Casino Royale

• Česko Casino Royale (více)
Trailer 1
Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Recenze (1 719)

Gemini

Martin Campbell podruhé vstoupil do stejné řeky a odmávnul start další vlny bondovek. Výsledek jeho druhé salvy je ale neuspokojivý, protože mě naprosto minul. Je to tak, Casino Royale je mi naprosto lhostejné. Tohle už totiž není bondovka. Tohle je lehce špionážní dobrodružný film, který míchá akční scény moderního stylu, tak je mají mazlíčci rádi třeba z Bourne Identity, tedy scény obzvláště v oblasti hand to hand soubojů pokud možno realistické, do "prostředí", které vyžaduje nelidskou výdrž, fyzickou odolnost a odporně tuhý kořínek, který zkrátka má jenom starý dobrý kapitán Bond. A Daniel Craig, budiž mu jeho nechutně fit tělo záviděno, není James Bond. Jsem si vědom, že má být Bondem zcela novým a jiným, ale tohleto není hrdinný agent Jejího Veličenstva, tohleto je jakýsi bijec shodou okolností nosící ono slavné jméno s iniciálami J. B. Úvodní freerunningová/parkourová honička po střechách a jeřábech je neskutečně dynamická, strhující, adrenalinová jako prase, stejně tak bitky, které po ní následují, ale pak všechno skončí explozí, vůči které je hlavní hrdina stejně záhadně imunní jako za starých časů, kdy si to nulanulasedmička štrádovala po Petrohradě v poctivém "sdělano v CCCP" tanku evidentně začleněném do operačního svazu severozápad, rozuměj Drang nach Britanien, rozuměj s řízením na pravé straně. Je to provar, ale "nejosobnější bondovka ze všech" mě díky tomuhle zásadnímu rozporu vůbec nevtáhla. Ale vůbec. A to musím Evě Green přiznat, že je ženou mnoha tváří, a všechny vyzařují velmi štědrou dávku oduševnělé krásy. Brát ji jako součást výpravy by bylo velmi ošklivé, ale když všichni při prohlášeních o jediné ženě, kterou kdy Bond miloval, stejně ošklivě zapomínají na Dianu Rigg alias Tracy DiVicenzo, nepřijde mi to zase tak nefér. Klasické vnější atributy bondovek, tedy product placement a těžký luxus braný jako samozřejmost, jsou zachovány. Dokonce je tu přítomen luxus zcela nevídaný, a to Aston Martin s automatickou převodovkou - doufám, že do Quantum of Solace, které očekávám s nemalými nadějemi, se už náš blonďatý model s nepříliš pestrou škálou hereckých výrazů naučí řadit jako chlap, na kterého si hraje;) Jak to tedy shrnout? Je to fofr, má to grády, nevzalo mě to, ale dát kvalitnímu řemeslu a filmu, o němž vím, co chce říct, akorát je mi to jedno, míň než 70%, to bych si neodpustil. Možná odpustil, ale to by Bonda musel hrát někdo jako "pro přátele Gerry" Butler:) A to bylo už opravdu vše, běžte a užijte si film;) ()

KevSpa

Tahle bondovka na mě dýchla úplně jinou atmosférou než všechny ostatní. Jako bych všechny ty Bondovy emoce cítila na vlastní kůži, ať už jeho naštvanost, bolest i zamilovanost. Casino Royale je jiné, ale je skvělé. A Daniel Craig je zkrátka bůh a splnil všechna má očekávání. Doufám, že všichni ti, kteří měli negativní poznámky na jeho adresu, budou mít dost soudnosti, aby uznali, že ten chlap prostě umí. Craig má v sobě tolik živočišnosti, která z plátna přímo sálá, že vás dokáže zcela zasáhnout a vtáhnout hodně zvláštním způsobem do děje. Casino Royale je po všech stránkách drsný film a působí velmi sugestivně. Právě na tohle jsem u bondovek dlouho čekala, a konečně se to někomu podařilo. Bravo! ()

Galadriel

Musím se přiznat, že jsem ke Casinu Royale přistupovala značně skepticky a uznávám, že neprávem. Tahle Bondovka je tak jiná, jak jen může být - jediná "skutečná" akce je na začátku (a stojí za to), žádné extra vynálezy, zato spousta napětí při "obyčejném" hraní karet... Adrenalinu si člověk užije spoustu přes absenci tuny akčních scén, Bondovský duch je tam pořád někde ukrytý, přestože dostal naprosto jinou tvář. Kromě té filmové samozřejmě i hereckou - Daniel Craig je... no je ošklivej. K jeho vypracovanému tělu je jeho obličeje fakt škoda, vyměnit mu hlavu a byl by dokonalý. Na druhou stanu ale musím říct, že je jednoznačně nejlepší herec, který kdy Bonda hrál, takže občas mu ten jeho xycht i odpustím :-). Každopádně jsem se výborně bavila a značná zamotanost děje a hlavně sledování filmu v originálním znění bez titulků mě určitě časem donutí podívat se na Casino znova... ()

Cival

F A M Ó Z N Í. Campbell sebral letošní žezlo Ethanu Huntovi, když Bonda obdařil krví, utrpením, emocemi i pořádnou dávkou testosteronu, síly a osobní přiažlivosti. Zrod legendy nešlo natočit o moc lépe. Snad s menším zacucháváním v dialozích a bez záporáka, který musí být hnusný na první pohled a slzet krev, by byl poslední 007 ještě přitažlivější ve své nestrojenosti. Strhující dílo se skvělou akcí a neutuchajícím nábojem. Brosnanovky v mých očích klesají ještě níž než kde jsem je vnímal v posledních měsících. Je to holt příliš slabá kávička oproti čerstvému nářezu, který má styl, dobrý scénář, přesně padnoucího hlavního hrdinu a nečekaně skvělou režii. Campbell rulez! ()

Tosim

I ÚČETNÍ MAJÍ PŘEDSTAVIVOST. Po prvním zhlédnutí jsem tento bondovský předkrm chtěl nechat uležet, ale, aby nedošlo k omylu, jen kvůli několika maličkým nuancím, v podstatě mi bylo jasné, že ho ohodnotím nejvýše. Pokud má někdo problém s dějem nebo chováním postav, řek bych mu jen "je to prequel" a nechal ho o tom přemýšlet, protože popravdě, nic tak těžkého na tom všem není. A pokud jde o to ostatní, od režie, přes ženy až ke Craigovi, který mi začíná být sympatický tak, jak bych si nikdy nepomyslel, je to paráda. Menší výtku mám k písni, trošku tuctové, která však k úvodní titukové "kartářské" scéně sedne jako prdel na hrnec. ()

• Když tvůrci obsadili Daniela Craiga do role Bonda, nabídli mu, že může ve filmu kouřit, jelikož sám herec byl kuřák. Craig však přestal kouřit a nechal se slyšet, že fyzické výkony, které podává ve filmu, by kuřák nezvládal a že se tento zlozvyk neslučuje s dnešním zdravým životním stylem. (cheyene)
  • Ruzyňské letiště zde představovalo vzdušný přístav v Miami. Kvůli tomu například i některé autobusy, které vozí lidi k letadlům, byly opatřeny nálepkami "Miami international airport". Ty na nich mnohdy vydržely ještě dlouho po natáčení. (Lkprak)