poster

The Black Swan

 • USA

  Rafael Sabatini's The Black Swan

 • Austrálie

  The Black Swan

 • Kanada

  The Black Swan

 • Velká Británie

  The Black Swan

 • Velká Británie

  Rafael Sabatini's The Black Swan

Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1942, 85 min

 • majo25
  ***

  Dobrodružný snímok, ktorý má veľmi dobré tempo od začiatku až po koniec. Akčné scény ako aj humor sú tiež veľmi podarené, vzhľadom na rok výroby. Škoda že od polky filmu dobrá výprava ztráca tempo. A na krásnu Maureen O'Hara sa pozerá veľmi dobre. Naproti tomu hl. mužské postavy nejako neoslnujú, taký Cregard alis kapitán/guvernér Morgan vyzerá ako prerastené vrece zemiakov. Škoda, že nedostal väčší priestor mladý (mladšieho som ho zatiaľ nevidel) Anthony Quinn. Hodnotenie: 70%(4.11.2013)

 • VenDulin85
  *****

  V dnešní době působí Černá labuť něco jako povzbuzující nakopnutí do režisérských zadnic, kterak má vypadat dobrodružný film o pirátech. Obdivuji tvůrce, že s látkou naložili, jak naložili a že celý film uteče skoro bez mrknutí oka. V šermířských soubojích by se mohli z fleku inspirovat i špílmajstři ze Star Wars: Síla se probouzí a to máme 73 let rozdílu! Co je hlavní, v příběhu nechybí trocha love story a hodně vtipu (nebo ten vtip vnímají až diváci po sedmdesáti letech, možná), prostě film, jak má být.(3.4.2016)

 • marťan
  ****

  Černá labuť se jmenuje pirátská loď na které se plaví Jamie Waring (Tyrone Power) - předzdívaný Jamie-boy. Maureen O´Hara hraje temperamentní Lady Margaret Denby, o kterou se tento pověstný pirát ve službách Anglie uchází, ale ona jej odmítá. Tento film patří mezi další romantické, tentokrát barevné filmy, který získal Oscara, a další nominace ......(23.2.2007)

 • rikitiki
  **

  Tenhle snímek nefunguje. Přestože jsou tam piráti, velkorysé plachetnice, slavní herci a dobrodružství, tak je nudný a taky otravný. Už hlavní pár – Power a O´Hara – je zklamání. Je téměř nepochopitelné, jak tihle dva pohlední herci k sobě zoufale nepasují. Uhrančivost jejich pohledů mezi nimi nezažehla ani jiskřičku ba ani trochu kouře. Prostě se k sobě nehodí a nefunguje mezi nimi žádná chemie. Když přidáte chaotický scénář a nevydařenou režii, která neumí dávkovat tempo a udržet napětí, tak už máte dost důvodů se na film nedívat. Tím ale bohužel výčet nekončí. Piráti nosí teatrální oblečení jako nějaké transky, námořní bitvy působí chudě a nepřehledně. A konec, který je urvaný a spoustu motivů nechá bez vysvětlení, už to jen dorazí.(17.5.2017)

 • GigaPudding
  ****

  The black swan bylo docela překvapení už od prvních minut. S ohledem na dobu vzniku se v první čtvrtině filmu objevují vesměs jenom akční scény, které jsou zábavné a na to jak je to starý film jsou opravdu dost akční. Piráti loupí a šermují a střílí z kanónů než se ale do hry vrátí známý kapitán Henry Morgan, kterého ještě před založením destilérky na výrobu rumu značky Captain Morgan místo popravy v anglii povýšili na guvernéra Jamajky. Bývalý pirát Henry Morgan je pirátem opravdu bývalým a proto hned vyhlásí, že všichni piráti ať se dají na legální obchody nebo bude zle. Hlavní hrdina příběhu, kapitán Jamie Waring se rozhodne zůstat na Morganově straně, zatímco kapitán Leech se rozhodne dál pirátit a příběh většiny filmu je tedy o dopadení zlého piráta Leeche :). Postupuje se hodně přímočaře a trošku i hopem. Jamie potřebuje sbalit dceru bývalého guvernéra, která ho vůbec nemá ráda, řeší se kdo vynáší tajné informace Leechovi, řeší se jestli Morgana sesadit a podobně, ale všechno hrozně rychle, takže dokonce něco zůstane i úplně jako nevyužité, jenže je to hlavně dobrodružný pirátský film, a tak to není úplně na škodu, že je důraz jen na vtipných dialozích a akčních scénách. Nejde o nic velkého, jednoduchý příběh běží co nejrychleji k finálnímu střetu a po cestě je zábavný, akční a v technicoloru i přitažlivě barevný. Obsazení je sympatické a je dobře, že děj se zaměřuje především na ústřední hrstku postav, protože by to jinak mohlo být takové rozplizlé, vzhledem k tomu, že žádná z vedlejších postav není výrazná. Prostě příjemný oddechový dobrodružný film, který i přesto že mu je skoro 70 let se svým tempem a zábavou může vyrovnat mnohem mladším i současným dobrodružným filmům :).(11.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace