poster

The Ghost Breakers

Komedie / Horor

USA, 1940, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Vcelku vtipná hororová komédia s kvalitnými dekoráciami a prostredím. Hlavnou hviezdou je síce komik Bob Hope, ale nestrháva na seba prílišnú pozornosť, takže vyniknú i ostatní herci.(8.2.2020)

 • Oktavianus
  ***

  Není to špatný film, ale trpí na všechny možné neduhy komediálních hororů (nebo jakéhokoli jiného žánru, který se míchá s komedií příliš, řekněme, okatě). Na rozdíl od jiných je naštěstí docela vtipný a může za to hlavně "mistr Bob naděje", jak Boba Hopea jednou přeložili čeští tvůrci Simpsonových, který je z ansámblu nejlepší herec a taky to dává jasně najevo. Sekunduje mu hlavně docela hezká Paulette Goddardová a celkem potrhlý scénář, který se snažil nacpat do filmu tak moc jednotlivých propriet, až je z toho ve výsledku nestravitelný guláš, po kterém bolí žaludek. To je asi chyba číslo jedna; druhou je tradiční zapojení zbabělé komické figurky (která není vůbec vtipná) černocha. Zde musím Dextera1 poopravit, na tom, že se zde objevuje, není vůbec nic překvapujícího, naopak - dlouho před rokem výroby tohoto filmu a ještě dlouho po něm Afroameričanům patřily pouze dvě role - sluhové a zbabělé komické figurky (a někdy obojí dohromady). (Rovněž nejde o první zombie komedii atd., ale to je snad jasné.) Taky stopáž je hodně přepálená, asi aby se všechny možné propriety stihly využít, ale kvůli tomu příběh těžce ztrácí tempo a nevytrhne ho ani Goddardová v plavkách. Trochu mě to mrzí, protože úvod v bouřce na Manhattanu dokázal, že vytvořit atmosféru by tvůrci uměli - ani nemusí jít o starý zámek, stačí manhattanský byt, důležité je to kolem, a úvodní scéna je špičková; bohužel v dalším ději se jí film už nepřiblíží. Což je vzhledem k nádherně studiovým exotickým lokacím škoda, protože vypadají parádně. Jenže snímek uvízl na půli cesty mezi dobrým filmem a přitroublou komedií (které má, jak už delší čas pozoruju, tak rád Liquido26 ;-) a výsledný dojem je bohužel trochu rozpačitý.(13.3.2016)

 • JohnnyD
  ****

  7/10 Výborná komédia so skvelými hláškami Boba Hopea a s rajcovnou Paulette Goddard.(1.11.2020)

 • honajz
  ****

  Díky ilclassico za titulky. Příjemná hororová komedie, se spoustou vtipných hlášek i situací, kde sice příběh je poměrně jednoduchý a prostinký a přál bych si třeba víc dozvědět o zombie a hlídající paní nebo o pánovi, co do hlavní hrdinky furt vrážel, ale přesto mne to bavilo celou dobu a uteklo, ani nevím jak. Prostě se objeví pár podivných situací, náznaků, nejasností, a pak už to najednou jede a ne a ne se zastavit, festival nápadů. A dokonce jsou zde vtipy na černochy! Tak snad si to nepustí nikdo ze současných mravokárců nebo BLM hnutí. A moc mne potěšilo, že v jedné z jeho prvních rolí vidím Anthony Quinna. Je tu taky mimochodem jedna skvělá hláška na demokraty. Líbila se mi i výprava a pojetí ducha, na tehdejší dobu slušně udělané.(20.12.2020)

 • Dexter1
  ****

  Prvý koment. Úplne prvá zombie komédia sa nechala inšpirovať svojimi predchodcami. Po kriminálnej zápletke sa ocitáme na ceste do Karibiku, presnejšie na Kubu. Sympatický pár, ktorému kráľuje Bob Hope v úlohe hláškujúceho flegmoša, ktorý snaží baviť diváka celý film, preskúmava starý hrad v ktorom sa vyskytne nejaký ten duch alebo zombiek. Presnejšie jeden, ale treba povedať, že má masku, ktorá prvýkrát v zombie filme definitívne poukazuje na rozdiel medzi živými a mŕtvymi. Ešte chcem povedať, že som bol vzhľadom na na rok výroby prekvapený, že tu nechýba ustráchaný černoch, ktorý v hláškach obstojne sekunduje hlavnému hrdinovi. -"...the zombie has no will his own, you see it sometimes walking around blindly, with dead eyes, following orders, not knowing what they do, not carying!" -"You mean like democrats?"(7.6.2012)