Reklama

Reklama

Vějíř lady Windermerové

  • USA A Good Woman (více)
Trailer
Romantický / Komedie / Drama
USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Obsahy(1)

Současné filmové adaptace her Oscara Wilda, jako například Ideální manžel nebo Jak je důležité míti Filipa, se většinou věrně drží originálu a odrážejí reálie viktoriánské Anglie 19. století. Režisér Mike Barker a scenárista Howard Himelstein však důvtipně přenesli stejnojmennou Wildovu hru do komunity Angličanů a Američanů žijících ve třicátých letech na italském pobřeží Amalfi. Mladá lady Windermerová, v podání Scarlett Johanssonové, podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou (Helen Huntová). Sama však není daleko od toho, hodit za hlavu předchozí život a pověst a podlehnout milostným návrhům lorda Darlingtona (Stephen Campbell Moore). Záhadná paní Erlynnová má ale dobrý důvod jí v takové pošetilosti zabránit. Atraktivní, sluncem projasněné a vtipné drama nabízí překvapivý pohled na Wildovu klasiku a těží ze skvělých hereckých výkonů, mimo jiné Toma Wilkinsona a Mileny Vukotićové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (139)

Lima 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvápko. Velkou roli určitě sehrála předloha brilantního glosátora lidských vztahů Oscara Wildea, takže ty vybroušené dialogy bylo radost poslouchat (zejména trefné a lehce ironické životní postřehy Toma Wilkinsona), stejně tak bylo radost nasávat tu báječnou atmosféru 30.let min.století (precizní výprava a příjemná dobová hudba) a odsýpalo to jako švýcarské hodinky. A navrch další ujištění, jak báječnou a nedoceněnou herečkou je Helen Hunt!! „Filmový babinec“ par excellence. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $238,609Tržby Celosvetovo $6,877,842║ Kráska Scarlett Johansson sa ako vždy stáva potešením pre oči, v jej nežnej polohe manželky žijúcej v počiatku neohroziteľnom manželstve. Zvrat nastáva keď sa do neho vmiesi postava hraná herečkou Helen Hunt a potom sa začnú diať čudesné veci smerujúce k uplnému rozvráteniu. Rozohraný príbeh ponúkne vypäté scénky plné tajností, vyznejúce v plnej kráse samotným záverom ale dokým sa ich rozriešenia dočkáme, prežijeme krušné chvíle v doprovode tých najpodlejších klebiet aké len unudené zbohatlícke pánstvo vysediavace na Italskej ryviere môže napadnúť. V koncepte možno jednoduchý príbeh ale v konečnom výsledku intenzívne vyznejúci, aj vďaka zanietenému prejavu zúčastnených hercov. /80%/ ()

Reklama

Jossie 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem vtipnou a svěží komedii plnou břitkých dialogů Oscara Wilda a dočkala jsem se příběhu, který by spíš napsala Jane Austenová. Ale i tak dobře, bylo to alespoň příjemné romantické drama s Helen Hunt a Scarlett Johansson. Mladší mužská část osazenstva byla sice slabší a dost nevýrazná, ale kromě té chybějící komediální linky to byla jediná další vada na kvalitě tohoto snímku. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Brilantný satirický výsmech určený dobovej spoločnosti a pokryteckým ľuďom v nej. Na umelcoch vtedajšej doby milujem skutočnosť, že vždy parodovali a vtipným spôsobom odrážali nedostatky prostredia, v ktorom žili a kritizovali spoločenské mravy. Vejíř lady Windermerové je perfektnou ukážkou nadutej ľudskej hlúposti a skazenej charakternosti. Mierne popletený scenár, vynikajúci herci ako Helen Hunt alebo Tom Wilkinson, skvelé situácie a inteligentný humor. Scenár vhodný najmä na javiskové spracovanie, kde by ešte lepšia vynikla jeho ostrosť. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Oscar Wilde byl vynikající dramatik a spisovatel a režisér Mike Barker nám zprostředkoval na hodinu a půl možnost nechat se Wildeovým géniem ozářit. Protože jeho výstižnost s jakou glosoval svět okolo sebe je vskutku geniální. Ta lehkost, vtip a šarm všech jeho aforismů je fantastická. Scénáristům pak patří velký dík, že i když mnohé z předlohy pozměnili, vůbec tím Wildeovi neuškodili. Režisér vše podpořil vynikajícím výběrem hereckého obsazení, na Helent Hunt, Scarlett Johansson, Toma Wilkinsona a další je radost koukat. Inteligentní a vtipná konverzační komedie, jedna z těch, co by ani po x-tém shlédnutí nedokázala nudit. ()

Galerie (85)

Reklama

Reklama