Epizody(13)

Autogram

Arabela v červených plavkách sa nedá zahanbiť ani pred Pamelou z Baywatchu. Hodnoteniu sa radšej vyhnem, pretože predsa len ide o seriál pre deti osemdesiatych rokov a nejako si naňho nespomínam. ()

PatoP

Napínavé, poučné, zábavné. Takto by mali vyzerať seriály pre deti a mládež. Dnes to už však nikto nedokáže natočiť. ()

javlapippi

Hlavná redakcia vzdelávacích programov uvádza panelákové decká užívajúce si ako Klub Julesa Verna ostrovné prázdniny pod stanom, pri ktorých absolvujú kopu dobrodružstiev, napomôžu trestnému stíhaniu niekoľkých kriminálnikov, osvoja si zručnosti a vedomosti z viacerých odborov. V detských roliach v drvivej väčšine neherci, ktorí si už v dospelosti nezahrali. Navyše často už vo veku, kedy by sa im tento spôsob leta zdal poněkud detinský, ale aj v tomto smere sa k záveru začne čosi črtať. Príbeh je inak dobrodružný, miestami akčný, miestami edukatívny a celú dobu mi evokoval komiksy (v tej dobe zvané kreslené seriály) zo zadnej strany dobových mládežníckych časopisov, ako boli Strážci alebo Modrá pětka. Prekvapivo sa tu nesúdruhuje ani nepionieruje (asi že sú prázdniny), ale zato sa nenápadne propaguje aktívne trávený voľný čas prostredníctvom Zväzarmu. Inak som kvality tohto ukážkovo federálneho dielka (českí scenáristi a režisér, natáčalo sa s prevážne slovenskými hercami pre bratislavskú televíziu mimo iného aj v Prahe) mierne nadhodnotil, reálne by som to videl niekde medzi dvomi a tromi hviezdami. PS: Ešte k hudbe, záverečnú spievanú znelku mohol Ladislav Štaidl radšej dať naspievať niekomu, kto vie, kde sa v slovenčine dávajú dĺžne. A miestami mi dramatická hudba v pozadí veľmi pripomínala melódie z Malého pitavalu z velkého města od rovnakého autora. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.5.1985 - Slovenská televízna klasika pre mládež. Inšpirované románmi Julesa Vernea. (4.8.2008) ()

dr.jacoby

Tak toto som pozeral ako malý chlapec, a teraz po toľkých rokoch si to znovu rád pozriem. Kedysi som sa pri tom aj trochu bál, malo to tú správnu atmosféru. Skrátka naše seriály 80 tych rokov mali svoju kvalitu. Slabšie herecké výkony nahrádza pohodová hudba. ()

• Natáčalo sa v Prahe. [Zdroj: filmovamista.cz] (marekblava77)