Schimanski - Tajemství Golema (TV film)

• Německo

Schimanski - Das Geheimnis des Golem

Schimanski: Tajomstvo Golema

Krimi

Německo, 2004, 88 min

Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

Schimanski byl vždy jen průměr.(18.4.2013)

Schimanski 12, celkově už 41. Děj už popsal distributor. Všichni se honí za jedním židovským zápisníkem, kde jsou zakódovaná čísla účtů ve švýcarských bankách. Tentokrát Schimi dostane pořádně přes držku, ocitne se i v prasečáku a ještě mu málem ustřelí vejce, kdyby neměl u sebe ten zápisník. K tomu všemu pár záběrů na Antverpy. Ale za co byl díl nominován ne EMMY?(2.12.2015)

Včera večer som nato narazil na ČT1 a čo vám budem hovoriť ja som sa proste príjemne zabavil. Starý nemecký televízny formát z toho sála cez obrazovku až do ksichtu ale Schimanski bol, je a bude skrátka ikona. Ikona, ktorú robí nezameniteľnou aj fantastický český dabing, ktorý je bezkonkurečný. Navyše tento diel si do seba "vtiahol" zápletku zo židovskej komunity a mne to jaksik padlo do nálady a veľmi razantne by som bol schopný poslať akýkoľvek "holýúd" do svojho náprotivku. Takže... spokojných 70%.(30.10.2015)

No jo no, už to neni ten starej dobrej Schinanski, teď je ještě starší, ale kupodivu je až na pár vrásek pří bližším detailu pořád stejnej. Ale už je to bohužel poznat na akci, který je radši hodně málo a když už se musel rozběhnout tak vypadal jak když má v prdeli talíř od oběda a nebo je radši záběr z dálky nebo z úhlu aby nebylo poznat, kde je a že to za něj dělá nějakej kaskadér nebo tak, ale v jeho věku se to dá čekat. Ale to co mě fakt nasralo je, že už nemá svojí starou ošoupanou bundu, která vypadala jak když jí vytáh z kontejneru, tady se sice snažili o její napodobení, ale netrefili barvu a to jim neodpustim. Ale Shimi je Schimi a já pod 3* nemůžu jít(25.6.2005)