Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třicátá léta devatenáctého století, krátce po texaské revoluci. Zemi už mocensky ovládá prezident Sam Houston, ovšem pozůstatek původního politického zřízení v podobě početných mexických rebelů mu stále ztrpčuje život. Do oblasti je vyslán prezidentův špeh, hluchoněmý Erastus Smith (Anthony Quinn) v doprovodu věrného přítele, sukničkářského Johnnyho Earse (Franco Nero). Jejich úkolem je infiltrovat mezi nepřátele prezidentského režimu a zajistit pro vládu co nejvíce informací. Ears cestou potkává dívku, kvůli které je ochoten vzdát se svého kočovného a nebezpečného způsobu života, ovšem smysl pro čest a hluboké přátelství s postiženým pistolníkem Smithem mu nedovolí sklopit zbraň. (dopitak)

(více)

Recenze (5)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Netradiční western plný dynamitu a házení kamínků (na záda neslyšícího Smithe), který si určitě zapamatujete už kvůli povedené ústřední melodii (Daniele Patucchi). Nero na začátku 70´s byl fakt frajer. ()

Reklama

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Vzpomínka na velkého herce ve slušivé westernové roli.. zkrátka je to originálně pojatý příjemný film, který Vám dobře uteče a nenudíte se tudíž..! ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní i na spaghetii western, jestli jím vůbec je. Typický Franco Nero spolu s údajně hluchoněmým Anthony Quinnem na vyzvědačské výpravě tráví velkou část svého času v salóně nebo bordelu. Roli tu hrají i takové "maličkosti" jako elegantní piha na jistém dámském pozadí. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Keď už Nero a western, tak v takom podaní, ako predvádzal vo filmoch s Djangom. Tu je za komického a nie je to celkom ono, aj keď pravdupoviec a zároveň paradoxne humorné scénky sú z tohoto westernu najzapamäteľnejšie a asi aj najlepšie. Quinn je síce za nemého, ale je "ukecanejší" ako niektorí mlčanliví hrdinovia v iných westernoch. Chýba bohužiaľ napätie, výpravnejší dej a trocha tej správnej westerneovskej drámy. Keď takmer polovicu tvoria scény z bordelu a vykecávanie sa s prostitútkami, niečo je zle. Nezachraňuje to ani guľometná megastrielačka v závere. Takže je to iba za slabšie 3 hviezdy. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama