• Rousse

A možná právě proto, že já jsem taky z moravského městečka, vám holky nevěřím ani ň. Pro někoho exoticky znějící nářečí má do skutečnosti sakra daleko a herecké výkony některých dětí...vlastně i některých dospělých... mi obracely vložky v botách...Proto se na mňa, děvčice, nehněvajte, ale já fakt nemožu dat lepší hodnocéní než ty dvě hvězdy.(5.8.2011)

Ano, průměrný seriál pro děti (které už dnes ovšem začínají šedivět), nic moc. Ale jako šohaj z jihovýchodní Moravy oceňuji alespoň částečnou autentičnost v nářečí a celkovém koloritu - to nebývá zvykem. A potom: nedávno jsem náhodně zhlédl jeden díl (poprvé od dětství) - jak ta jedna stopne auto a on je to nějaký zloděj, co chce ujet do Rakouska. Proč to říkám? Protože v tomto díle je nejdelší akční automobilová honička, jakou jsem kdy viděl !!!(25.2.2011)

průměrný seriál plný syntetického veselí, z éry kdy k sehnání bylo absolutně všechno a přesto všichni nosili ty samý hadry, z časů kdy kriminálníkům se říkalo rošťáci a frajer byla ještě nadávka, z doby kdy pedofil byl člověk, co si čistil boty vo cizí rohožky, ÚV filtr povinnou výbavou a sluneční brýle jenom roztmilou hračkou(20.9.2009)

Mě tenkrát skoro nic ta moravština neříkala ale celkem se mi právě tady v tom seriálu líbila. Ale hlavně se mi líbila tuším že to byla Renda.? Ta dlouhovlasá blondýna.? Tak převážně kvůli ní jsem se nato tenkrát díval, protože se mi zdálo že tam nedostávala až zas tolik prostoru jako právě brunetka Lucka a nebo ta poslední-třetí na kluka ostříhaná ryšavá Jarka. Ale to mi bylo deset možná dvanáct? Seriál je spíš hodně průměrný, ale za díl "Zloděj" a "Rendin velký den" který byl asi nejlepší a za pěknou úvodní píseň ,,My tři holky z městečka" la,la, la...dávám i ta za pěkné 3*. Pěkná vzpomínka na mé bezstarostné dětství, kdy jsem nato čučel se ségrou.(20.10.2006)

• Drom

Je to sice seriál pro děti, ale to není omluva pro to, jak stereotypně, vágně a slabě to bylo natočený. O hereckých výkonech těch parchantů, ač některé byly vážně strašlivé, se ani tak zmiňovat nebudu. A to ještě mohli v tý době smrady motivovat klackem. Hlavní problém je ale jednoznačně ve scénáři. Příhody vlezlých pipin, které nabízí, by se v pohodě vešly do stopáže jednoho televizního filmu. A to znamená, že, krom vícero chyb a levných triků na diváka, je vše poměrně natahováno. Vrcholem je pak sedmý díl, kde větší část zaplácla vesměs kaskadéry sehraná honička. Možná se režisér viděl, jak točí další Gone in 60 Seconds (s Václavem Vydrou v hlavní roli). Ale naprosto to nedopadlo. Automobilová honička, kterou bohužel však okoukal z francouzských komedií sedmdesátých let, je příliš dlouhá, naprosto nemá spád a když už to vypadá na konec, tak si to dají ještě po třetí nebo čtvrté dokola. Myslím, že zcela přesně vystihuje impotenci celého seriálu. Jinak asi jedna z mála pozitivních věcí tam byly ty hudební vycpávky, jakožto další způsob, jak naředit obsah do většího objemu času. Sice na playback, ale i tak příjemný slyšet něco, co už dneska člověk běžně neslyší. Když nekouká na Šlágr TV. Takže soráč hoky, Y love jů much, ale jste pod průměrem.(12.8.2018)

• - Natáčelo se v Mikulově a v Praze Dolních Chrabrech. (M.B)

• - Rodiče Rendy (Monika Flajšingerová) Carmen Mayerová a Petr Kostka jsou ve skutečnosti manželé. (M.B)

• - Renda (Monika Flajšingerová) v seriálu skutečně hraje na kytaru a zpívá. (M.B)