Zapomenuté výpravy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x23 min

1. Šlápoty 2. Prskolety 3. Sám proti oceánům 4. Za kmenem Rembaranka 5. Let do Tokia 6. Lambarene 7. Tatra kolem světa 8. Annapurna 1969 9. Expedice Korál 10. Expedice Dudh-Kosi 11. Vražednou stěnou Eigeru 12. "Šťastné" František 13. Dvanáct koní na Aljašku 14. Cesta do Amry 15. Bez dokladů přes Kavkaz 16. Útesy smrti Yassi Ada 17. Poprvé v kolébce hokeje 18. Plavba voru Kantuta 19. Sochařem v Africe 20. Expedice Sakura 21. Pátí bratři 22. Expedice Kuba 23. Expedice Virunga 24. Vítkovice kolem světa 25. Se šéfem kolem světa 26. Kolona s tajemným posláním 27. Do dunajské delty 28. Na Elgon s Richardem Štorchem 29. Do Grónska na zapřenou 30. Po Indu s Matyldou 31. Expedice 50 - Follow me 32. Císařův přítel 33. Poslední pouť vltavských vorů 34. Apurimac Amazonas 35. Rytíř na cestách 36. Pustinami východních Sajan 37. Cotopaxi 38. Expedice Makalu 39. Za lidojedy a dál 40. Indus-Harámoš 1970 https://uloz.to/hledej?q=Zapomenut%C3%A9+v%C3%BDpravy(18.9.2014)

Mě se tenhle dokument moc líbí, protože má: 1) skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát.(5.8.2016)

téma takřka vždy velmi zajímavé, ale někdy trochu zaostává zpracování (byť je to občas nedostatkem vhodných archivních záběrů a fotografií)(4.9.2012)

Expedice Virunga - 85% "Ačkoliv si člověk sáhl na dno sil, nakonec není nikdy nic problém." Plavba voru Kantuta - 90% Sami na voru uprostřed Tichého oceánu. To už chce pořádný kus odvahy. Lambarene - 80%(15.12.2016)

Ojedinělý pohled do "zapomenutých" výprav a zajímavých expedic Čechů i Slováků, jak u nás, tak i v zahraničí, které oživují obnovené archivní záběry i výpovědí svědků či historiků.(1.5.2017)