Zachraňte myšáka

• Argentina

El ratón Pérez

El ratón Pérez

• Španělsko

Pérez, el ratoncito de tus sueños

• Španělsko

En Pérez, el ratolí dels teus somnis

The Hairy Tooth Fairy

Zachráňte myšiaka

Animovaný / Komedie

Argentina / Španělsko, 2006, 90 min

Pablo Bossi

Kostýmy:

Connie Balduzzi
  • MM_Ramone

V USA chodí ku ďeťom dobrá zubná víla a v chudobnej Argentíne je to prašivý myšiak Pérez. V noci sa prikradne do izby, z pod vankúša zoberie zub a nechá tam mincu. Z vypadnutých mliečných zubov potom vyrábajú ostatné myši perly. Hrozná hlúposť. Je to lacný šmejd plný logických dier. Nehanebná juhoamerická vykrádačka úspešných detských filmov. Zastaralé, kostrbaté animácie, príšerné herecké výkony a nezmyselný scenár. Aj na to, že sa jedná vyložene o film pre najmenších divákov, je to veľmi slabé. *(9.5.2010)

Hraný film s animačními prvky pro děti. A tak je také ten film udělán. Zloduši jsou podlí, rodiče nedůvěřiví a děti neskutečně vynalézavé a sveřepé v honbě za udržení dětské legendy o myšákovi Pérezovi, který sbírá vypadlé zuby a dává za ně penízky. Dětští hrdinové jsou Lucia (Delfina Varni) a technicky vynalézavý Ramiro (Nicolás Torcanowsky), kteří zachraňují Péreze a bojují za pokračování jeho jistě prospěšné činnosti. Nedůvěřiví rodiče Lucie Santiago (Fabián Mazzei) a Pilar (Ana María Orozco) nakonec uvěří neuvěřitelným událostem. Dále je tu starý klenotník Justo Amancio Morientes (Joe Rígoli), který má založenou živnost na předělávání dětských zubů v perly, a jeho podlý synovec Pipo (Diego Gentile), který se ze zištných důvodů snaží s myšákem Fugazem zbavit se Péreze a převzít jeho byznys. Je to hodně naivní a dost nedokonalé, ale přesto to může být pro děti velmi příjemná a zábavná podívaná. Naposledy, když mi vypadl zub, tak nejenže jsem nedostal žádnou minci, ale navíc mi hodně dlouho zůstal pod polštářem. Zřejmě jsem ho nezabalil tak pěkně, aby po něm Pérez chňapl. Nebo ho už z byznysu někdo vystrnadil.(3.5.2012)

• duklak2

Od tohoto filmu jsem čekal více. Myslel jsem, že bude aspoň tak dobrý jako Mysak Stuart Little, ale nesahá mu ani po kotníky. Chtěl bych slyšet názory malých svišťů.(20.6.2008)

• K.I.N.G.

Na první argentinský film, který jsem kdy viděl to není žádná sláva. Nejradši bych dal jen jednu hvězdu, za to málo, co mě udrželo vzhůru po celou dobu sledování, ale mám pocit, že kdybych to viděl třeba v šesti letech, byl bych docela spokojený. A o to tu přece jde.(12.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,583,534(1.6.2010)