Mě tenkrát skoro nic ta moravština neříkala ale celkem se mi právě tady v tom seriálu líbila. Ale hlavně se mi líbila tuším že to byla Renda.? Ta dlouhovlasá blondýna.? Tak převážně kvůli ní jsem se nato tenkrát díval, protože se mi zdálo že tam nedostávala až zas tolik prostoru jako právě brunetka Lucka a nebo ta poslední-třetí na kluka ostříhaná ryšavá Jarka. Ale to mi bylo deset možná dvanáct? Seriál je spíš hodně průměrný, ale za díl "Zloděj" a "Rendin velký den" který byl asi nejlepší a za pěknou úvodní píseň ,,My tři holky z městečka" la,la, la...dávám i ta za pěkné 3*. Pěkná vzpomínka na mé bezstarostné dětství, kdy jsem nato čučel se ségrou.(20.10.2006)

Malá moravská vesnička a tři kamarádky prožívající různé dobrodružství a typické holčičí etudy. Rodinný seriál nemá nijak moc dílů a je to ohromná škoda. Představují se tu moravské písničky, moravský vesnický život a vůbec moravská kultura jako taková. Dnes pro mnohé zcela neznámá. Jedná se tedy o vyjímečný rodinný seriál, které se dnes už bohužel netočí.(11.1.2017)

Když jsem to asi před 15 lety naposledl sledoval, tak se mě to furt líbilo. A celkově na to mám velmi příjemné vzpomínky, přehnaná moravština, kýčovitě pojednaná jížní Morava a mladé kočky od musiky. Kdo ví co bych tomu říkal dnes, třeba by to skončilo v odpadu......, v odpadu to není, jsou to slabší *** a to hlavně za herecké nekvality dětských představitelů a neschopné zpracování.(14.8.2007)

• cariada

No poměrně nudný seriál,sice se na to občas podívám ,když to běží v tv. Ale nic moc to teda není. Dívčí kapela ,která vezme za čtvrtého člena kluka a tak mu nezbyde než se přestrojit za holku až ho pak začne náký chlápek balit. No co k tomu říci ,prostě slabé. Nejvíc mě lezla na nervi ta zrzka či kdo to byl.(10.1.2008)

Ano, průměrný seriál pro děti (které už dnes ovšem začínají šedivět), nic moc. Ale jako šohaj z jihovýchodní Moravy oceňuji alespoň částečnou autentičnost v nářečí a celkovém koloritu - to nebývá zvykem. A potom: nedávno jsem náhodně zhlédl jeden díl (poprvé od dětství) - jak ta jedna stopne auto a on je to nějaký zloděj, co chce ujet do Rakouska. Proč to říkám? Protože v tomto díle je nejdelší akční automobilová honička, jakou jsem kdy viděl !!!(25.2.2011)

• - Renda (Monika Flajšingerová) v seriálu skutečně hraje na kytaru a zpívá. (M.B)

• - Natáčelo se v Mikulově a v Praze Dolních Chrabrech. (M.B)

• - Rodiče Rendy (Monika Flajšingerová) Carmen Mayerová a Petr Kostka jsou ve skutečnosti manželé. (M.B)