poster

Ať žijí Beatles (TV film)

 • Česko

  My dva

 • USA

  Two of Us

 • Slovensko

  My dvaja

Drama

USA, 2000, 90 min

Kamera:

Miroslaw Baszak

Střih:

Norman Buckley

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Kostýmy:

Maxyne Baker
(další profese)
 • Honzíno
  ****

  Za mě jako beatleblázna je to jasná stoprocentní záležitost. Jenže zamrzelo mě v podstatě nepoužití beatle hudby v mezipartiích snímku (až na první píseň, kterou Paul slyšel od Johna). Herci perfektní, úžasná fikce - nefikce, kteoru já jako velký fanda a nemilovník rozpadu The Beatles potřebuji. Vivat. 90%(5.8.2008)

 • hirnlego
  ****

  Milý snímek. Aidan s Jaredem se do svých rolí vžili moc pěkně, spolu jim to vážně sluší, člověk jim to - téměř až hmatatelné - dojemně silné, avšak zároveň velmi hluboko ukryté přátelské pouto věří, a vůbec, celou tu hodinu a půl se na jejich vzájemné popichování kouká moc příjemně. Film jako celek je spíše průměr, leč čtvrtá hvězda budiž odměnou za navození toho nedefinovatelného příjemného pocitu - což každý film nezvládne.(13.2.2008)

 • #47
  *****

  Nenápadný film, který se především snaží důkladně vykreslit legendární duo Lennon/McCartney v době kdy už se jizvy začaly zacelovat...herci si očividně dali záležet na nastudovadni svých postav a nelze než souhlasit s tvrzením, že člověk jim jejich úlohu velmi brzy uvěři a do filmu se s chutí ponoří. Už osoba režiséra dáva jistou záruku...jak to řici jinak než realističnosti. Co se týče scénáře, který je postavený zejména na dialogu obou hlavních postav (všichni ostatní jsou víceméně jen křoví)...je napsán velmi nápaditě, tak aby v hodině a půl mohl obsáhnout snad všechny témata která člověka při tomto námětu napadnou a ač jsem to zpočátku nečekal, čím více se film blíží do finále, tím silnější jsou scény které jsou zde zobrazovány a samotný konec snad mluví za vše. Filmu ale nechybí ani humor a tak tato tragikomická podívaná tedy jak dojímá tak i pobaví. Za zmínku také stojí velmi věrné interiéry Lennova bytu i autentická budova, které reálnou atmosféru ještě dokreslují, škoda jen, že nebylo v silách tvůrců do filmu zakomponovovat alespoň nějaké písně Brouků, což se týká bohužel i jejich písní sólových, ale tím si přeci ten silný dojem z filmu nenechám zkazit.(17.2.2008)

 • Molly
  *****

  Navzdory pětihvězdičkovému hodnocení, My dva není bezchybný film. Má hned několik vad na kráse, ať už nepřítomnost beatlesáckých melodií nebo pomalý rozjezd, za to se ale může pyšnit výbornou atmosférou a parádním scénářem. Jakmile sedne Paul za klavír, začne mít film grády, a s každým dalším slovem, každou další scénou, nabírá na velikosti. I přes nedokonalou podobu hlavních představitelů se svými reálnými předobrazy jsem měla pocit, že sleduju skutečného Johna a skutečného Paula a skutečnou konverzaci dvou velikánů o hořké minulosti, neutěšené přítomnosti a nejisté budoucnosti. Pozorovat, jak společně vzpomínají a vyříkávají si staré křivdy, bylo dechberoucí. Co z toho si doopravdy mohli říct a jak blízko měl svět k reunionu Beatles, to vědí jen ti dva. My si jenom můžeme představovat, že to bylo třeba takhle.(5.8.2008)

 • Gemini
  ****

  Wow. Ne World of Warcraft, ale "vau" nebo "uau", podle toho z které části naší krásné vlasti jste. Malá, tichá, skvělá fikce o tom, kdo vlastně byli ti dva nejceněnější entomologičtí úlovci. Je to celkem tragédie, ale opravdu jsem celý film přemýšlel, odkud znám toho chlápka, co hraje "brouka Paula". Když jsem pak tady zjistil, že to je Aidan Quinn, krapet jsem se zastyděl. Ale jen krapet, s některými věcmi jsem to nikdy nepřeháněl;) O to lepší mi přišel Quinnův výkon (a práce stylistů). Možná by bylo dobré říct, že o Beatles vím v podstatě "lemon curry", a případné nesrovnalosti nebo nemožnosti mi tak jsou naprosto skryté - a tudíž naprosto volné u krku. Jestli je to dobře nebo špatně tedy nemůžu posoudit - třeba jde o film, který všem bítlákům chyběl. Něco, co přesně vystihuje ty skvělé hochy. Pro mě je to prostě a jednoduše to, co jsem napsal ve druhé větě, se vším, co se za tím skrývá. A to si rozhodně zaslouží 80%.(9.3.2008)

 • - Během filmu nezazní ani jedna píseň od Beatles. (zigot7)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace