• jhrasko
  ***

  Excelentná prvá časť točiaca sa prevažne okolo živočíšneho Ruda, ktorého si výživne strihol Juraj Kukura. Akonáhle sa ale Rudo stratí z obrazu, sú S.&N. len ťažkým komunistickým klišé, kde mladí nevedia ako žiť a dospelí chŕlia jedno múdro za druhým. "Peter, nezačínajte v živote pričasto. Všeličo sa Vám nepodarí dokončiť. A nikdy nezabudnite žiť!" alebo "Mysli na to, že to bude Tvoj kolega. A Ty už nie si vyplašená maturantka, ale budúci chirurg." Nostalgicky herecké hviezdičkovanie.(29.10.2010)

 • roswelll
  *****

  V titulcích snímku je rok vzniku 1974. Jinak slovenský seriál, který mě velice mile překvapil po všech stránkách a v současné době ho řadím mezi tři nejlepší slovenské seriály. Velice poutavý příběh přátelství, lásky, kde prostředí nemocnice tak nějak přirozeně zapadá do děje filmu. A myslím, že tento seriál i nastartoval nejznámnější roli pana Chudíka v roli primáře Sovy, v nezapomenutelném seriálu Nemocnice na kraji města.(8.10.2016)

 • ViktorD
  *****

  Na to, že seriál vznikl v polovině 70. let, je až s podivem, že se v něm ani v nejmenším nezračí nic z někdejší vládnoucí ideologie. Je však třeba mít na paměti, že na Slovensku bylo v období normalizace ovzduší v kulturní sféře daleko svěžejší, a to díky tehdejšímu ministru kultury Miroslavu Válkovi. Plejáda skvělých herců, scénář, režie a v neposlední řadě též osobitá hudba Luboše Fišera činí z tohoto seriálu patrně jeden z nejlepších (společně s Lutherovým Lekárom umierajúceho času), jaké slovenská kinematografie má.(10.12.2010)

 • Snorlax
  ****

  Seriál o naivním mladém lékaři, který chodí světem a šíří dobro za každou cenu. Pravda, šíří ho hezky (jak jinak, když ho hraje Kňažko) a povětšinou i uvěřitelně. Serial je takovým polovičním kdo je kdo mezi slovenskými krásnými chlapy. Ženy sice v množství v této oblasti zaostávají, ale kvantitu bez potíží dohánějí kvalitou, vždyť hlavní hrdinkou je Magda Vášáryová.(20.8.2019)

 • klúčik
  ****

  Na Slovensku sa moc seriálov, na ktoré sa spomína nenatočilo. Tento k ním ale určite nepatrí. Seriál zaujal už výborne napísaným scenárom, ale hlavne obsadením hlavných postáv. Juraj Kukura sa stal "slávnym ako RUDO" Mňa osobne zaujal aj Dr. Krásny ( Martin Huba) ale aj Vladimír Můller, ako riaditeľ továrne a otec Ruda. Je to poctivo urobený film. Dávam 80%.(20.1.2006)