Casino Royale

James Bond 007 - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Osobne bondovky moc nemusim, ale vsemozny recenze rikajici, ze je tahle bondovka v uplne jinym stylu, vsude skvela hodnoceni atd. me docela navnadily a o to vic jsem byl zklamanej. Po uvodnich titulkach a akcicce na ambasade jsem si rikal, ze je vse v pohode a tesil se na akcni jizdu, jenze poradna akce pak uz neprisla do konce filmu. Navic tim, ze z Bonda udelali drsnyho rvace bez trosky elegance, kterymu sem tam neco nevyjde, se sice vic priblizili realite, ale na druhou stranu uz neni poznat, ze se jedna o bondovku a zustal lehce nadprumernej akcni film bez akce. A i kdyz Daniel Craig nehraje vubec spatne, moc mi na Bonda nesed, hodnekrat vypadal spis jako tupej zabijak. Mnohem vic se mi libil zaporak v podani Madse Mikkelsena. A pribeh taky neni nejlepsi, obcas se stane, ze tvurci neco nakousnou a nedokonci a misty je film krapet zmatenej a nedava smysl. Jako kdyby se Fleming pri psani prvni bondovky teprve zahrival a ze samy radosti, ze vymyslel Bonda, ho zacal hazet do ruznejch situaci bez vyraznejsiho deje. Taky by filmu pomohla kratsi stopaz, kdyz uz tu nejsou akcni sceny. Uz jsem videl horsi bondovky, ale taky jsem uz videl dost daleko lepsich akcnich filmu. Slabsi 4*. Po druhym skouknuti, kdy jsem uz tolik necekal, tak vicemene spokojenost, je to podarena "bondovka".(1.12.2006)

Počátek Bondovy proměny v Bonda. Jamese Bonda. Proměna má tři fáze. Akční, thrillerovou a romantickou (od těla k emocím). Syrové akční scény nejsou jen výtečně zrežírované, ale také pomáhají s charakteristikou hlavního hrdiny (styl á la buldozer). Rovněž odvážně dlouhá pokerová sekvence ukazuje, že se Bond před ničím nezastaví, ale podstatná je zejména pro "kultivaci" 007 (učí se nosit drahý oblek a pít sofistikovanější drinky). Benátské finále (re)definici Bonda obohacuje agentovým poznáním, jak krutě se mu může vymstít citové angažování. Největší problém s řemeslně precizním snímkem mohou mít ti, jež očekávají naplnění bondovské šablony známé z mooreovek a brosnanovek (vtípky prokládané nezávazným sexem a spektakulárními akčními scénami, vloženými do filmu pro akci samou). Tohle je jiný, pravdivější Bond. Bond Iana Fleminga. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, d-corso, Jordan, Shaqualyck, Thrawn, gudaulin, Indy, Deverant, ]V[()Rt, Mr.Floyd(17.1.2007)

Nový, realistický a v mnoha směrech zajímavější. Takový je nový Bond, na kterém odvedl Martin Campbell skvělou práci. Scénář sice obsahuje několik nedotažeností, nesmyslností a nadsázkových scén, které ruší, ale náhrada v podání brilantního Daniela Craiga je více než dostačující. Právě Craig je vrcholem a nejpevnějším základem, čili přesně tím, čím má být. Vzhledem k jeho výkonu, který je takřka geniální, cítíte všechny emoce, které z nového, zajímavějšího Jamese sálají. Spolu s možná nejlepší bondgirl Evou Green tvoří okouzlující dvojici, ve které chemie mezi herci funguje a drží nahoře i hodně slazené tóny v druhé polovině filmu. Casino Royale ukazuje přesně počátek kariéry, který jsem chtěl vidět. Počátek bondovských trademarků typu vystřelení do kamery nebo vztah 007 k vozům Aston Martin, ženám a vodce s martini neruší a poutá oko diváka stále naplátno. Tyto vložky jsou totiž stejně osvěžující jako ironické a velmi vtipné poznámky herců. Když v závěru zazní typická hláška Bond, James Bond, nezbývá než souhlasit, že Craig je Bondem. A to jedním z nejlepších.(17.11.2006)

Moje počáteční odmítání Craiga byla jen zbytečná zatvrzelost, dnes už to vidím, takže můžu konečně docenit Casino Royale, kterým Campbell (již podruhé) pomohl k funkční budoucnosti na dalších pár let. Nejsem zase tak nadšený, protože ten film na mě působí velmi chtěně, ale rozhodně ten film uznávám a už si i užívám.(9.12.2009)

Martin Campbel opět stojí na počátky cesty nového Jamese Bonda. Před lety s Piercem Brosmanem vytvořil jednu z nejlepších bondovek, Zlaté oko. Teď se vrátil, aby to samé zkusil s Danielem Craigem. Trochu jiným Jamesem Bondem, který se vrací k původní myšlence chlapského poloboha, kterého většina mužů uznává za svůj neotřesitelný idol. Pro někoho bude těžké překousnout modrookého svalovce, ale pokud to dokáže dostane Jamese Bonda, který stojí za to, aby dostal šanci. Casino Royale je velmi dobrý akční film, který by ani nemusel mít v hlavní roli agenta 007. Konečně vidíme, že James není robot, který plní vše s naprostou precizností a neposlouchá rozkazy do poslední tečky. Jeho nová bondgirl je zvláštním způsobem krásná Eva Green, které to v některých scénách neskutečně sluší, ale někde je obyčejná. Záporák je stejně důležitý jako klaďas a zde přichází na scénu Mads Mikkelsen. Trochu svým vzhledem (až na svou štíhlost) připomíná, jednoho z největších protivníků slavného agenta, Blofelda. Je velmi sebejistý a jako záporná postava se rozhodně povedl. Jeho neférový souboj s Jamesem přivázaným na židli je opravdu bolestivý zážitek pro většinu mužů... Doufám, že příští film nezkazí snahu udělat z Bonda trochu skutečnějšího a citlivého hrdinu. PS: málem mi tekla slza, když bond otočil toho Aston Martina ...(15.7.2007)

• Caterina Murino

• - Při návštěvě venkovní restaurace v Černé Hoře je při pohledu na Mathise (Giancarlo Giannini) a Vespru (Eva Green) zřetelně vidět restaurace Bílý kůň nacházející se v Lokti nad Ohří. (Gogen)

• - Pôvodne sa mal film natáčať aj v Južnej Afrike, avšak tvorcom sa tu vyskytli problémy týkajúce sa zabezpečenia a tak bolo natáčanie presunuté na Bahamy. (Greenpeacak)

• - Když Bond (Daniel Craig) zadává své heslo, stiskne klávesy 836547, které heslu VESPER odpovídají jen ve třech písmenech, a to pouze za předpokladu, že software kufříku ví, že má být zvoleno jiné než první písmeno na tlačítku. Ve chvíli kdy zadává heslo samotná Vesper (Eva Green) už číslice odpovídají, za stejného předpokladu. (Shadowrat)