Pa a Pi (TV seriál)

Loutkový / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1986, 52x10 min

Miroslav Sobota

Karel Svoboda

Kdybych na tuto pohádku natrefil poprvé až v dospělosti, nejspíš bych dal jen dvě hvězdičky. Ale už pro velmi silnou nostalgii a náramně chytlavou znělku nemůžu jinak, než ještě jednu přidat. Navíc je fakt, že takto zábavnou formou pojata interaktivní výuka, smíšená s pohádkovým příběhem se v dnešní době hned tak nevidí.(6.4.2007)

My sme tí Pa a Pi z bláznivej rakety. My sme tá posádka, čo ide sem. My sme tá výprava z mačacej planéty, čo sa chce pochváliť, že pozná Zem. Hľadáme na Zemi, hľadáme vás, nech je nás priateľov pod slnkom viac. My sme tí Pa a Pi z mačacej planéty. My sme tá posádka, čo prišla sem... Dve zvedavé vesmírne mačky v malej medziplanetárnej lodi mapujú československú prírodu a faunu. Titul "Pa a Pi" bol didaktický, náučný, večerníčkový seriál. ***(17.4.2017)

Úplne najlepší seriál môjho detstva. Bezkonkurenčne! Pamätám si, ako som ešte s plienkou na zadku čakávala pred TV na tú najkrajšiu zvučku. Vždy som sa naplnila hlavu novými poznatkami a bežala som pomacheriť ku mame. Ách, koľko sentimentality aj po 15tich rokoch.:) Kiežby sa dalo vrátiť v čase, neváham ani minútu! Len ma mrzí, že naše deti budú odchované na dnešných hnusných animovaných seriáloch (česť výnimkám).(22.8.2010)

Spojenie živého sveta s bábkovou pátracou čatou z vesmíru tiež patrilo k rannému víkendovému vstávaniu. Samozrejme aj tu drží hodnotenie pevne v rukách nostalgia. Na jednotlivé epizódy si už nepamätám, viem že sa behalo s antilopami po stepiach a viem, že to malo chytľavú skladbičku o Mačacej planéte a mačacích obyvateľoch, ktorá zotrvala v pamäti dodnes.(22.11.2014)

Několik videí tohoto rodinného seriálu o poznávání planety země ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/results?search_query=pa+a+pi&search=Search. Příjemný a dnes už legendární seriál, a ano nostalgie jako cip.(6.4.2007)