Znamení ve zdi

• Francie

Maléfique

Fantasy / Horor / Mysteriózní

Francie, 2002, 90 min

Paradni podivana. Vpodstate jen 4 herci a jedna mistnost, ale diky napadum a predevsim neuveritelne husty atmosfere z toho bylo vytriskany maximum. Celou dobu jsem mel pocit, ze koukam na dokonale zfilmovanyho Barkera, az na to, ze ten s tim nemel nic spolecneho. Uz dlouho jsem nevidel tak skvele neodhadnutelny pribeh a vynikajici herecke vykony. Spolu s Haute tension nejlepsi francouzskej film za hodne dlouhou dobu...(11.7.2005)

To bylo jak rána mezi oči. Francouzské horory mám poměrně rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Hodně hustá psychologická masírka, tajemná kniha a čtyři dost vymazlené a vyšperkované postavy, každá lepší než druhá. Transsexuál opravdu hustej, dement sice trošku průměrnej, ale stačí zmínka o tom, že sežral svou půlroční sestru a běhá mráz po zádech, ředitel společnosti zpočátku jako jediný reálný a nad věcí týpek, ale nejvíc mě zaujal ten starej chlápek, ten jeho ksicht byl dost děsivej. Pouze tohle všechno stačilo francouzům k tomu, aby natočili atmosférou nabitý, místy i strašidelný horor u něhož nevíte, neprokouknete a napjatě očekáváte, co se bude dít v další minutě. Parádní záležitost.(27.8.2009)

• sedm.1

Čtyři herci,jedna místnost,jedna kniha,zajímavý námět.Vše co Znamení ve zdi obsahuje a víc nedá ani omylem.Hodinka a půl téměř až "art" horroru,jistě neobvyklá podívaná,nicméně nijak oslnivá.Herci jsou zajímavě vybraní,zápletka poměrně originální,atmosféra je,ovšem jiná,než je obvyklé.Já osobně jsem ze Znamení ve zdi krapet rozpačitý,dost se vymyká,jen se nedokážu rozhodnout,jestli správně či ne.(14.12.2007)

Mysterióznost a temná atmosféra z tohohle hororu sála fakt neskutečně, ale co je to platný, když po většinu doby postrádá tu správnou mrazivou atmosféru, nedokáže to přikovat k obrazovce a opravdu silných momentů je tam jen pár, ovšem je pravda, že těch několik momentů je absolutně geniálních a neskutečně působivě podaných a závěr je hororová šílená mysterióznost v kompletním balení i s donáškou až do domu.(13.8.2008)

• Gilmour93

Bývalý středočeský hejtman, co tuze rath sedmičky v nekapalném skupenství, při svém projevu v pruhovaném pyžamu lkal nad vlekoucím se časem ve vazbě - ať si pustí Maléfique a bude mít pocit, že se zastavil.. Vládce prokletých přání v knižním vydání? Nápad vskutku originální, jenže dvojníci J.Maraise a R.Hosseina jsou prkennější než vězeňská pryčna, bezradnost v konstrukci příběhu se postupem času trpce prohlubuje a celá okultistická hříčka je nakonec ve své mystice srovnatelná s hromadou fazolí, co každý oběd přistane muklům na tácek. Kdyby té francouzské kompanii kolem prsatého Harryho Pottera upadlo ve sprše mýdlo ve společnosti nadržené skupinky vězňů ze Senegalu, pak by teprve poznali, co je to černá magie..(13.6.2012)

• - Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)

• - Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)

• - Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)