poster

Dědictví Ferramontiů

 • italský

  L'eredità Ferramonti

 • slovenský

  Dedičstvo Ferramontiovcov

 • anglický

  The Inheritance

Drama

Itálie, 1976, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gabin(a)
  ****

  Nechápu dost nízké hodnocení? Podle mě je film brilantní studií chamtivosti, přetvářky, manipulace a jedinou vadou je tak trochu nerealistický konec. Dominique Sanda je teda výborná! Byla by výborná markýza de Meurteil v Nebezpečných známostech. Esence intrikánství připisovaného nám chuderám ženám:-)(27.4.2015)

 • gudaulin
  ****

  Půvabná intrikánka Irene v podání Dominique Sandy udílí členům rodiny Ferramontiů lekci v přetvářce a manipulaci s těmi druhými a vytře jim zrak. Problém je v tom, že ve snímku není možné se s kýmkoli ztotožnit a držet mu palce, protože prakticky všichni aktéři jsou ovládáni nízkými pudy, chamtivostí a bezohledností. Jde nicméně o velmi solidně natočené a obsazené kostýmní drama z 19. století se slušnou výpravou, takže příznivcům historické podívané se dá bez problémů doporučit. Překvapující je konec, který bez znalosti tehdejšího zákonodárství a panujících mravů je pro dnešního člověka obtížně pochopitelný, a nutno říct, že tvůrci se zásadní zvrat neobtěžovali svým divákům vysvětlit. Celkový dojem: 70 %.(8.11.2017)

 • bjjoba
  *****

  Vyborny herecky vykon Antonyho Quinna, ocarujuca a krasna Dominique Sanda, svihacky milenec - nestarnuci Fabio Testi a to vsetko doplnene krasnymi dobovymi kostymami a hudbou pana skladatela Ennio Morricone. To vsetko vo vas vyvola pekny umelecky zazitok na ktory si spominam ked som to prvykrat videl ako student v 70. rokoch v kine na sirokom alebo dokonca 70 mm premietani s dokonalym stereo zvukom. Oproti sucasnom pozerani na TV alebo monitori PC takyto zazitok nikdy nedosiahneme. Zde ukazka - http://www.youtube.com/watch?v=0LgHgRINpNs(28.7.2012)

 • garmon
  *****

  Za pět je jednoznačně Dominique Sanda - její pohled fenky, která právě viděla syrové hovězí-)) (scéna v bance). Ale ani zpracování není vůbec špatné - můj první Bolognini - filmy tohoto typu u nás většinou trpěly nedostatkem peněz - tady se to vůbec nepozná. Cítil jsem z toho takové jakoby odevzdání se snazší cestě - Bolognini - určitě si ještě něco pustím, ten pán uměl... Moc nechápu nízké hodnocení - film je v nejlepším slova smyslu "divácký". Možná proto, jak HROZNÉ to téma je??? Pár krásných perverzních záběrů po milování-). Výborná hudba - Morricone opisuje kde se dá, tady hodně Mahlera-)(17.7.2014)

 • andrii
  ****

  Velmi křehká jsou pouta rodinná. Prohnilá smetánka rodinných příslušníků Ferramontiů v "křížové palbě." Zlá krev vyvěrající z marnivé honby za penězi, touhy vozit se ve zlatém kočáru. Plány potomků však zkříží rafinovaná krasavice andělského vzezření, stanovující vlastní, vychytralá pravidla hry, pravidla falše a předstírání. Mužská ješitnost v sítích decentního dravce. Vypočítavá manipulátorka s cílem dosáhnout nejvyšší mety, postupující krok za krokem na společenském žebříčku, opilá lákadlem prestiže nejvyšší ligy a "hédonistickou" vůní peněz. Mužští členové rodiny jako postelové loutky omámeni femmefatalovskou atraktivitou, zfanatizováni, svedeni a zneužiti pošramoceným chtíčem chamtivosti. Hamižný a proradný motiv budiž po zásluze "odměněn." Trysky zlatého kohoutku jsou navždy utaženy. "Dědictví" vévodí D. Sanda, která modeluje charakter dominy Ireny minimalistickou mnohovrstevnatostí, A. Quinn jako rázný patriarcha rodu a salonně fešný, prostopášný milovník Fabio Testi.(23.10.2013)