extrémne spomalí, vôbec nevadí, nakoľko Campbell servíruje jednu lahôdkovú akčnú scénu za druhou a nezlyháva ani po stránke postáv a emócií. Prerod k realistickejšiemu štýlu sa dal len ťažko zvládnuť lepšie.(20.11.2006)

Tahle bondovka na mě dýchla úplně jinou atmosférou než všechny ostatní. Jako bych všechny ty Bondovy emoce cítila na vlastní kůži, ať už jeho naštvanost, bolest i zamilovanost. Casino Royale je jiné, ale je skvělé. A Daniel Craig je zkrátka bůh a splnil všechna má očekávání. Doufám, že všichni ti, kteří měli negativní poznámky na jeho adresu, budou mít dost soudnosti, aby uznali, že ten chlap prostě umí. Craig má v sobě tolik živočišnosti, která z plátna přímo sálá, že vás dokáže zcela zasáhnout a vtáhnout hodně zvláštním způsobem do děje. Casino Royale je po všech stránkách drsný film a působí velmi sugestivně. Právě na tohle jsem u bondovek dlouho čekala, a konečně se to někomu podařilo. Bravo!(16.11.2006)