poster

Znamení ve zdi

 • Francie

  Maléfique

Fantasy / Horor / Mysteriózní

Francie, 2002, 90 min

 • EvilPhoEniX
  ***

  Film zaměřený na 4 kriminálníky uvězněné ve vězenské cele, kteří touží po útěku. V průběhu filmu najdou magickou Knihu spolupracující s Černou Magii. Nápad je skvělý, něco takového jsem doposud neviděl.Transexuál a jeden Magor cannibal, dodávali filmu Humor a o zábavu bylo téměř postaráno, ke Konci se dočkáme i slušně natočeného Gore, jak je u francouzů zvykem, takže já jsem spokojenéj 65%(2.2.2013)

 • ledzepfan
  ***

  No jako-originální a ujeté je to dost=Jednoho chlapíka v noci straší a sleduje kunda, další týpek kojí třetího ze svých velkých cecků a občas mu usekne prst+ nějáka ta vězeňská sodomie, magie jak z Lovecrafta, atmosféra jak z Barkera.atd..Ale-jako celek to působí tak něják rozpačitě a nedotaženě..Nenudil jsem se ale věřím, že za týden si nevzpomenu, že jsem to viděl.(19.3.2013)

 • eraserhead666
  *****

  To bylo jak rána mezi oči. Francouzské horory mám poměrně rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Hodně hustá psychologická masírka, tajemná kniha a čtyři dost vymazlené a vyšperkované postavy, každá lepší než druhá. Transsexuál opravdu hustej, dement sice trošku průměrnej, ale stačí zmínka o tom, že sežral svou půlroční sestru a běhá mráz po zádech, ředitel společnosti zpočátku jako jediný reálný a nad věcí týpek, ale nejvíc mě zaujal ten starej chlápek, ten jeho ksicht byl dost děsivej. Pouze tohle všechno stačilo francouzům k tomu, aby natočili atmosférou nabitý, místy i strašidelný horor u něhož nevíte, neprokouknete a napjatě očekáváte, co se bude dít v další minutě. Parádní záležitost.(27.8.2009)

 • Phobia
  ***

  Horror - slůvko, za kterým očekáváme strach, hrůzu, zděšení... a které tím pádem nesedí ke "Znamení ve zdi". Drama s fantastickými prvky snad: vyskytne se tajemno, nějaká ta nechutnost pro brutální dušičky a na své si přijdou vyznavači temnoty i klaustrofobici. Nicméně bát se nebudete, pokud nejste hodně chabrus na nervy. Temná atmosféra postupně vyšumí do ztracena, počet lekaček je nula a husí kůži budete mít jedině z herců, kteří jsou enormně odpudiví. Jak by mohla diváka emocionálně oslovit libovolná bytost ze čtveřice vytlemený dement - svalnatě tlustý babochlap s dudama - stará slizká bukvice - nesympatický (ultraslizký) podvodník? Byli mi, s prominutím (i bez něj), naprosto u krdele, doufala jsem teda alespoň v dobrý příběh. Inspirace bizarností ála Clive Barker je z filmu cítit na 100 honů (možná i na 194), ovšem tvůrci nějak nedokázali přitlačit na pilu, výsledek jejich snažení je nedomrlý, nedopečený - čekáte chutné francouzské brambory a dostanete nedovařenou, neosolenou ertepli. Ctitelé žabích stehýnek imho nevyužili slibný potenciál námětu, nedokázali patřičně gradovat tempo, selhali při vtažení diváka do děje (žádná účast s postavami, jejich skon budete sledovat v nejlepším případě s úlevou, že už na ty hnusné ksichty nemusíte koukat) a závěr mi přišel jako podprůměrná epizoda z "Věřte - nevěřte". Zklamání... 55%(6.4.2010)

 • heyda
  ***

  Originalita, prostředí a herecké výkony. To jsou evidentní klady filmu. Celkový děj a námět nestojí za nic. Každopádně jde o francouzský snímek, takže ten pohled na hrůzu a děs je úplně jiný než v USA a to je právě ta originalita, která se mi líbí. Stejně jako vězeňské prostředí. Takže tak či onak 3 hvězdičky zasloužené.(18.4.2009)

 • - Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)

 • - Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)

 • - Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace