Znamení ve zdi

• Francie

Maléfique

Fantasy / Horor / Mysteriózní

Francie, 2002, 90 min

Malefique zrovna moc malefique sice není, ale koukatelné to je. Čtyři týpci - jedna cela a je z toho docela zajímavý příběh. Herci jsou sice průměrní, ale i tak mě docela bavilo se na ně dívat. Má to docela slušnou atmosféru a na závěr jsem byla upřímně zvědavá. Ten bohužel nebyl tak docela podle mých představ, což nakonec hnulo mým výsledným hodnocením. Ale pro někoho, kdo si libuje v mystických hororech to bude nejspíš to pravé.(1.1.2012)

Solídny film, bohužial trpí syndrómom väčšiny francúzskych filmov, t.j. výborný rozbeh, ale potom to už ide dole vodou a končí v kalných vodách šedivého priemeru. Príbeh akoby vystrihnutý z niektorej Barkrovej Knihy krvi, kvalitatívne sa pohybuje na úrovni tých slabších počinov a skôr ma bližšie k filmom ako Saint Sinner či Nightbreed, než k Hellraiserovi.(26.11.2006)

Štyria väzni v cele nachádzajú za jednou zo stien magickú knihu. Rôzne čarovné formulky v kombinácii s nákresmy na stenách či podlahe napľňajú rôzne priania. Kniha si však za ich splnenie vyberá svoju daň. Dobrý nápad, slušné gore, ale bolo toho akosi málo. Okrem nápaditého rozuzlenia potešili rôzne rôznorodé postavy, ktoré snímku dodali ten správny šmrnc. Ušlo to - 55%.(22.8.2014)

• Šakal

ke shlédnutí tohoto fantasy hororu mě přinutila poměrně vysoká hodnocení na csfd. Pro mě zcela podprůměrný film v čele s absolutně neschopnými a nesympatickými herci. Víc bych věřil vyřezaným figurkám v čele s Hurvínkem ( promiň Hurvínku ) než tomuhle hereckýmu ansáblu. Vydržel jsem to plných 25 min než DVD disk letěl proti zdi! Když o tom tak uvažuji, nevím za co jsem dal tu 1 * ,takže přehodnocuji na odpad. Nicméně na obranu snímku musím podotknout, že příběh třeba nemusel být až tak špatný, ale ke shlédnutí delší části filmu jsem prostě neměl sílu ani chuť........(24.11.2008)

Atmosféra a napád na zápletku je za 5*. Zpracování je ovšem příšerné. Viděla jsem už dost filmů, kde herci, hudba a stupidní scénář potopili jinak potecnionálně dobrý film. Ale u Maléfique mě to porvé opravdu mrzí. Francouzi horory umí, ale spíš ty krvavé, mysterióznost by mnohem lépe vystihli Asiaté. Třeba by to dopadlo úplně jinak. A nebo taky ne.(19.7.2011)

• - Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)

• - Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)

• - Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)