Epizody(13)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.5.1985 - Slovenská televízna klasika pre mládež. Inšpirované románmi Julesa Vernea. (4.8.2008) ()

PatoP

Napínavé, poučné, zábavné. Takto by mali vyzerať seriály pre deti a mládež. Dnes to už však nikto nedokáže natočiť. ()

Autogram

Arabela v červených plavkách sa nedá zahanbiť ani pred Pamelou z Baywatchu. Hodnoteniu sa radšej vyhnem, pretože predsa len ide o seriál pre deti osemdesiatych rokov a nejako si naňho nespomínam. ()

dr.jacoby

Tak toto som pozeral ako malý chlapec, a teraz po toľkých rokoch si to znovu rád pozriem. Kedysi som sa pri tom aj trochu bál, malo to tú správnu atmosféru. Skrátka naše seriály 80 tych rokov mali svoju kvalitu. Slabšie herecké výkony nahrádza pohodová hudba. ()

klúčik

Dobrodružný televízny seriál pre deti , tak to bola mladosť ... Viem , že som sa díval a spomínam si hlavne na P.Kočiša. Seriálu dávam 55%. ()

Kovaja

Pohodový super dobrodružný seriál pro děti z doby soudruha. Obrovským plusem je úvodní melodie od Štaidla. ()

Arccos

Neprávem pozapomenutý slovenský seriál. Jako kluk jsem jím byl uchvácen, což je pro dětský seriál dobrá vizitka. ()

javlapippi

Hlavná redakcia vzdelávacích programov uvádza panelákové decká užívajúce si ako Klub Julesa Verna ostrovné prázdniny pod stanom, pri ktorých absolvujú kopu dobrodružstiev, napomôžu trestnému stíhaniu niekoľkých kriminálnikov, osvoja si zručnosti a vedomosti z viacerých odborov. V detských roliach v drvivej väčšine neherci, ktorí si už v dospelosti nezahrali. Navyše často už vo veku, kedy by sa im tento spôsob leta zdal poněkud detinský, ale aj v tomto smere sa k záveru začne čosi črtať. Príbeh je inak dobrodružný, miestami akčný, miestami edukatívny a celú dobu mi evokoval komiksy (v tej dobe zvané kreslené seriály) zo zadnej strany dobových mládežníckych časopisov, ako boli Strážci alebo Modrá pětka. Prekvapivo sa tu nesúdruhuje ani nepionieruje (asi že sú prázdniny), ale zato sa nenápadne propaguje aktívne trávený voľný čas prostredníctvom Zväzarmu. Inak som kvality tohto ukážkovo federálneho dielka (českí scenáristi a režisér, natáčalo sa s prevážne slovenskými hercami pre bratislavskú televíziu mimo iného aj v Prahe) mierne nadhodnotil, reálne by som to videl niekde medzi dvomi a tromi hviezdami. PS: Ešte k hudbe, záverečnú spievanú znelku mohol Ladislav Štaidl radšej dať naspievať niekomu, kto vie, kde sa v slovenčine dávajú dĺžne. A miestami mi dramatická hudba v pozadí veľmi pripomínala melódie z Malého pitavalu z velkého města od rovnakého autora. ()

sardon

Jako dítku školou povinnému se mi tento seriál " veľmi páčil " a patřil k tomu lepšímu, co se v té době pro děti natočilo. Dnes už však nevím, co se mi na tom tolik líbilo. Z nostalgie tedy za 3* . ()

brasek

Dobrodružstvo na letné prázdniny. V podstate dospelí herci sú tam ako za trest a zvyšok... mať desať rokov tak možno by som prežíval napätie aj ja. ()

fořtajs

Hudba: Láďa Štaidl... Z pradávných dob, kdy jsem byl mlád, mám jen možná zkreslené, nicméně parádní vzpomínky!!! ()

Drslw

Takto nejako by mal vyzerať dobrodružný seriál pre mládež! (samozrejme, plus 30 rokov kinematografického pokroku). Pre mňa, ako Slováka, čosi ako naše Rýchle šípy (ktoré som čítal až 6 rokov potom). ()

Aguirre

Ako chlapec som to prezival, tesil sa na kazdu cast. Potom som na 36 rokov zabudol, ze zen serial existuje. Az teraz som nan natrafil a spojenie sa po rokoch obnovilo. Dnes moje deti prezivaju rovnaky strach aj zabavu, ked to sleduju. Asi to nieco malo do seba. ()