O Terezce a paní Madam (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 45 min

Hrom do bubnu, to je ale ukřičená pohádka! Ale protože je taky originální, vtipná a jazykově bohatá, nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky. Knihy Josefa Hanzlíka srší fantazií a optimismem a nejinak je tomu v této pohádce. A herci scénáři rozhodně dělají čest, od charismatického Jaromíra Hanzlíka (jeden Hanzlík asi nestačil :-)) až po tři rádce a krále Vinkláře, který tu skutečně vypadal jako otec Libušky Šafránkové. Ta tu přes svou roztomilost předvedla, že umí výborně zahrát i ne zrovna roztomilé slečny, a Iva Janžurová excelovala. Takovéhle pohádky bych svým dětem s klidem pustila.(7.10.2011)

• Tommassi3

"Hrom do bubnu !! Co jsem komu udělal ?!" Stěží si vůbec vzpomenu, kdy naposled filmový dialog dokonaleji vystihoval lépe mé pocity z právě dokoukaného kousku než zde, když s touhle neskutečně nevyrovnanou obludností mám vlastně stejnou potíž jako s další studiovou pohádkou režisérky Koutné, totiž s Princeznou na klíček, která pochází rovněž z pera spisovatele a scénáristy Josefa Hanzlíka, který na straně jedné sice bodoval scénáři k atmosférickým peckám jako Deváté srdce Juraje Herze či Poklad hraběte Chamaré Zdeňka Trošky, aby však opakovaně a především zcela fatálně selhával u prvoplánovitě bizarních rádoby veselých příběhů pro děti, které snad pohádkami ani nelze nazvat, když je však třeba poznamenat, že na výsledných dojmech z těchto pohádkových estrádiček nese stejný díl viny jako Hanzlík - Ne, teď rozhodně nemyslím Jaromíra, který spolu s rozkošně živelnou Libuškou Šafránkovou jediný obstál se ctí !! - i Libuše Koutná, která prostě komediální záležitosti točit neumí, byť si tedy Terezka a paní Madam soudě dle zdejšího hodnocení své diváky najde !! Osobně se však nedokážu smířit s naprosto odpudivými ochotnicky nehereckými výkony našich legend od Jiřího Hrzána až po Jaroslava Moučku, ti se totiž pitvoří jako o život, předvádí gagy tak infantilní, až si mám chuť nasadit pleny, přičemž té vší hrůze vévodí paní herečka Iva Janžurová, veškeré soudnosti prostá, jako upištěná vůbecnefrancouzká zlatokopka paní Madam.. O nesmírně zbytečných a učebnicově nehezkých, nepovedených tricích raději ani nemluvím !! Ne, ne a ještě jednou ne !! Nedodělané necelistvé příběhy pana Hanzlíka jednoduše nejsou pro mě, jeho humor nechápu, a když ten se navíc pod rukama Koutné, která se zas a znovu ne a ne držet svého kopyta a laskavých pohádek, mění ve výjimečně trapné poloestrádní cosi, co mě na televizní obrazovce dokonale irituje, a tak jsem jen nesmírně vděčný tvůrcům, že se tentokrát alespoň vyvarovali otravných písniček, o to je Princezna na klíček ještě bolestivě otravnější, které by dokázali poničit renomé i Vadimu Petrovovi !!(28.9.2014)

Mel jsem to jako malej strasne rad - hlavne jsem fandil Hanzlikovi, kterej me ted skoro ve vsem neskutecne s..e. No, je to koncert, predevsim Janzurova (pani Madam, chacha, na co my vsechno neprijdeme), Hrzan a pro me genialni a podle me velmi nedoceneny Vlastimil Hasek. Je to prijemne kratke, sdelne, svizne - krasa, pani Libuse Koutna.(1.3.2013)

Hrom do bubnu, já bych paní Madam za to, co předvedla parapletem na kulečníkovém stole .... poslala vykládat passiáns někam pod stůl. Princezny Libušky Šafránkové vždycky byly krásné, půvabné, roztomilé a tak nějak samozřejmě princeznovsky dokonalé. Ziskuchtiví rádcové jako komicky záporné postavy jsou tak roztomilí, že bych je brala doma. Nevím tedy, k čemu by mi byli a do jakého kouta bych je postavila. Zato pro Tonka bych uplatnění našla. Dříví naštípat, vodu přinést ... jo já vlastně bydlím v paneláku. Tak ho zas nechám té princezně.(23.8.2012)

• misulka03

Když jsem uviděla zdejší vysoké hodnocení (především vysoké na českou pohádku, kde se většina pohybuje okolo hranice 50%), tak jsem nevěřila vlastním očím. Asi jsem úplně mimo, ale mě tato pohádka a hlavně paní Madam lezla strašně na nervy! Nemůžu hodnotit jinak. Záchranou pro mě byla jen Šafránsková s Hanzlíkem.(7.1.2014)