Vějíř lady Windermerové

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Mike Barker

Oscar Wilde (divadelní hra)

Ben Seresin

Neil Farrell

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

John Bloomfield

A jsem na rozpacích. Úvodní část mě totiž prakticky nijak nenadchla a přišlo mi to skoro až nezajímavé. Už už jsem chtěl DVD z přehrávače vyndat, ale dodíval jsem se. Přibližně od poloviny je ale tento film o dost zajímavější a smysluplný. Nakonec se mi hodně líbila hlavně Scarlet Johansson, role jí vyloženě slušela. Jak projevem, tak i vizuálně. Takže pocity mám smíšené a tudíž dávám za tři.(15.3.2010)

Skvělí herci, skvělý film, člověka to i dojme, zamýšlí se nad tím, ale něco tomu prostě chybělo. Něco navíc, nějaké to filmové "osobní" kouzlo. A především mi to nepřijde jako film podle knihy Oscara Wilda. Tuto knihu jsem sice ještě nečetla, ale podle ostatních tohle vůbec nepatří do jeho repertoáru....tak dojímavé, lehké, to není jeho styl.(21.5.2010)

Čekal jsem že to bude píčovina, ale byl jsem příjemně překvapen. Nevytvářejte si domněnky píše Ruiz. Je to tak... Klidný film který pomalu rozplétá na první pohled jednoduchou zápletku. Potěšil by lepší saundtrek ( čti soundtrack) nebo trochu perverze. Film drží na vodě herecké obsazení ( obnažení ne ) a krátká stopáž doplněna skvělými s nadhledem ironickými dialogy o nesmrtelnosti brouka a o tom jak to jakože je mezi ženami a muži. Pokulhával jsem mezi třemi čtyřmi hvězdami, nicméně dávám četyre.(12.7.2013)

Tohle není Oscar Wilde! Je to jen pozvánka do překrásné Itálie, její exteriéry na sebe strhávají veškerou pozornost! Helen Hunt promine, ale do femme fatale má na míle daleko. Scarlett je příliš sexy na to, abych ji uvěřila tu naivitu. Jenom ta skupinka aristokratických "důchodců", která jízlivě prahne po každém drbu, je v roli. Všechno je vlastně jinak - a jediný, kdo je v pohodě a tak jak má být - Tom Wilkinson. On a čarokrásný vizuál může za to shovívavé hodnocení. Ale tohle není Oscar Wilde!(6.11.2014)

Vtipná, slnkom zaliata adaptácia hry Oscara Wilda. Nedá sa povedať, že by ma zápletka o "domnelej" nevere vyslovene nadchla, ale nemôžem jej uprieť veľkú dávku zábavy, ktorá v tomto prípade fungovala hlavne na princípe vtipných glos a spoločenských bonmotov od lenivých lordov, ktorí nemali celý deň čo na práci, iba posedávať, popíjať, fajčiť dútniky a rozoberať rôzne spoločenské témy od výmyslu sveta, hlavne len aby to nejako súviselo so ženami. Veď čo už len mohli celý deň s toľkými peniazmi robiť? Wilde bol majster spoločenských bonmotov a je to tu aj vidieť. Na zahodenie nebola ani kostýmová tvorba a predvojnová prímorská atmosféra, v ktorej pekne vynikli oba opačné charaktery hlavných hrdiniek - Hunt a Johansson. Z mužských hercov jednoznačne dominoval Tom Wilkinson, u ktorého ide bezpochyby o jeden z jeho najlepších hereckých výkonov. Do nadpriemeru chýbalo len málo. 69/100(12.10.2015)