Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mary Carter (Paulette Goddard) se připravuje na cestu. Právě zdědila panské sídlo na malém ostrově poblíž Kuby. Je odhodlaná rodinný dům převzít, navzdory smrtelné hrozbě a varování, že v sídle straší duchové. Larry Lawrence (Bob Hope) je rozhlasový reportér zabývající se drby ze světa zločinu a podsvětí. Právě se chystá, se svým komorníkem Alexem (Willie Best), na měsíční dovolenou. Všichni tři se nedobrovolně sejdou v jednom hotelovém pokoji a společně se vydávají vstříc tajemnému a nebezpečnému dobrodružství. (ilclassico)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nad nočním New Yorkem zuří bouře tak, až v celém městě vypadne proud. Předzvěst to děsivých událostí, které budou následovat. Strašidelná komedie má zprvu podobu gansterky, a pak se přehoupne do gothického hororu. Úžasný hrad na Černém ostrově je protknut tou pravou hororovou atmosférou. Nad vodami i zemí se povaluje mlha, v chatrči na břehu přebývá stařena, jejíž syn je zombie, a v hradních prostorách se prohání duch. Pavučiny, svícny, krypta s rakvemi, varhany a podzemní kobka. Tedy tolik černého humoru by dnešní filmy nesnesly ani omylem! A vrcholným číslem je černoch (Afroameričan), co zbělel hrůzou... První polovina je veselá konverzačka, i když se v ní střílí a umírá, ovšem druhá půlka je báječná a za hrad já dávám dvě hvězdy. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Díky ilclassico za titulky. Příjemná hororová komedie, se spoustou vtipných hlášek i situací, kde sice příběh je poměrně jednoduchý a prostinký a přál bych si třeba víc dozvědět o zombie a hlídající paní nebo o pánovi, co do hlavní hrdinky furt vrážel, ale přesto mne to bavilo celou dobu a uteklo, ani nevím jak. Prostě se objeví pár podivných situací, náznaků, nejasností, a pak už to najednou jede a ne a ne se zastavit, festival nápadů. A dokonce jsou zde vtipy na černochy! Tak snad si to nepustí nikdo ze současných mravokárců nebo BLM hnutí. A moc mne potěšilo, že v jedné z jeho prvních rolí vidím Anthony Quinna. Je tu taky mimochodem jedna skvělá hláška na demokraty. Líbila se mi i výprava a pojetí ducha, na tehdejší dobu slušně udělané. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ale jo, docela se mi to líbilo, bavil jsem se u toho poměrně dobře, humor je tady povedený a inteligentní a i zahrané je to slušně, hlavně Paulette Goddard je fajn, tu jsem měl vždycky rád a vždycky se mi celkem líbila... Škoda jen, že se to tak přehnaně vleče a taky že to není víc dotažené, jinak bych byl o dost spokojenější. Jako komedie je to povedená, ale nějaká poutavost, nějaké tempo, to tady dost chybí. Asi hlavně kvůli tomu bych to už podruhé vidět nemusel, až na pár skvělých scén (třeba tu s mluvícím kufrem). A vlastně to hodně stojí na Paulette Goddard a hlavně teda na Willie Bestovi, kterého jsem si tady hned oblíbil a asi mě ze všech bavil nejvíc. Nebýt tu tihle dva, tak se obávám, že to za moc nestojí... Ale jsou tu, takže The Ghost Breakers za zhlédnutí určitě stojí. Lepší 3* ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Není to špatný film, ale trpí na všechny možné neduhy komediálních hororů (nebo jakéhokoli jiného žánru, který se míchá s komedií příliš, řekněme, okatě). Na rozdíl od jiných je naštěstí docela vtipný a může za to hlavně "mistr Bob naděje", jak Boba Hopea jednou přeložili čeští tvůrci Simpsonových, který je z ansámblu nejlepší herec a taky to dává jasně najevo. Sekunduje mu hlavně docela hezká Paulette Goddardová a celkem potrhlý scénář, který se snažil nacpat do filmu tak moc jednotlivých propriet, až je z toho ve výsledku nestravitelný guláš, po kterém bolí žaludek. To je asi chyba číslo jedna; druhou je tradiční zapojení zbabělé komické figurky (která není vůbec vtipná) černocha. Zde musím Dextera1 poopravit, na tom, že se zde objevuje, není vůbec nic překvapujícího, naopak - dlouho před rokem výroby tohoto filmu a ještě dlouho po něm Afroameričanům patřily pouze dvě role - sluhové a zbabělé komické figurky (a někdy obojí dohromady). (Rovněž nejde o první zombie komedii atd., ale to je snad jasné.) Taky stopáž je hodně přepálená, asi aby se všechny možné propriety stihly využít, ale kvůli tomu příběh těžce ztrácí tempo a nevytrhne ho ani Goddardová v plavkách. Trochu mě to mrzí, protože úvod v bouřce na Manhattanu dokázal, že vytvořit atmosféru by tvůrci uměli - ani nemusí jít o starý zámek, stačí manhattanský byt, důležité je to kolem, a úvodní scéna je špičková; bohužel v dalším ději se jí film už nepřiblíží. Což je vzhledem k nádherně studiovým exotickým lokacím škoda, protože vypadají parádně. Jenže snímek uvízl na půli cesty mezi dobrým filmem a přitroublou komedií (které má, jak už delší čas pozoruju, tak rád Liquido26 ;-) a výsledný dojem je bohužel trochu rozpačitý. ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Prvý koment. Úplne prvá zombie komédia sa nechala inšpirovať svojimi predchodcami. Po kriminálnej zápletke sa ocitáme na ceste do Karibiku, presnejšie na Kubu. Sympatický pár, ktorému kráľuje Bob Hope v úlohe hláškujúceho flegmoša, ktorý snaží baviť diváka celý film, preskúmava starý hrad v ktorom sa vyskytne nejaký ten duch alebo zombiek. Presnejšie jeden, ale treba povedať, že má masku, ktorá prvýkrát v zombie filme definitívne poukazuje na rozdiel medzi živými a mŕtvymi. Ešte chcem povedať, že som bol vzhľadom na na rok výroby prekvapený, že tu nechýba ustráchaný černoch, ktorý v hláškach obstojne sekunduje hlavnému hrdinovi. -"...the zombie has no will his own, you see it sometimes walking around blindly, with dead eyes, following orders, not knowing what they do, not carying!" -"You mean like democrats?" ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama