poster

Sky Fighters: Akce v oblacích

 • Česko

  Akce v oblacích

 • Francie

  Les chevaliers du ciel

 • Slovensko

  Sky Fighters: Akcia v oblakoch

 • Slovensko

  Akcia v oblakoch

Dobrodružný / Akční

Francie, 2005, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  Stíhačka za 40 mil. eur, závod Mirage 2000 proti F-16, snaha o vytvoření napodobeniny Top Gun. Bohužel jen v klišé záběrech, protože děj a dialogy jsou podstatně trapnější. Reputaci trochu napravují záběry ve kterých hrají hlavní roli stroje, protože DTS ke stíhačkám opravdu patří. I to někomu může stačit ke štěstí....(15.6.2007)

 • BaronX
  ***

  Zapomeňte na příběh, o ten tady vůbec nejde. Zde frčí krásné pilotky, úchvatné pohledy z letadla (přelet nad Paříží byl bomba) a spousta leteckých soubojů. Co na tom, že film jako takový je úplně o ničem, prostě se jen vklidu usaďte, přitpoutejte se a vychutnejte si let, budeme přistávat za pár minut.(18.7.2008)

 • Slavomír
  ****

  S komentármi urazených nesúhlasím a priznávam. Som jedným z tých v Blokbasteri spomínaných "veľkých chlapcov s kopou plastikových lietadielok na poličke". Bol som modelárom, absolvoval som let v stíhačke ( už nikdy viac!!! ) a snímky s takouto tématikou mám rád. Dej je totálna rutina, miliónkrát prevarená, sem tam reklama na Ipod a tvrďácka póza. Čo ma dostalo a moje hodnotenie vytiahlo na 4*? Dokonalé zábery nebeských strojov, také krásne a poetické, ako v žiadnom inom, mnou videnom filme. Akcia na púšti, je síce veľmi kratučká, ale o to excelentnejšia a nadupaná. V kine som sa bavil, pri DVD som striedavo stískal play-rewind. Zvláštny film.(15.1.2008)

 • Le artist nova
  ***

  Již od prvotních minut bylo jasné, že se jedná o pouhý průměrný snímek. S touhle zatrpkle kyselou náladou jsem i na film pohlížel a podrobně kritizoval. Chvílemi ubohé dialogy, jenž mají navodit vážnosti celému filmu, vystřídá absurdní milostná scéna. Co ovšem musím vyzdvihnout, je příběh, protože většina podobných filmů má příběh předvídatelný již z úvodních titulků, zde jste do poslední chvíle s úžasem pozorovali, jak vás některé "průměrné" snímky mohou občas i příjemně překvapit i když víte, že z toho nic víc nebude. (+ za jeden ze soundtracků od Placeba)(28.9.2011)

 • Drc
  ****

  Pokud narovinu přiznáme, že na tento druh filmů se hlavně dívají lidé, kterým se letecké filmy líbí, pak si zaslouží jednoznačně kladné hodnocení. Leteckých scén a techniky je zde k vidění požehnaně, souboje sice mohly být trošku přehlednější a atmosféričtější, ale jde to. Postavy jsou celkem vyhraněné a dobře zvládnuté. Bez velkých hvězd a s klasicky francouzsky překomplikovaným dějem se pak pro nezaujaté stává průměrným filmem. Já jsem se však dobře bavil a přidám se ta k pozitivní menšině v názorech na toto dílko.(2.1.2007)

 • - Natáčení probíhalo v Paříži a Orange ve Francii, ve Farnborough v Anglii a Džibutsku. (Cheeker)

 • - Nejvelkolepější záběry byly pořízeny během vojenské přehlídky o francouzském státním svátku 14.července, což je jediný den, kdy stíhačky smějí létat nad Paříží. (Pavlínka9)

 • - Při natáčení nejnebezpečnějších scénách létaly stíhačky 3 metry nad zemí a přibližovaly se na vzdálenost pouhých 30 cm. (lesumir)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace