Sky Fighters: Akce v oblacích

Akcia v oblakoch

Dobrodružný / Akční

Francie, 2005, 97 min

• kOCOUR

Scenáristicky překombinovaná hloupost, v níž je všechno, co by asi v podobných filmech mělo být - rychlá letadla a jejich piloti, nakopávající fyziku i logku mezi půlky, svůdné pilotky dráždící jejich kniply a řízné kytary, které tomu mají dodat šmrnc. Bohužel je to poslepováno zcela bez stylu a i na letecký film je to překvapivě nudné a hloupé. Ve Francii možná jasají, že mají svůj Top Gun, ale mám za to, že zbytek světa zůstane sedět na zadku bez sebemnšího údivu.(26.6.2006)

Mohl bych kritizovat scénář, který lepí akční film s romantickou a špionážní podzápletkou tak, že výsledek nepůsobí dvakrát přesvědčivě... Ale já naopak chválím tvůrce za to, že se očividně snažili zkrátit pauzy mezi leteckými scénami na nezbytně nutné minimum a po celou dobu hnali snímek nadzvukovou rychlostí vpřed. Hodně slušné tři hvězdičky!(20.9.2006)

• Fr

Stíhačka za 40 mil. eur, závod Mirage 2000 proti F-16, snaha o vytvoření napodobeniny Top Gun. Bohužel jen v klišé záběrech, protože děj a dialogy jsou podstatně trapnější. Reputaci trochu napravují záběry ve kterých hrají hlavní roli stroje, protože DTS ke stíhačkám opravdu patří. I to někomu může stačit ke štěstí....(15.6.2007)

S komentármi urazených nesúhlasím a priznávam. Som jedným z tých v Blokbasteri spomínaných "veľkých chlapcov s kopou plastikových lietadielok na poličke". Bol som modelárom, absolvoval som let v stíhačke ( už nikdy viac!!! ) a snímky s takouto tématikou mám rád. Dej je totálna rutina, miliónkrát prevarená, sem tam reklama na Ipod a tvrďácka póza. Čo ma dostalo a moje hodnotenie vytiahlo na 4*? Dokonalé zábery nebeských strojov, také krásne a poetické, ako v žiadnom inom, mnou videnom filme. Akcia na púšti, je síce veľmi kratučká, ale o to excelentnejšia a nadupaná. V kine som sa bavil, pri DVD som striedavo stískal play-rewind. Zvláštny film.(15.1.2008)

• maverick10

Pred shlednutim tohoto snimku jsem slysel takove zvesti, ze Gerard Pires, tvrdil ze jeho snimek je lepsi nez Top Gun :-ooo. Tak to ani zdaleka. Vetsina myslenek tohoto filmu byla nedotazena. Reziser mel v hlave spoustu veci, ktere nedotahl do konce. TopGun mel perfektni soundtrack. Jedine co me potesilo byl vyber hlavni postavy filmu: Benoît Magimel. Ten se pro roli stihaciho pilota hodil. Zato jeho partnera bych typoval spise na technika. No a posledni vytka (spise subjektivni nazor) U me to vyhrala F-14 nez Mirage2000.(26.8.2006)

• - Při filmu se používaly speciální kamery, které jsou schopny natáčet až 17 tisíc metrů vysoko a vydrží i nadzvukovou rychlost. (Mahalik)

• - Snímek vznikal ve spolupráci s Francouzskými vzdušnými silami, proto dostal režisér povolení využít několik vynikajících pilotů. Mohli dokonce překročit bezpečnostní pravidla, díky čemuž vznikly vskutku neobvyklé záběry. Například běžné je, že letadla se k sobě ve vzduchu nepřiblíží víc jak na několik desítek metrů, ale piloti ve filmu tuto vzdálenost občas snížili i na jeden metr. (imro)

• - Oba dva herci Magimel a Cornillac před natáčením prošli rychlo kurzem pravých stíhacích pilotů. (lesumir)