Ať žijí Beatles (TV film)

• Česko

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Kostýmy:

Maxyne Baker

Ako v skutočnosti vyzeralo tých niekoľko hodín, keď sa dávno po rozpade Beatles naozaj stretli bývali "kamoši" Paul a John, sa už nikdy nedozvieme. Filmová rekonštrukcia tohto neobvyklého stretnutia, žiaľ, rezignovala na nejaký širší presah, takže s najväčšou pravdepodobnosťou poslúži najmä pamätníkom beatlmánie: aby zaspomínali a zaslzili.(8.5.2006)

Televizní, tedy silně konverzační snímek založený na hypotetickém fiktivním průběhu jednoho vpravdě historického setkání... Tvůrci rekonstruují jeden den v životech Paula McCartneyho a Johna Lennona, kteří se po šesti letech od rozpadu Beatles znovu v tichosti a ,,ilegalitě" skutečně setkali v New Yorku, kde Paul byl právě se svou ženou Lindou na turné (aktuálně měl také svou píseň na čele americké hitparády) a John se utápěl v běsech nicnedělání a rozhodoval se, co počít se svým životem, nad nímž se jako temný anděl vznášela Yoko Ono... Nenápadný komorní film, který má ale uvnitř skrytu neočekávanou sílu a v průběhu nekonečného rozhovoru lze skutečně zachytit cosi z chemie vztahu těchto dvou výjimečných muzikantů a lidí... Škoda jen, že nakonec nešli do té Saturday's Night Show...a třeba alespoň jen takhle fiktivně :-)(5.8.2008)

Wow. Ne World of Warcraft, ale "vau" nebo "uau", podle toho z které části naší krásné vlasti jste. Malá, tichá, skvělá fikce o tom, kdo vlastně byli ti dva nejceněnější entomologičtí úlovci. Je to celkem tragédie, ale opravdu jsem celý film přemýšlel, odkud znám toho chlápka, co hraje "brouka Paula". Když jsem pak tady zjistil, že to je Aidan Quinn, krapet jsem se zastyděl. Ale jen krapet, s některými věcmi jsem to nikdy nepřeháněl;) O to lepší mi přišel Quinnův výkon (a práce stylistů). Možná by bylo dobré říct, že o Beatles vím v podstatě "lemon curry", a případné nesrovnalosti nebo nemožnosti mi tak jsou naprosto skryté - a tudíž naprosto volné u krku. Jestli je to dobře nebo špatně tedy nemůžu posoudit - třeba jde o film, který všem bítlákům chyběl. Něco, co přesně vystihuje ty skvělé hochy. Pro mě je to prostě a jednoduše to, co jsem napsal ve druhé větě, se vším, co se za tím skrývá. A to si rozhodně zaslouží 80%.(9.3.2008)

Hodně moc povedené zfilmování tohohle setkání. Tady bych chtěl rozhodně moc a moc pochválit hlavní 2 herce. Opravdu to vypadalo, jako by to byl John a Paul... ale zdá se mi, že Harris, který hrál Johna, to zahrál o něco lépe než Aidan ( Paul ). Ve filmu byly i humorné hlášky, kterým jsem se musel smát. Beatles je prostě Beatles, musím dát 5*(14.2.2008)

Film, od ktereho nic necekate a o to vice mile prekvapi. Svizne a emocionalne podbarvene dialogy a zajimave situace provazejici setkani obou hlavnich brouku cerpaji hlavne ze sily obou hlavnich protagonistu, Quinn i Harris jsou vskutku maximalne verni svym predloham. Mistama vtipne, mistama smutne, proste spravny mix pro oddechovy film na sobotni odpolecne, nad kterym si muzete i zapremyslet o zivote. A pokud jste Beatle-maniak tak se ponorit do snoveho sveta "co kdyby".(11.6.2008)

• - Během filmu nezazní ani jedna píseň od Beatles. (zigot7)