Sky Fighters: Akce v oblacích

Sky Fighters: Akcia v oblakoch

Akcia v oblakoch

Dobrodružný / Akční

Francie, 2005, 97 min

Mohl bych kritizovat scénář, který lepí akční film s romantickou a špionážní podzápletkou tak, že výsledek nepůsobí dvakrát přesvědčivě... Ale já naopak chválím tvůrce za to, že se očividně snažili zkrátit pauzy mezi leteckými scénami na nezbytně nutné minimum a po celou dobu hnali snímek nadzvukovou rychlostí vpřed. Hodně slušné tři hvězdičky!(20.9.2006)

• Chrustyn

Velice, velice slabé. Je sice pravda, že většina příběhu se odehrává na obloze ale chybí tu akce a většina letů je totálně nezaživná a nezajímavá. Prostě nuda. Radši bych šel na letecký den tam je větší sranda.(31.3.2007)

• -bad-mad-wolf-

Kobra 11. Ve stíhačkách.(18.9.2010)

• choze

Piresi, vyser se už nato, chlape!(30.1.2007)

• kOCOUR

Scenáristicky překombinovaná hloupost, v níž je všechno, co by asi v podobných filmech mělo být - rychlá letadla a jejich piloti, nakopávající fyziku i logku mezi půlky, svůdné pilotky dráždící jejich kniply a řízné kytary, které tomu mají dodat šmrnc. Bohužel je to poslepováno zcela bez stylu a i na letecký film je to překvapivě nudné a hloupé. Ve Francii možná jasají, že mají svůj Top Gun, ale mám za to, že zbytek světa zůstane sedět na zadku bez sebemnšího údivu.(26.6.2006)

• - Při filmu se používaly speciální kamery, které jsou schopny natáčet až 17 tisíc metrů vysoko a vydrží i nadzvukovou rychlost. (Mahalik)

• - Nejvelkolepější záběry byly pořízeny během vojenské přehlídky o francouzském státním svátku 14.července, což je jediný den, kdy stíhačky smějí létat nad Paříží. (Pavlínka9)

• - Snímek za 25 milionů dolarů příliš nerozvířil prach v pokladnách kin, i když během prvních třech dní promítání (18. – 20. 11. 2005) vydělal ve Francii 4 miliony. Po čtyřech týdnech a velkých propadech návštěvnosti měl film na kontě 8,47 mil. dolarů. (imro)