Sky Fighters: Akce v oblacích

Sky Fighters: Akcia v oblakoch

Akcia v oblakoch

Dobrodružný / Akční

Francie, 2005, 97 min

Je sice pravda,ze dějove se nejedna o zadny velký dílo,ale i když bych to před začátkem filmu neřek,tak jsem se u něj celou dobu bavil. Letecký scény jsou natočený naprosto užasně a díky nim člověk odpustí i tu nutnou omáčku okolo(v puvodním znění se dost ztratí, což je dobře) a nějaký ty technický a logický nesrovnalosti.Sice by v mým osobním hodnocení měl spíš 3 a 1/2 az 4,ale dam mu pet, protože si skutečně nezaslouží tak nizký hodnocení jako tu má..Pro lidi co nemaj radi kovový kraxny ve vzduchu je to 100minut nudy plný klišé(asi bych i jako nefanda bych ocenil hlavni postavu a to,ze az na par vyjmek je film natocenej takovym docela realistickym zpusobem...) ,ale pro lidi co fascinuje jak se nekolik tun zeleza dokaze prohanet nad zemi je to asi nejlepsi podivana za posledni leta.Osobne si ted nevzpomenu na lepsi "leteckej" film. pozn.bonus na DVD je naprosto super(26min leteckejch zaberu),ale vzhledem k jejich pouziti ve filmu doporucuju koukat az po nem.(3.10.2007)

Zapomeňte na příběh, o ten tady vůbec nejde. Zde frčí krásné pilotky, úchvatné pohledy z letadla (přelet nad Paříží byl bomba) a spousta leteckých soubojů. Co na tom, že film jako takový je úplně o ničem, prostě se jen vklidu usaďte, přitpoutejte se a vychutnejte si let, budeme přistávat za pár minut.(18.7.2008)

• Fr

Stíhačka za 40 mil. eur, závod Mirage 2000 proti F-16, snaha o vytvoření napodobeniny Top Gun. Bohužel jen v klišé záběrech, protože děj a dialogy jsou podstatně trapnější. Reputaci trochu napravují záběry ve kterých hrají hlavní roli stroje, protože DTS ke stíhačkám opravdu patří. I to někomu může stačit ke štěstí....(15.6.2007)

• silent cut

M*DEJ DOKUD JE TVRDEJ... v případě ocelového ptáka to sice může trvat trochu déle, ale tohle je trochu moc... Kobra 11 s bagetou a letadlem. Pravdou je, že u toho všichni vypadají docela cool, takže je to vlastně v pořádku...Mc Action, Mc Buster, Mc Kino... Hodnotit nebudu... Cheeseburger taky nejíte protože na něj máte chuť, ale protože máte hlad... Tohle je rychle chladnoucí zboží... kdo chce, ať se nažere...(12.9.2006)

Pro mě osobně jsou Sky Fighters strašně zvláštní film... kterému dávám pět hvězdiček s plným vědomím toho, že většina lidí nejspíš musí končit někde u třech. Prostě si nemůžu pomoct. Kavalíři oblak to u mě vyhráli tím typicky francouzským šarmem (snad přímo drzostí?), se kterou Gérard Pires divákovi naservíruje hloupoučký a řídký scénář plný těch nejstrašlivějších klišé tak suverénně a... elegantně? Ať tak nebo tak, přinejmenším milovníci stíhaček mi pět hvězdiček rozhodně podepíšou, protože letecké scény skýtá tenhle "euroblockbuster" v mimořádném rozsahu a kvalitě - skutečně nepřeháním, i ve srovnání s pro mě kultovním Top Gunem vyhrávají Mirage na celé čáře! Ale Sky Fighters toho stejně nabízejí daleko víc, než jen letadýlka. Třeba na první pohled přitrouble oknírkovaného Benoit Magimela, z něhož přitom ve skutečnosti po celý film srší nečekané charisma. Neznámou, a možná právě proto tak báječně sexy Géraldine Pailhas. Po výtvarné stránce velmi originální úvodní titulky. Naprosto exkluzivní soundtrack s Thirteen Senses, Placebo nebo třeba Chrisem Cornellem. A hlavně prapodivnou, nepopsatelnou atmosféru, která v tomhle snímku panuje především v oblacích a graduje v (dějově nijak zásadní) a přesto úžasně NÁLADOTVORNÉ závěrečné dvouminutovce. Právě finále tohohle filmu si občas, jen tak, pro utvrzení nostalgie, pouštím na YouTube... prostě když mám chuť. Sky Fighters jsou opravdu zvláštní podívaná... a tolik zvláštní dost možná jen pro mě. Tak už to někdy bývá. Takhle možná někdy vznikají kulty. U mě 90%.(27.11.2007)

• - Při filmu se používaly speciální kamery, které jsou schopny natáčet až 17 tisíc metrů vysoko a vydrží i nadzvukovou rychlost. (Mahalik)

• - Režisér se netajil tím, že jeho ambicí bylo překonat slavný Top Gun. (Mahalik)

• - Natáčení probíhalo v Paříži a Orange ve Francii, ve Farnborough v Anglii a Džibutsku. (Cheeker)