Zapomenuté výpravy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x23 min

Expedice Virunga - 85% "Ačkoliv si člověk sáhl na dno sil, nakonec není nikdy nic problém." Plavba voru Kantuta - 90% Sami na voru uprostřed Tichého oceánu. To už chce pořádný kus odvahy. Lambarene - 80%(15.12.2016)

téma takřka vždy velmi zajímavé, ale někdy trochu zaostává zpracování (byť je to občas nedostatkem vhodných archivních záběrů a fotografií)(4.9.2012)

Mě se tenhle dokument moc líbí, protože má: 1) skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát.(5.8.2016)

Ojedinělý pohled do "zapomenutých" výprav a zajímavých expedic Čechů i Slováků, jak u nás, tak i v zahraničí, které oživují obnovené archivní záběry i výpovědí svědků či historiků.(1.5.2017)

* Navíc za odvahu těch, bez kterých by dokumenty nevznikly.. Dvanáct koní: na Aljašku za bolšanů naprosto úžasné s prehistorickými Tatrami smekám a nemám slov...(kniha: Nesmrtelných 12 HP) Pátí bratři4*, Díly mohli být klidně delší...S Matyldou po Indu 4*,Expedice Cotopaxi 3*,Let do Tokya *****,prskolety****,šlápoty ***,šťastné František 4*,Haramoš 4*,(18.9.2014)