Tři malá prasátka

Tri malé prasiatka

Animovaný / Muzikál / Rodinný / Krátkometrážní

USA, 1933, 8 min

Burt Gillett

NFR 2007, Oscar 1 : Krátký animovaný film(9.9.2005)

Rozpočet $15,720Tržby USA $250,000Tržby Celosvetovo $-║ Podarená rozprávka. /80%/(4.5.2009)

Klasický film studia Disney. Nejvíce mě zde zaujal mnou již několikrát zmíněný kontrast s dneškem v politice Disneyho studií - tehdejší pohádky jsou spíše pro dospělé než pro děti. Fascinovalo mě tu ono úžasné užití černého humoru - rád vám to vyslepičím, na pozadí cihlového domku je vidět rodinná fotografie, kde u fota s popiskem "father" vidíme masné pochutiny. :-) To je dle mě jedna z názorných ukázek, kterak Disney disponoval úžasným citem pro detail. S narážkami na menšiny si Disney také nelámal hlavu a tak se Vlk v jedné scéně převléká za židovského obchodníka (to ale bylo dle mě z slabšího soudku, ni však kvůli zmíněnému podtextu). Díky tomu jsem schopen odpustit jinak kýčovitý a všem notoricky známý příběh z dětství - za pět hvězd.(24.5.2009)

• sator

Film má dnes hlubší výklad, je vnímán jakožto příměr hlouposti a arogance, protože byl točen v době hospodářské krize která byla důsledkem nerozvážného hospodaření a arogance Wall Streetu. Znáte frázi "kdopak by se vlka bál?" a nevíte odkud se vzala ? Vězte že z tohoto prastarého animovaného snímku.(6.1.2014)

60% - Opět Big bad wolf a jeho nápadité převleky, dvě hloupá prasátka a jedno chytré, které je musí zas a znovu vytahovat z každé šlamastyky...(5.10.2008)

• - Známá fráze "kdopak by se vlka bál?" právě z tohoto prastarého animovaného snímku. (sator)

• - Film má dnes hlubší výklad, je vnímán jakožto příměr hlouposti a arogance, protože byl točen v době hospodářské krize, která byla důsledkem nerozvážného hospodaření a arogance Wall Streetu. (sator)

• - V jedné scéně s klavírem jde na stěně domečku vidět obraz s buřty a pod nimi nápis Father čili táta. (Tessy98)