Casino Royale

James Bond 007 - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Ještě než jsem na to šel, tak mi bylo jasný, že to bude Bondovka trochu v jiným stylu, ale nakonec toho bylo změněno podle mě až moc. Hned jak to začne, tak se Casion Royale rozběhne opravdu ve velkým stylu a prvních 15 - 20 minut je úplně ta nejvostřejší akce, plná ultra kasakaderských kouksů a střílení, jenže po tomhle paradním rozjetí už jaksi filmu dochází dech a během těch dvou dalších hodin už ho film mockrát nenabere. ještě potěší pěkná Bondova bouračka v autě, taky je hned od začátku jasný, že Bond bude totálně nesmrtelnej a že všechno bude řešit pěkně drsně a silově, což mi teda nějak nevadilo, kór když bitky byly fakt pěkně realisticky udělaný a Craig se v nich opravdu hodně snaží, ale přece jen sem byl zvykledj na trochu jinýho bonda, ale zase to neni nějak extrémní a dokonce i docela často krvácí Taky tady citelně chybí Bondovy hlášky a vtípky, možná jich Daniel Craig pár řekne, ale nějak jsem je moc nezaznamenal sand jen 2 si pamatuju. Příběh je bohužel taky docela lehce předvídatelnej a v některých částech to je fakt extrém a dost často se stavá, že film vypadává z tempa, taky trochu zamrzí hodně slabej padouch v podání Madse Mikkelsena, za prvé jeho zločinecký úmysly sou fakt dost chabý a žádnej genialni zločinec nebo nelítostnej drsňák to taky neni, krom toho je ta zločinecké linie rozprostřená do několika lidí a tak trochu se to rozmělňuje, ale to co fakt vůbec, ale opravdu vůbec nepotěší je, že už tady nejsou žádný vychytávky, jako rakety v autě, spešl hodinky nebo tak něco a dost to tady chybí. Jinak si ale myslim, že Danile Crag se Bonda zhostil celkem slušně, ale musel ho upravit trošku k obrazu svému, takže Bond je daleko drsnější rychlejší a možná i odvážnější, ale zase mu schází vtip a trochu mu chybí charisma a taky nevypadá moc na žádnýho playboye, ale jinak celkem spokojenost a Bondgirl taky ujde. Celkově si myslim, že Casion Royale je sice možná realističtější, i když některý kousky Craiga jsou taky spíš k zasmání a akčnější než ostatní bondovky, ale ten příběh je fakt mizernej, tohle fakt nebylo na 2 a pul hodiny, ale i tak si myslim, že to pro Bondovky neni žádná ostuda(2.12.2006)

Výborné namiešaná "drsná elegancia", ktorá to najlepšie zo seba ždíma práve v intímnych okamihoch (hotelová sprcha). Casino je najosobnejší Jamesov príbeh, ktorý v tejto línii už bude asi len ťažko pokorený. Po MI:3 a Miami prichádza aj značka JB s novým pohľadom na akčný žáner a dekonštrukciu vlastného, predtým vystavaného mýtu. Ide o prístup, ktorý mne znova sadol takmer dokonale. Jediným zádrheľom ostáva iba "tuctová" ústredná pieseň, ktorú považujem za najslabšiu v doterajšom JB vesmíre.(15.11.2006)

„There isn´t enough room for me and your ego..“ Tak si nám M pořídila nového pitbula, po dvou zabitích mu sundala náhubek a na obojek připevnila známku s vyraženým číslem 007. Udržte si ale takovou zuřivou šelmu na vodítku, když se jí párkrát otře o kožich výstavní fena Vesper a pan Q pohodí tak málo kostiček na hraní.. Bond vykročil s Campbellem do 21.století živočišně, drsně, stylově a hlavně úplně jinak, než všichni dosavadní předchůdci, při čemž jeho představitel Craig se jeví jako dobře vyřezané prkno, z kterého snad jednou v rámci služby v MI6 něco bude. Dojala mě dohra rafinovaného židličkového mučení, kdy si Cifrovo lano nejdříve zatančilo Rumbu s Jamesovými rumba…(však víte co), načež pár dnů na to už agent 007 během vášnivého muchlování shazuje stojany na kapačku. Jak by řekl náš starosta Quimby s oranžovým kvítkem v klopě: „Panové, kdo z vás na to má..?“(19.2.2010)

Počátek Bondovy proměny v Bonda. Jamese Bonda. Proměna má tři fáze. Akční, thrillerovou a romantickou (od těla k emocím). Syrové akční scény nejsou jen výtečně zrežírované, ale také pomáhají s charakteristikou hlavního hrdiny (styl á la buldozer). Rovněž odvážně dlouhá pokerová sekvence ukazuje, že se Bond před ničím nezastaví, ale podstatná je zejména pro "kultivaci" 007 (učí se nosit drahý oblek a pít sofistikovanější drinky). Benátské finále (re)definici Bonda obohacuje agentovým poznáním, jak krutě se mu může vymstít citové angažování. Největší problém s řemeslně precizním snímkem mohou mít ti, jež očekávají naplnění bondovské šablony známé z mooreovek a brosnanovek (vtípky prokládané nezávazným sexem a spektakulárními akčními scénami, vloženými do filmu pro akci samou). Tohle je jiný, pravdivější Bond. Bond Iana Fleminga. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, d-corso, Jordan, Shaqualyck, Thrawn, gudaulin, Indy, Deverant, ]V[()Rt, Mr.Floyd(17.1.2007)

První dvě třetiny jsou výborné - výborná akce, výborný Bond, výborný humor, napětí, prostě dokonalost sama. V poslední třetině se nějak podivně začne vytrácet tempo a objevuje se rozvláčnost a tak nějak divně do sebe zapadající scény. Přijde mi, jakoby z poslední třetiny na poslední chvíli násilím vystřihli kus filmu. Nevím. Nezdá se mi, že by se Casino Royale výrazně lišilo od předchozích např. Brosnanovek. Bonda prostě po deseti letech hraje někdo jiný, doba a možnosti pokročily a film se tomu přizpůsobuje. Avšak to, co dělá Bonda Bondem tu je stejné jako před třiceti lety. Jinak asi nejlepší úvodní Bondovská píseň. UPDATE (23. 5. 2009): Odvolávám řeči o poslední třetině. Ten film je skvělý, úplně celý. Takže 100%.(30.11.2006)

• Daniel Craig

• - Sedminásobné salto, které předvedl kaskadér Adam Kirley s Astonem Martinem, je zapsáno v Guinesově knize rekordů (k 5. listopadu 2006). (Cetnik_42)

• - Silnice, kde James Bond provede se svým Astonem několikanásobné salto, je Millbrook Proving Ground. Je to cvičná silnice pro testování automobilů. (Cetnik_42)

• - Daniel Craig je Jamesom Bondom iba preto, lebo na agenta 007 bol herec Henry Cavill príliš mladý. [Zdroj: FilmMax] (ash99)