Liquid Sky

Sci-Fi / Komedie

USA, 1982, 112 min

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(31.12.2011)

Toto je spíš film z prostředí newyorského polosvěta diskoték a světa modelingu, atmosférou trochu připomínající filmy Abela Ferrary, než skutečné scifi, mimozemský prvek je tu spíš jen definuje kontury, v nichž se odehrává dost pozemské, byť dekadentní drama. Hlavní hrdinka Margaret je zosobněním andorgynního ideálu krásy ovlivněného estetikou new wave a její kariéra modelky fotící pro avantgardní módní časopisy je dobře rozjetá, Margaret ale vnitřně tuší, že žije za jakousi maskou (několikrát je právě s tímto konfrontována), stejně jako ostatní příliš abiciózní modelové a modelky, a že všichni se utápí v drogách a nezřízeném hédonismu. Když ale Margaret zjistí, že po sexu s tí umírají muži, využije to k pomstě proti světu, ze kterého by ráda unikla a našla místo, ve kterém by našla celistvost. Svého času dost úspěšný indie-film, který si zaslouží status "kultovky".(25.11.2015)

Člověk si myslí, že viděl všechno možné, a stejně ho dokážou některé filmy rozhodit a překvapit.(31.5.2018)

Mimozemský sexuálny junkies. Ak ste schopný vybočiť pri výbere filmov z cesty, naskytne sa vám lahôdka plná sexuálne asexuálnych scén, androgýnnych postáv, všemožne oslavovaných drog a ich vplyv na sex a sci-fi námet, ktorý nenájdete na každom kroku.(21.1.2016)

Nářez!(8.4.2012)