Periferie (festivalový název)

Predmestje

Suburb

Slovinsko, 2004, 90 min

• gonzales

Brutální pasáže? Temná komika? Nový žánr? Jestli znamená brutalita to ,že se ukáže zabití psa,jestli šokuje jednou porno scénou a mužským vyvrcholením... Film tak trochu o ničem,který se snaží vyvolat dojem,že je něčím vyjímečný. Není.(10.7.2005)

• Ekser

Netajím sa s tým, že mám slabosť pre jugo tvorbu , ale neuznávam keď si niekto pletie pojem ,, hraný film,,. Neviem, keby tých úbohých skutkov sa dopúšťali voľajaký puberťáci , tak by to ešte človek ako tak vedel pochopiť . Ale aby sa takto primitívne chovali dospelí , tak tomu už nemám čo povedať. Tak by ma zaujímalo, či mal režisér odvahu prezentovať svoj film verejne na voľajakom festivale , lebo za toho psa by som mu prinajmenšom napľul do tváre , včetne tým štyrom hercom ktorý to predviedli. Zaujať za každú cenu - zbytočná poprava psa , len tak pre zábavu sa mi zdá choré. Vinko , stretnúť ťa osobne , tak ti napravím fasádu !!!(10.7.2010)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2004 - nominácia na Grand Prix des Amériques(29.1.2010)