Casino Royale

James Bond 007 - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Martin Campbel opět stojí na počátky cesty nového Jamese Bonda. Před lety s Piercem Brosmanem vytvořil jednu z nejlepších bondovek, Zlaté oko. Teď se vrátil, aby to samé zkusil s Danielem Craigem. Trochu jiným Jamesem Bondem, který se vrací k původní myšlence chlapského poloboha, kterého většina mužů uznává za svůj neotřesitelný idol. Pro někoho bude těžké překousnout modrookého svalovce, ale pokud to dokáže dostane Jamese Bonda, který stojí za to, aby dostal šanci. Casino Royale je velmi dobrý akční film, který by ani nemusel mít v hlavní roli agenta 007. Konečně vidíme, že James není robot, který plní vše s naprostou precizností a neposlouchá rozkazy do poslední tečky. Jeho nová bondgirl je zvláštním způsobem krásná Eva Green, které to v některých scénách neskutečně sluší, ale někde je obyčejná. Záporák je stejně důležitý jako klaďas a zde přichází na scénu Mads Mikkelsen. Trochu svým vzhledem (až na svou štíhlost) připomíná, jednoho z největších protivníků slavného agenta, Blofelda. Je velmi sebejistý a jako záporná postava se rozhodně povedl. Jeho neférový souboj s Jamesem přivázaným na židli je opravdu bolestivý zážitek pro většinu mužů... Doufám, že příští film nezkazí snahu udělat z Bonda trochu skutečnějšího a citlivého hrdinu. PS: málem mi tekla slza, když bond otočil toho Aston Martina ...(15.7.2007)

Moje počáteční odmítání Craiga byla jen zbytečná zatvrzelost, dnes už to vidím, takže můžu konečně docenit Casino Royale, kterým Campbell (již podruhé) pomohl k funkční budoucnosti na dalších pár let. Nejsem zase tak nadšený, protože ten film na mě působí velmi chtěně, ale rozhodně ten film uznávám a už si i užívám.(9.12.2009)

„Nepotrebujete čas, Bond?“ – „Tá suka je mŕtva. Načo čas.“ S prižmúrenými očami nadpriemerná resuscitačná prequel-bondovka, ktorou novozélandský veterán Martin Campbell znova (po ZLATOM OKU s Brosnanom, ktorému snaživý Craig siaha ledva tak po plecia) oživil divácky záujem o agenta 007. CASINO ROYALE ma vyložene neuchvátilo a posledných 30 minút je strašných (zaľúbený Bond?!). Dovtedy je ale atmosféra výborná, výprava super, herci vynikajúci (okrem cholerického Craiga určite ešte Dench, Wright, Mikkelesen, Eva Green a Giannini), nechýba poctivé starosvetské napätie (príjemne dlhý kartový súboj) ani monštruózna akcia (predovšetkým strhujúca naháňačka s "atlétom"). Táto bondovka vymenila brosnanovskú eleganciu za craigovskú modrookú, šľachovitú špinavosť. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/172-casino-royale-2006-80-(26.5.2007)

Osobne bondovky moc nemusim, ale vsemozny recenze rikajici, ze je tahle bondovka v uplne jinym stylu, vsude skvela hodnoceni atd. me docela navnadily a o to vic jsem byl zklamanej. Po uvodnich titulkach a akcicce na ambasade jsem si rikal, ze je vse v pohode a tesil se na akcni jizdu, jenze poradna akce pak uz neprisla do konce filmu. Navic tim, ze z Bonda udelali drsnyho rvace bez trosky elegance, kterymu sem tam neco nevyjde, se sice vic priblizili realite, ale na druhou stranu uz neni poznat, ze se jedna o bondovku a zustal lehce nadprumernej akcni film bez akce. A i kdyz Daniel Craig nehraje vubec spatne, moc mi na Bonda nesed, hodnekrat vypadal spis jako tupej zabijak. Mnohem vic se mi libil zaporak v podani Madse Mikkelsena. A pribeh taky neni nejlepsi, obcas se stane, ze tvurci neco nakousnou a nedokonci a misty je film krapet zmatenej a nedava smysl. Jako kdyby se Fleming pri psani prvni bondovky teprve zahrival a ze samy radosti, ze vymyslel Bonda, ho zacal hazet do ruznejch situaci bez vyraznejsiho deje. Taky by filmu pomohla kratsi stopaz, kdyz uz tu nejsou akcni sceny. Uz jsem videl horsi bondovky, ale taky jsem uz videl dost daleko lepsich akcnich filmu. Slabsi 4*. Po druhym skouknuti, kdy jsem uz tolik necekal, tak vicemene spokojenost, je to podarena "bondovka".(1.12.2006)

Aneb když se James vydá ve stopách Jasona... Černobílý prolog a první potitulková scéna nasadí laťku kvality vysoko a bohužel celý zbytek snímku se již tvůrcům nedaří se jí byť jen přiblížit. Nový Bond nepostrádá atmosféru, dobré technické zpracování ani nápaditou akci. Ovšem co výrazně postrádá je lepší scénář, který by to celé lépe držel pohromadě a vyrovnanější tempo.(3.12.2006)

• Eva Green

• - Ve filmu pije Bond martini, které pojmenuje Večernice (Vesper). Složení tohoto nápoje je: tři díly ginu Gordon, jeden díl vodky, půl dílu Lillet Black, dobře protřepat, dokud není martini ledové. (StevenW.)

• - Když Daniel Craig zvažoval, zda má roli přijmou, pozitivně jej motivoval předchozí představitel Bonda Pierce Brosnan. (Folky)

• - Konkurzu na roli bankéře se zúčastnil i český herec Radim Fiala, který vyrostl na Jamesi Bondovi, vysílaném v osmdesátých letech každou neděli na rakouské stanici ORF a jenž by si natáčením splnil dávný sen. Roli nedostal. (Olík)