poster

Ať žijí Beatles (TV film)

 • Česko

  My dva

 • USA

  Two of Us

 • Slovensko

  My dvaja

Drama

USA, 2000, 90 min

Kamera:

Miroslaw Baszak

Střih:

Norman Buckley

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Kostýmy:

Maxyne Baker
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (40)

 • hirnlego
  ****

  Milý snímek. Aidan s Jaredem se do svých rolí vžili moc pěkně, spolu jim to vážně sluší, člověk jim to - téměř až hmatatelné - dojemně silné, avšak zároveň velmi hluboko ukryté přátelské pouto věří, a vůbec, celou tu hodinu a půl se na jejich vzájemné popichování kouká moc příjemně. Film jako celek je spíše průměr, leč čtvrtá hvězda budiž odměnou za navození toho nedefinovatelného příjemného pocitu - což každý film nezvládne.(13.2.2008)

 • Gemini
  ****

  Wow. Ne World of Warcraft, ale "vau" nebo "uau", podle toho z které části naší krásné vlasti jste. Malá, tichá, skvělá fikce o tom, kdo vlastně byli ti dva nejceněnější entomologičtí úlovci. Je to celkem tragédie, ale opravdu jsem celý film přemýšlel, odkud znám toho chlápka, co hraje "brouka Paula". Když jsem pak tady zjistil, že to je Aidan Quinn, krapet jsem se zastyděl. Ale jen krapet, s některými věcmi jsem to nikdy nepřeháněl;) O to lepší mi přišel Quinnův výkon (a práce stylistů). Možná by bylo dobré říct, že o Beatles vím v podstatě "lemon curry", a případné nesrovnalosti nebo nemožnosti mi tak jsou naprosto skryté - a tudíž naprosto volné u krku. Jestli je to dobře nebo špatně tedy nemůžu posoudit - třeba jde o film, který všem bítlákům chyběl. Něco, co přesně vystihuje ty skvělé hochy. Pro mě je to prostě a jednoduše to, co jsem napsal ve druhé větě, se vším, co se za tím skrývá. A to si rozhodně zaslouží 80%.(9.3.2008)

 • Tosim
  ****

  "Co by si asi tak měli říct?" Silné a nosné.(5.8.2008)

 • Radek99
  ****

  Televizní, tedy silně konverzační snímek založený na hypotetickém fiktivním průběhu jednoho vpravdě historického setkání... Tvůrci rekonstruují jeden den v životech Paula McCartneyho a Johna Lennona, kteří se po šesti letech od rozpadu Beatles znovu v tichosti a ,,ilegalitě" skutečně setkali v New Yorku, kde Paul byl právě se svou ženou Lindou na turné (aktuálně měl také svou píseň na čele americké hitparády) a John se utápěl v běsech nicnedělání a rozhodoval se, co počít se svým životem, nad nímž se jako temný anděl vznášela Yoko Ono... Nenápadný komorní film, který má ale uvnitř skrytu neočekávanou sílu a v průběhu nekonečného rozhovoru lze skutečně zachytit cosi z chemie vztahu těchto dvou výjimečných muzikantů a lidí... Škoda jen, že nakonec nešli do té Saturday's Night Show...a třeba alespoň jen takhle fiktivně :-)(5.8.2008)

 • Lynn
  ****

  Už se asi nikdo nikdy nedozví, jak to vlastně tenkrát bylo (nevěřím, že by se Paul chtěl tolik svěřovat médiím nebo komukoli...), ale pokud by to bylo nějak takhle, tak by to bylo moc krásné. Ale ještě hezčí by bylo vědět, jak to teda bylo! :-) (a nebo, že to tak bylo) :8)(18.8.2008)

 • Molly
  *****

  Navzdory pětihvězdičkovému hodnocení, My dva není bezchybný film. Má hned několik vad na kráse, ať už nepřítomnost beatlesáckých melodií nebo pomalý rozjezd, za to se ale může pyšnit výbornou atmosférou a parádním scénářem. Jakmile sedne Paul za klavír, začne mít film grády, a s každým dalším slovem, každou další scénou, nabírá na velikosti. I přes nedokonalou podobu hlavních představitelů se svými reálnými předobrazy jsem měla pocit, že sleduju skutečného Johna a skutečného Paula a skutečnou konverzaci dvou velikánů o hořké minulosti, neutěšené přítomnosti a nejisté budoucnosti. Pozorovat, jak společně vzpomínají a vyříkávají si staré křivdy, bylo dechberoucí. Co z toho si doopravdy mohli říct a jak blízko měl svět k reunionu Beatles, to vědí jen ti dva. My si jenom můžeme představovat, že to bylo třeba takhle.(5.8.2008)

 • sepp
  ****

  Film, od ktereho nic necekate a o to vice mile prekvapi. Svizne a emocionalne podbarvene dialogy a zajimave situace provazejici setkani obou hlavnich brouku cerpaji hlavne ze sily obou hlavnich protagonistu, Quinn i Harris jsou vskutku maximalne verni svym predloham. Mistama vtipne, mistama smutne, proste spravny mix pro oddechovy film na sobotni odpolecne, nad kterym si muzete i zapremyslet o zivote. A pokud jste Beatle-maniak tak se ponorit do snoveho sveta "co kdyby".(11.6.2008)

 • paascha
  ***

  celkem povedená fabulace na téma co by, kdyby. . .(14.2.2008)

 • Nick Tow
  ***

  Ako v skutočnosti vyzeralo tých niekoľko hodín, keď sa dávno po rozpade Beatles naozaj stretli bývali "kamoši" Paul a John, sa už nikdy nedozvieme. Filmová rekonštrukcia tohto neobvyklého stretnutia, žiaľ, rezignovala na nejaký širší presah, takže s najväčšou pravdepodobnosťou poslúži najmä pamätníkom beatlmánie: aby zaspomínali a zaslzili.(8.5.2006)

 • liquido26
  ****

  Popravdě jsem nikdy nebyl fanouškem konverzačních dramat, kde se dva lidi baví v jednom minimalisticky zařízeném bytě, ale už před x lety, kdy jsem ještě nebyl ani fanouškem Beatles, jsem na ČT2 viděl tenhle film o fiktivním setkání Johna a Paula a neuvěřitelně mě chytil. To samé se opakovalo dnes, s tím rozdílem, že pro mě měl ještě větší význam, neboť jsem díky znalosti hudby a historie liverpoolské čtyřky víc věcí chápal :-)(29.9.2012)

 • rt12
  *****

  Překrásná fikce.(24.5.2014)

 • Skip
  ***

  Docela jsem se obával, že to bude jen o tom, jak si ti dva spolu budou povídat v bytě, chvíli v pohodě, chvíli na sebe budou řvát. Zpočátku to tak vypadalo, ale pak vyrazili ven a dostalo to jinou šťávu. Pak se to ale docela zazdilo při scéně na střeše, kdy Paul Johna rozplakal a to jsem měl fakt dost. Závěr to už moc napravit nedokázal. Takže celkově mírně nadprůměrná fikce o tom, co se možná mohlo stát, ale na 99,9% spíš ne.(8.10.2008)

 • Nuala
  **

  Tak tento snímek mě velmi zklamal. Hlavní představitelé sice působili reálně, měli krásně naučená lennonovská a mccartneyovská gesta i mimiku, jenže tím tak nějak všechno dobré na tomto filmu končí. Nezáživnost a nuda, nic víc.(14.2.2008)

 • janek85
  *****

  Hodně moc povedené zfilmování tohohle setkání. Tady bych chtěl rozhodně moc a moc pochválit hlavní 2 herce. Opravdu to vypadalo, jako by to byl John a Paul... ale zdá se mi, že Harris, který hrál Johna, to zahrál o něco lépe než Aidan ( Paul ). Ve filmu byly i humorné hlášky, kterým jsem se musel smát. Beatles je prostě Beatles, musím dát 5*(14.2.2008)

 • lekr
  *****

  Jak to tenkrát bylo se nikdo nedozví..film ale líčí jejich setkání přesně tak jak jsem si ho představoval..nechybí trocha skvělé Beatlesovské muziky, jemného vtipu a realistického pohledu na svět. To vše podmiňované skvělými herci. Jen ten konec je hodně patetický. Ale na druhou stranu, pokud tvůrci chtěli zfilmovat takovouhle událost, tak to muselo skončit takhle neutrálně.(2.12.2009)

 • tuntavala
  *****

  Dojemne.(1.5.2012)

 • Antek
  *****

  Dvě legendy se setkávají na jeden jediný den, aby se sjely, vyříkaly si pravdu do očí, prudily se a dělaly prostě ty věci, které staří přátelé dělají. Jde sice jen o rozhovor, ale o rozhovor bez nudných míst, který vás strhne a nepustí. A mezitím se jenom tak mimochodem řeší, jestli se všichni dají zas do kupy. A i když se tento sen celého světa nikdy nesplnil, je to právě o tom, že se ani splnit nemohl ... to proto, aby zůstal tak jedinečným ...(14.2.2008)

 • anusha

  tazko povedat i sa mi to pacilo ... rozhovory ktore zneju ako text z biografickej knihy o beatles ... je mi divne pozerat na dvoch ludi co maju byt john a paul pricom to nie su oni skratka nie zas na druhej strane je prijemne si mysliet ze to bolo tak jaaaaaj neviem(5.8.2008)

 • Honzíno
  ****

  Za mě jako beatleblázna je to jasná stoprocentní záležitost. Jenže zamrzelo mě v podstatě nepoužití beatle hudby v mezipartiích snímku (až na první píseň, kterou Paul slyšel od Johna). Herci perfektní, úžasná fikce - nefikce, kteoru já jako velký fanda a nemilovník rozpadu The Beatles potřebuji. Vivat. 90%(5.8.2008)

 • sator
  ****

  Pěkný nápad i zpracování, akorát že se bohužel John s Paulem před smrtí nejspíš neusmířili..,.(27.12.2015)

 • Anaximandr
  *****

  Film je plný vydarených scén. Asi najlepsia je scéna s policajtami v parku. Výborný je aj rozhovor Lennona s fandom v talianskej restaurácii, či záverečná scéna na byte a tá televízna show. Dobre som sa pobavil.(18.2.2008)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace