poster

The Black Swan

 • USA

  Rafael Sabatini's The Black Swan

 • Austrálie

  The Black Swan

 • Kanada

  The Black Swan

 • Velká Británie

  The Black Swan

 • Velká Británie

  Rafael Sabatini's The Black Swan

Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1942, 85 min

 • GigaPudding
  ****

  The black swan bylo docela překvapení už od prvních minut. S ohledem na dobu vzniku se v první čtvrtině filmu objevují vesměs jenom akční scény, které jsou zábavné a na to jak je to starý film jsou opravdu dost akční. Piráti loupí a šermují a střílí z kanónů než se ale do hry vrátí známý kapitán Henry Morgan, kterého ještě před založením destilérky na výrobu rumu značky Captain Morgan místo popravy v anglii povýšili na guvernéra Jamajky. Bývalý pirát Henry Morgan je pirátem opravdu bývalým a proto hned vyhlásí, že všichni piráti ať se dají na legální obchody nebo bude zle. Hlavní hrdina příběhu, kapitán Jamie Waring se rozhodne zůstat na Morganově straně, zatímco kapitán Leech se rozhodne dál pirátit a příběh většiny filmu je tedy o dopadení zlého piráta Leeche :). Postupuje se hodně přímočaře a trošku i hopem. Jamie potřebuje sbalit dceru bývalého guvernéra, která ho vůbec nemá ráda, řeší se kdo vynáší tajné informace Leechovi, řeší se jestli Morgana sesadit a podobně, ale všechno hrozně rychle, takže dokonce něco zůstane i úplně jako nevyužité, jenže je to hlavně dobrodružný pirátský film, a tak to není úplně na škodu, že je důraz jen na vtipných dialozích a akčních scénách. Nejde o nic velkého, jednoduchý příběh běží co nejrychleji k finálnímu střetu a po cestě je zábavný, akční a v technicoloru i přitažlivě barevný. Obsazení je sympatické a je dobře, že děj se zaměřuje především na ústřední hrstku postav, protože by to jinak mohlo být takové rozplizlé, vzhledem k tomu, že žádná z vedlejších postav není výrazná. Prostě příjemný oddechový dobrodružný film, který i přesto že mu je skoro 70 let se svým tempem a zábavou může vyrovnat mnohem mladším i současným dobrodružným filmům :).(11.11.2010)

 • classic
  ***

  ERROL FLYNN JE ERROL FLYNN, je len jeden, nie je možné - napodobniť ho, nech sa snaží - ktokoľvek, napr... Tyrone Power, ktorému nestačí ani tá, jeho SILA ! Ale, nie je to od veci, pripadá mi trochu zženštilý. Maureen - strata času, i keď ma svojim šarmom - priťahovala. Zato - vynikajúci záporný výkon - George Sanders, ktorý to má v malíčku. A ani - KAMERA, ma nijak nepresvedčila, že si film neskôr zapamätám, ani Oscar - nepomohol. Ja by som pridal aspoň ďalších 20. minút a príbeh trochu viac rozvinul, lebo nikam sa neposúva. Rieši sa tu toho - pomerne veľa. Najmä rozbíjanie hláv je na dennodennom poriadku, alebo menšie otrasy mozgu, sú na mieste. Henryho, poznám, no, mám čo dočinenia s priemerným - nedotiahnutým filmom, ktorý mal určite navyše, ako sa sprvoti zdá...(22.12.2015)

 • VenDulin85
  *****

  V dnešní době působí Černá labuť něco jako povzbuzující nakopnutí do režisérských zadnic, kterak má vypadat dobrodružný film o pirátech. Obdivuji tvůrce, že s látkou naložili, jak naložili a že celý film uteče skoro bez mrknutí oka. V šermířských soubojích by se mohli z fleku inspirovat i špílmajstři ze Star Wars: Síla se probouzí a to máme 73 let rozdílu! Co je hlavní, v příběhu nechybí trocha love story a hodně vtipu (nebo ten vtip vnímají až diváci po sedmdesáti letech, možná), prostě film, jak má být.(3.4.2016)

 • marťan
  ****

  Černá labuť se jmenuje pirátská loď na které se plaví Jamie Waring (Tyrone Power) - předzdívaný Jamie-boy. Maureen O´Hara hraje temperamentní Lady Margaret Denby, o kterou se tento pověstný pirát ve službách Anglie uchází, ale ona jej odmítá. Tento film patří mezi další romantické, tentokrát barevné filmy, který získal Oscara, a další nominace ......(23.2.2007)

 • MickeyStuma
  *****

  ‘Toto je příběh ze Španělského moře, kdy loupežníci měli přes oko pásku a jediná politická víra na světě byla láska, zlato a dobrodružství.’ Tak praví prolog dobrodružně-romantického velmi dobře napsaného příběhu plného akce v podobě šermířských bojů a bitev lodí, nádhernými mořskými a ostrovními scenériemi, humorem a neodolatelnou romantikou. Klasický pirátský film z počátku 40. let minulého století se vyznačuje také na dokonalé hudbě, kostýmech, do detailu vystavěných lodích a po obrazové stránce velice dobře použitý Technicolor. Studiové scény jsou pochopitelně rozpoznatelné, ale po technické stránce není co vytknout. Stopáž pouhých 85. minut, avšak nenachází se tu jediná vteřina nudného místa. Snímek splňuje svůj úkol a tím je bavit. Pirátský příběh se vším všudy ve filmovém klenotu, který nestárne a stále přináší úžasný filmový zážitek. Na svou dobu vzniku mistrovské filmové dílo. Film byl digitálně restaurován a skutečně ožil snad i nad očekávání.(26.8.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace