Casino Royale

James Bond - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

"Pokud prohrajete, bude naše vláda přímým sponzorem terorismu." Bond. James Daniel Bond je jiný. Je tvrdý, nemá velký smysl pro humor, ovládá tajemství rychloléčby, chlubí se svým vytvarovaným zadkem a co je nejhorší - je mu zcela jedno, jestli je Martini protřepané nebo zamíchané. Je to vůbec ještě Bond? Je! A baví mě. Svým hodnocení tak vyjadřuju hlavně spokojenost s jeho karetním dobrodružstvím, ale taky kvituju pohyb ve známých lokacích a zejména to, že si v tom v nenápadně zaštěkalo spousta mých kamarádů.(13.2.2017)

Musím se přiznat, že jsem ke Casinu Royale přistupovala značně skepticky a uznávám, že neprávem. Tahle Bondovka je tak jiná, jak jen může být - jediná "skutečná" akce je na začátku (a stojí za to), žádné extra vynálezy, zato spousta napětí při "obyčejném" hraní karet... Adrenalinu si člověk užije spoustu přes absenci tuny akčních scén, Bondovský duch je tam pořád někde ukrytý, přestože dostal naprosto jinou tvář. Kromě té filmové samozřejmě i hereckou - Daniel Craig je... no je ošklivej. K jeho vypracovanému tělu je jeho obličeje fakt škoda, vyměnit mu hlavu a byl by dokonalý. Na druhou stanu ale musím říct, že je jednoznačně nejlepší herec, který kdy Bonda hrál, takže občas mu ten jeho xycht i odpustím :-). Každopádně jsem se výborně bavila a značná zamotanost děje a hlavně sledování filmu v originálním znění bez titulků mě určitě časem donutí podívat se na Casino znova...(1.4.2007)

I ÚČETNÍ MAJÍ PŘEDSTAVIVOST. Po prvním zhlédnutí jsem tento bondovský předkrm chtěl nechat uležet, ale, aby nedošlo k omylu, jen kvůli několika maličkým nuancím, v podstatě mi bylo jasné, že ho ohodnotím nejvýše. Pokud má někdo problém s dějem nebo chováním postav, řek bych mu jen "je to prequel" a nechal ho o tom přemýšlet, protože popravdě, nic tak těžkého na tom všem není. A pokud jde o to ostatní, od režie, přes ženy až ke Craigovi, který mi začíná být sympatický tak, jak bych si nikdy nepomyslel, je to paráda. Menší výtku mám k písni, trošku tuctové, která však k úvodní titukové "kartářské" scéně sedne jako prdel na hrnec.(22.12.2006)

Hoci výborný Daniel Craig zatiaľ ani zďaleka nepripomína agenta 007 akého poznáme z predošlých filmov a nemá ani tú eleganciu či šarm, ťažko jeho stvárneniu niečo vytknúť. Ani Casino Royale však nie je bondovka ako ju poznáme, skôr akčný thriller vezúci sa na sláve série a s občasným omrknutím na staré časy. Lenže to, vrátane nevyváženého tempa, pričom v jednej chvíli sa film dynamicky rúti dopredu a v ďaľšej extrémne spomalí, vôbec nevadí, nakoľko Campbell servíruje jednu lahôdkovú akčnú scénu za druhou a nezlyháva ani po stránke postáv a emócií. Prerod k realistickejšiemu štýlu sa dal len ťažko zvládnuť lepšie.(20.11.2006)

Pro mne dokonalá bondovka. Už jsem měl po krk brosnanovek na efekt, tohle působí mnohem lepším dojmem. Daniel Craig si Bonda přetvořil už nejen v drzého, ale i profesionálnějšího drsňáka bez větších emocí, což nakonec paradoxně znamená mnohem lidštější charakter, stejně jako je lidštější celý film. Za zmínku stojí také výborný záporák Mikkelsen a zajímavá Eva Green.(17.12.2007)

• - Při návštěvě venkovní restaurace v Černé Hoře je při pohledu na Mathise (Giancarlo Giannini) a Vespru (Eva Green) zřetelně vidět restaurace Bílý kůň nacházející se v Lokti nad Ohří. (Gogen)

• - Ruzyňské letiště zde představovalo vzdušný přístav v Miami. Kvůli tomu například i některé autobusy, které vozí lidi k letadlům, byly opatřeny nálepkami "Miami international airport". Ty na nich mnohdy vydržely ještě dlouho po natáčení. (Lkprak)

• - Kvůli natáčení se na pražské Ruzyni objevilo i letadlo Airbus A-340 společnosti Virgin Atlantic, které zde normálně k vidění nebývá. Krom něj se ve filmu objevují ještě stroje dvou největších českých leteckých společností - Airbus A-310 v barvách ČSA a Boeing B737-800 od Travel Servisu. (Lkprak)