• WANDRWALL
  ***

  Kdysi populární seriál o lékařích, kteří nemyslí jen na pacietovo zdraví, ale taky mají spoustu mezilidskýchroblémů. Jejich počet je tak velký, že se ztěžka vlezl do těch několika dílů, které seriál má. ***Jako pomoc pro slovenské herce došlo k posile z české strany - Slávka budínová, Petr Čepek aj.***I dneska jsou tací diváci, co vydrží takový seriál sledovat a bavit se.(29.6.2011)

 • klúčik
  ****

  Na Slovensku sa moc seriálov, na ktoré sa spomína nenatočilo. Tento k ním ale určite nepatrí. Seriál zaujal už výborne napísaným scenárom, ale hlavne obsadením hlavných postáv. Juraj Kukura sa stal "slávnym ako RUDO" Mňa osobne zaujal aj Dr. Krásny ( Martin Huba) ale aj Vladimír Můller, ako riaditeľ továrne a otec Ruda. Je to poctivo urobený film. Dávam 80%.(20.1.2006)

 • roswelll
  *****

  V titulcích snímku je rok vzniku 1974. Jinak slovenský seriál, který mě velice mile překvapil po všech stránkách a v současné době ho řadím mezi tři nejlepší slovenské seriály. Velice poutavý příběh přátelství, lásky, kde prostředí nemocnice tak nějak přirozeně zapadá do děje filmu. A myslím, že tento seriál i nastartoval nejznámnější roli pana Chudíka v roli primáře Sovy, v nezapomenutelném seriálu Nemocnice na kraji města.(8.10.2016)

 • LadyPupu
  ****

  Starší slovenský sourozenec Nemocnice na kraji města (Ladislav Chudík v roli primáře tomu přirovnání opravdu nahrává). Jednotlivými případy, zpracováním a jakousi melancholickou atmosférou by se však hodilo i srovnání s první sérií Sanitky. Jako Sanitka měla svýho Janderu, tady se všechno důležitý točí kolem hlavního hrdiny Petra, kterej je taky takovým posledním spravedlivým, čestným hrdinou, co každýmu pomáhá a s vlastním životem si tak úplně neví rady...(16.3.2017)

 • jhrasko
  ***

  Excelentná prvá časť točiaca sa prevažne okolo živočíšneho Ruda, ktorého si výživne strihol Juraj Kukura. Akonáhle sa ale Rudo stratí z obrazu, sú S.&N. len ťažkým komunistickým klišé, kde mladí nevedia ako žiť a dospelí chŕlia jedno múdro za druhým. "Peter, nezačínajte v živote pričasto. Všeličo sa Vám nepodarí dokončiť. A nikdy nezabudnite žiť!" alebo "Mysli na to, že to bude Tvoj kolega. A Ty už nie si vyplašená maturantka, ale budúci chirurg." Nostalgicky herecké hviezdičkovanie.(29.10.2010)