Pôvodná televízna rozprávková komédia s pesničkami. Polosen dvanásťročného dievčaťa, ktoré číta klasickú rozprávku a pritom počúva modernú hudbu. Miešaním týchto dvoch vnemov vzniká v jej hlavičke predstava o vysoko štylizovanom, fantastickom svete, v ktorom žijú ľudia a predmety jej známe, vyskytujúce sa v jej každodennom živote, ktoré sa ale dostávajú do nových vzťahov. (oficiální text distributora)

corona

Asi najhoršia slovenská Tv rozprávka akú som videla, tri rapujúce, od pradenia zdegenerované priadky a k tomu nesympatická pospolitá deva s walkmanom na ušiach, ktorá po svadobnej hostine dala breakdance. ()

Wishkah odpad!

Tak tohle musel být průser už v době svého uvedení. Hrozná a neuvěřitelně blbá pohádka, bez jediné sympatické postavy, s písničkama ve stylu jakéhosi postapokalyptického diska či čeho, a stylizace pohádky je modeně starobylá. Až z toho vylezl tak děsný guláš, že se mi z toho točil žaludek ještě na druhý den ()

javlapippi

"Nechcem nové topánky, už ma prešla chuť, radšej budem u mamky, suché kôrky žuť!" Tanca a zábavy chtivá chudobná dievčina Geislerová v žltých bomarďákoch sa podfukom dostane do kráľovského paláca, kde ju štrikovaním posadnutá kráľovná Kolínska podrobí zaťažkávacej skúške spočívajúcej v upradení enormného množstva vlny, aby zistila, či je vhodnou partnerkou pre princa militaristu/gitaristu/melírovaného fešiho Luknára. "Perfekt účes ako chrastie, len sa kočky, len sa traste, tento prameň dozadu, budem sekať parádu!" Z kaše ju vytiahnu fyzicky deformované rapujúce kmotry/priadky/sudičky Vargová, Weiszová a Kožková, takže nakoniec všetko dobre dopadne a na svadobnej hostine si mladucha strihne menší brejkdensový výstup. "Veď som sa ja úfala, dostať k novej sukne a teraz som zúfalá, až mi srdce pukne!" Po prečítaní ostatných komentárov som čakal des a hrôzu, a aj keď v porovnaní s včera videnou podstatne klasickejšou a o 21 rokov staršou adaptáciou je táto rozprávka o hodne odviazanejšia, spevácko-tanečné výstupy s hudbou Jara Filipa v podobe videoklipov a la Triangel s vtipnými textami sú hodne zábavné, rovnako ako celý príbeh, kde sa, ak sa nemýlim, v komparze mihne aj legendárny ujo Imro. Štvoro nových krpcov na tancovačke za jedinú noc zodratých. ()