Casino Royale

James Bond 007 - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

F A M Ó Z N Í. Campbell sebral letošní žezlo Ethanu Huntovi, když Bonda obdařil krví, utrpením, emocemi i pořádnou dávkou testosteronu, síly a osobní přiažlivosti. Zrod legendy nešlo natočit o moc lépe. Snad s menším zacucháváním v dialozích a bez záporáka, který musí být hnusný na první pohled a slzet krev, by byl poslední 007 ještě přitažlivější ve své nestrojenosti. Strhující dílo se skvělou akcí a neutuchajícím nábojem. Brosnanovky v mých očích klesají ještě níž než kde jsem je vnímal v posledních měsících. Je to holt příliš slabá kávička oproti čerstvému nářezu, který má styl, dobrý scénář, přesně padnoucího hlavního hrdinu a nečekaně skvělou režii. Campbell rulez!(16.11.2006)

Blonďák Bond! A jezdí v pendolínu a taky jezdí jako prase po Karlovarské kolonádě!... I šel jsem s tímto pocitem a vědomím, že "blonďáka" nerozdejchám do kina... A rozdejchal jsem vše... pravda... očividně jsem byl asi od půlky filmu naprosto nečekaně překvapen (i s Velkým_Blbem, co seděl vedle mě), že hlavní padouch je VESPER.. :-) (kdo by to byl řekl...)... Ale konec hnidopišství. Craigův Bond má charisma.. je jiný... ale nikoli horší... Casino Royale je sakra dobrý film... Tak šup šup na plac ať už se točí další... :-) nemůžu se dočkat(13.12.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Velmi nadprůměrná Bondovka, která předchozí Bondy perfektním pokerovým scénářem předčí. Spíše Bourne než Bond. Trailery: http://www.csfd.cz/film/208033-casino-royale/videa/#(21.2.2009)

To jsem nevěděl, že má Bond nově i superschopnosti. Maximálně odolné tělo - žádný pád ani úder na něm nenechávají větší poškození, dokáže zpomalit čas - veškeré akce mu vychází na setinu vteřiny a myslím že má i zázračné hojení, protože reálnej chlap by měl z těch nakládaček ksicht jak cedník, ale on byl pořád, až na pár šrámů, fešák.(21.2.2011)

Jako člověk od dětství stižených láskou k fenoménu superagenta v tajných službách jejího veličenstva (provází mě tuším od roku 1984, kdy jsem viděl první moorovku), který má veškeré bondovky nakoukané, říkám: „Casino Royale“ je bondovka staré školy, která mi chyběla od dob „Goldfingera“. Daniel Craig je Bondem v nejlepší conneryovské tradici, přitom novým, neokoukaným, takřka zlidovělým. Vrací legendě její lesk a náboj. Martin Campbell výborně prostřídal napínavé akční jízdy ve staromilském kabátě s klidnou (ale vnitřně elektrizující) partií pokeru, v níž se zrcadlí gentlemanský styl Guye Hamiltona a Terence Younga. Možná dnešního diváka tahle konzervativní špionská rovina nezaume, ale já jsem byl zcela uhranut. Není pochyb, staré dobré časy vrací a přehnaná CGI akční éra Pierce Brosnana nám dává sbohem. Nebudu na ní vzpomínat ve zlém, ale teprve Daniel Craig je Bondem mého srdce, pěkně ruku v ruce se sirem Connerym. Bondovo lidství, egoismus, zranitelnost, křehkost, to vše Craig podává s neobyčejnou uvěřitelností a samozřejmostí. Ruku v ruce s tím kráčí fantastický padouch Cifra (Auricu Gildfingere, tu máš konečně rovného!), nejkouzelnější Bond-girl (krásná Ursulo, odpusť, ale Eva Green dala Vesper duši, nejen tělo) a stále šaramantnější M Judi Dench. Martin Campbell odvádí víc než jen akční rutinu, filmu drží báječně pohromadě a chemie postav šlape jako Aston Martin. Ačkoli „Casino Royale“ není zdaleka prosté problémů, nevyhne se logickým lapsům, naivitě, plonkovějším pasážím, nedořečenostem a nedomyšlenostem, prostě všemu, co k sérii neodmyslitelně patří, přesto je to rozhodně nejlepší bondovka od šedesátých let.(16.11.2006)

• - V čase 45:28 se objevuje Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service, avšak scéna se odehrává na miamském letišti, kam žádné z letadel Travel Service nikdy neletělo. (imagoo)

• - Přestože se děj odehrával vedle Prahy také v Černé hoře, Anglii, Miami, Benátkách a na Madagascaru, filmování probíhalo stále na českém území. (Folky)

• - Ve scéně, kdy píše Bond (Daniel Craig) svou rezignaci na člunu v Itálii, změní se v průběhu typ i barva hodinek na jeho ruce. (CrownThomas)