Mě tenkrát skoro nic ta moravština neříkala ale celkem se mi právě tady v tom seriálu líbila. Ale hlavně se mi líbila tuším že to byla Renda.? Ta dlouhovlasá blondýna.? Tak převážně kvůli ní jsem se nato tenkrát díval, protože se mi zdálo že tam nedostávala až zas tolik prostoru jako právě brunetka Lucka a nebo ta poslední-třetí na kluka ostříhaná ryšavá Jarka. Ale to mi bylo deset možná dvanáct? Seriál je spíš hodně průměrný, ale za díl "Zloděj" a "Rendin velký den" který byl asi nejlepší a za pěknou úvodní píseň ,,My tři holky z městečka" la,la, la...dávám i ta za pěkné 3*. Pěkná vzpomínka na mé bezstarostné dětství, kdy jsem nato čučel se ségrou.(20.10.2006)

Udivuje mě, jak mnozí seriál kritizují, přitom si pletou hlavní postavy a zapomínají na hlavní fakt - "jalovost" či "naivita" vyplývá z intencionality díla, tzn. že je určen zcela výhradně dětským divákům. Tak je k tomu třeba přistupovat. A nakonec nikdo Vás nenutí se na seriál dívat. Prostředí jižní Moravy a běžné starosti holek kolem 10.-12. roku mi nostalgicky připomínají dávno uplynulé dětství. Závratné filmařské umění v tom nehledám, ale jako oddechovka je seriál z moravského prostředí stále neodolatelný!(7.2.2009)

Malá moravská vesnička a tři kamarádky prožívající různé dobrodružství a typické holčičí etudy. Rodinný seriál nemá nijak moc dílů a je to ohromná škoda. Představují se tu moravské písničky, moravský vesnický život a vůbec moravská kultura jako taková. Dnes pro mnohé zcela neznámá. Jedná se tedy o vyjímečný rodinný seriál, které se dnes už bohužel netočí.(11.1.2017)

• Rousse

A možná právě proto, že já jsem taky z moravského městečka, vám holky nevěřím ani ň. Pro někoho exoticky znějící nářečí má do skutečnosti sakra daleko a herecké výkony některých dětí...vlastně i některých dospělých... mi obracely vložky v botách...Proto se na mňa, děvčice, nehněvajte, ale já fakt nemožu dat lepší hodnocéní než ty dvě hvězdy.(5.8.2011)

Ano, průměrný seriál pro děti (které už dnes ovšem začínají šedivět), nic moc. Ale jako šohaj z jihovýchodní Moravy oceňuji alespoň částečnou autentičnost v nářečí a celkovém koloritu - to nebývá zvykem. A potom: nedávno jsem náhodně zhlédl jeden díl (poprvé od dětství) - jak ta jedna stopne auto a on je to nějaký zloděj, co chce ujet do Rakouska. Proč to říkám? Protože v tomto díle je nejdelší akční automobilová honička, jakou jsem kdy viděl !!!(25.2.2011)

• - Natáčelo se v Mikulově. (M.B)

• - Rodiče Rendy (Monika Flajšingerová) Carmen Mayerová a Petr Kostka jsou ve skutečnosti manželé. (M.B)

• - Renda (Monika Flajšingerová) v seriálu skutečně hraje na kytaru a zpívá. (M.B)