Casino Royale

James Bond 007 - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Musím se přiznat, že jsem ke Casinu Royale přistupovala značně skepticky a uznávám, že neprávem. Tahle Bondovka je tak jiná, jak jen může být - jediná "skutečná" akce je na začátku (a stojí za to), žádné extra vynálezy, zato spousta napětí při "obyčejném" hraní karet... Adrenalinu si člověk užije spoustu přes absenci tuny akčních scén, Bondovský duch je tam pořád někde ukrytý, přestože dostal naprosto jinou tvář. Kromě té filmové samozřejmě i hereckou - Daniel Craig je... no je ošklivej. K jeho vypracovanému tělu je jeho obličeje fakt škoda, vyměnit mu hlavu a byl by dokonalý. Na druhou stanu ale musím říct, že je jednoznačně nejlepší herec, který kdy Bonda hrál, takže občas mu ten jeho xycht i odpustím :-). Každopádně jsem se výborně bavila a značná zamotanost děje a hlavně sledování filmu v originálním znění bez titulků mě určitě časem donutí podívat se na Casino znova...(1.4.2007)

Právě jsem zaparkoval do garáže svůj Aston Martin DBS, na stole mám vodku s Martinim, mé hodinky Omega ukazují 8:42 , a píši 007 komentář k tomuto filmu a tajně doufám, že si ho přečtě její veličenstvo anglická královna a MI 6 mě dá za mou práci neomezené finance . Tak tedy od začátku: Obsazení ,,nového,, Bonda je vždy tak trošku producentský pat, aby byl kladně přijat kritiky, ale hlavně diváky a narozdíl od debilů v Čechách, kteří svůj pat / volební / neumí vyřešit , zde bylo řešení znát dlouho před natáčením - Daniel Craig . Příznám se, že když jsem se to dověděl, byl jsem zklamán, ovšem po shlednutí filmu Mnichov zklamání vystřídala zvědavost a po shlednutí Casina Royale ?? Říkám -- skvělý, úplně skvělý, doufám že Daniel Craig natočí brzo další bondovku a další a další . Samotný film byl pro mě takový malý předčasný dárek pod filmový stromeček, akci střídala, elganace tu zase vystřídala exotika a exotiku, velmi povedené dialogy. James Bond je jiný, je bližší obyčejnému smrtelníkovi, dokázal jsem se s ním daleko víc identifikovat. Nebondovská scéna ve sprše byla moc osvěžující . James Bond však zůstavá tvrdý, výslech byl fakt brutální, zůstává i elegatní celé Bahamy to viděli a neztrací smysl pro humor ani když jede v českém pendolinu. Scénář k filmu mě naprosto chytil stejně tak jako akční sekvence filmu zejména ta automobilová, plná kotrmelců, to byla uplná rozsekávka. Jsem rád,že je BOND zpět a doufám, že nikdy neodejde.(17.11.2006)

Trochu smutné. Casino Royale přináší do bondovek až příliš svěžího vzduchu. Daniel Craig je sice famózní, stejně tak jako ostatní osazenstvo, ale zbytek drhne. Před samotnou titulkovou sekvencí (která je také úplně nové a ještě k tomu s otřesnou písní) máme možnost se seznámit s bondem a jeho způsoby, i když je pravda, že se jedná o scénu spíše na efekt. Casino Royale je vlastně taková velká nafouknutá bublina, po jejíž splaskutní nezůstane vůbec nic, jen matné vzpomínky. Jenže je třeba se podívat trochu hlouběji do samotné kostry filmu. Herci - už jsem se zmínil, že výběr herců je nejsilnější stránkou celého snímku. Daniel je úžasný bond - opravdu jsem si jej hned oblíbil -, stejně tak jako Mads skvělým záporákem (škoda jen toho neustálého inhalování a pooodhalování zrůdného vzhledu). Scénář - ani ten není špatný, jen se hodně snaží ukazovat, že i bondovka nemusí být přímočará, což vůbec není ku prospěchu. Věnuje se zejména samotným scénám, které jsou opravdu brilatntní (pokerová partie, rozhovor s M, mučení...), ale jejich propojení většinou dost skřípe. Režie - a té jsem se bál ze všeho nejvíc, právem. Martin Campbell, stejně jako ve Zlatém oku, neustále předhazuje oku lahodící záběry, které postrádají hloubku. Snímku chybí napětí a dokonce i ty slibované emoce. Závěr - uveďmě jej na pravou míru. Hlavní dějová linka je ukončena, ale zůstává otevřeno plno vedlejších, což dává příslib velmi kvalitního pokračování, které snad příběh Casino Royale uzavře docela. Zcela paradoxně se tak tím nejlepším na celém snímku stává samotná postava Jamese Bonda, která je úžasná, a poté pěstní souboje, z nichž je přímo cítit pot, skvěle fungují. Znalci starších snímků určitě ocení skvělé odkazy... Při závěrečném pronesení slov: Bond. James Bond. Jsem měl pomalu chuť zatleskat radostí. Takže jen tak dál, nový Bond byl představen ve skvělém světle, doufám tedy, že další díly nebudou postrádat nadhled a spoustu skvělé akce, vždyť na to ostatní tu věru není místo. Casino Royale je vlastně dobrý film, jen nesmíte čekat klasickou bondovku ve stylu starších snímků, ale spíše thriller, který si hodně bere z původních knih. Nebýt příliš dlouhé nemocniční (romantické) linie, šel bych s hodnocením nahoru, ale bohužel je tato část velmi nudná - zbytek téměř DOKONALÝ. 70% [TOP 19/10 78%](16.11.2006)

21. Bondovka - Přes svůj půvab a pozůstalost starých klasik je CASINO ROYALE nejmohutnější, nejbombastičtější a nejstylovější Bondovka vůbec. Přichází chuť' vodky s Martini. Speciální efekty a miniatury efektů - Chris Corbould se vrátil k realističtějšímu stylu filmové tvorby a výrazně snižuje digitální efekty. Atmosféra, akční exploze Daniela Craiga v nejlepší formě (s povolením zabíjet) po boku s krásnou Evou Greenovou a Madsem Mikkelsenem v roli úhlavního nepřítele (opět geniální). Výborný scénář, který rozhodně patří (se SKYFALL) mezi nejlepší ze všech bondovek!(12.11.2011)

Když se kdysi na přelomu 80. a 90. let Bondovská série ocitla v krizi, zjevil se Martin Campbell a Bonda doslova spasil. Nyní, když se Bond ocitl v pozici, kdy už to začínalo být víc akční sci-fi , než inteligentní úsměvná špionážní pohádka, spasil Campbell sérii znovu. A to způsobem zcela zásadním. Začínáme od začátku. Bond je mladý, zbrklý, a zamilovaný. A film je dravý, napínavý, dojemný, akční i romantický. Daniel Graig se pro postavu Bonda narodil Věřil jsem mu od začátku a nezklamal. Je mi proto ctí, že mohu prohlásit: "The name is Bond! James Bond". Spusttě famfáry! TADAM! TADAM! TADAMTADAADAM!(16.11.2006)

• - Ve scéně, kdy píše Bond (Daniel Craig) svou rezignaci na člunu v Itálii, změní se v průběhu typ i barva hodinek na jeho ruce. (CrownThomas)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. listopadu 2006 v Londýně. (Varan)

• - Do role Jamese Bonda (Daniel Craig) byl chvíli zvažován i Novozélanďan Karl Urban. Kvůli jeho vytíženosti v jiných projektech však z této volby brzy sešlo. (Zmrv)