Psí život (festivalový název)

• Argentina

Scénografie:

Margarita Jusid

Kostýmy:

Ruth Fischerman

Predavač nožov Juan potrebuje prácu i peniaze a skúša sa uživiť ako sa dá. Miesto peňazí raz dostane za odrobenú prácu psa. Výstavný a vzácny kus. Nevie o psoch vôbec nič, ale postupne sa do toho i z pomocou obdivovateľov jeho vzácneho psa dostáva. Pomalé tempo filmu pristane, tu je to hlavne o postupnom priateľstve medzi pánom a jeho psom. Osobne by som si však vedel predstaviť iné plemeno. Nemám k tým to bojovým vzťah aj keď je za nich v prvom rade zodpovedný majiteľ. Film odvysielala stanica Wau v pôvodnom znení s titulkami, preto na diaľku posielam pochvalu. Slabšie 4*. 70%.(20.9.2014)

Tak ani nevím, kdo z těch dvou působil jako větší dobrák, zda to psisko nebo jeho nový majitel Juan, za jehož dobromyslným úsměvem se přesto skrývalo nejedno zklamání i smutky nad trpkým údělem osamělého padesátníka, co vyřezává nože, jež nikdo nekupuje, bez soukromí bydlí v přeplněném domku své dcery a jen těžko hledá práci. Ti dva se zkrátka hledali, ale jsem ráda, že se jejich soužití nezvrhlo pouze v pohádku o roztomilém pejskovi a jeho páníčkovi, co ke štěstí došel, takových rodinných snímků je všude hafo, kdežto nenápadných civilních filmů, jak vystřižených ze života už tak moc zase ne. A tento je navíc docela i vtipný. To, jak Bombón tvrdošíjně odolával snahám spářit ho s nějakou tou ušlechtilou fenou mě upřímně rozesmálo.(16.10.2014)

Skutečná dobrota člověka se může projevit v naprosté čistotě a svobodě jen vůči tomu, kdo žádnou sílu nepředstavuje. Skutečná mravní zkouška lidstva, ta nejzákladnější (uložená tak hluboko, ţe uniká našemu zraku) záleží v jeho vztahu k těm, kteří jsou mu dáni na pospas: ke zvířatům. Milan Kundera : Nesnesitelná lehkost bytí 9/10(22.3.2011)

"NAŠE ZEMĚ SICE ZA NIC NESTOJÍ, ALE PSY MÁME SKVĚLÉ" A nejen psy, ale i filmy máte skvělé! To byla taková krása......seňor Juan si musel získat srdce každého, kdo toto viděl a já se těším, až si to užiji napodruhé, protože jsem půlku filmu trnul a obával se, co zlého se nakonec mu a jeho bílému kamarádovi stane. Tak moc si mě ten dobrosrdečný človíček získal, že špatný konec bych asi nerozdýchal :-) Stejně tak jeho čtyřnohý přítel to odehrál skvěle a jeho flegmatismus vůči psím seňoritas....k nezaplacení :-)))) Nádherný, člověčí film co odsejpá pomalu a klidně, ale dokáže vyvolat silné a hluboké emoce! Další Argentinská perla za kterou jsem moc a moc rád :-)(29.3.2015)

• Vesecký

Tenhle fim je pro pejskaře... A to ještě spíše pro ty, co mají rádi tyhle obrovské potvory, jimž se vyhýbám na sto honů... Chovatelé psů, ti, kteří umí pochopit psí duši, to mají s tímhle filmem snazší, mně moc neřekl. Jen to, jak to má všude těžké člověk po padesátce, který těžko nachází své uplatnění; a ještě k tomu takový dobrák jako Juan, který neumí být falešný, je neprůbojný, neumí si život zařídit k prospěchu svému. Snadno pak narazí na chytráky,, jakým byl protřelý žvanil Walter. Ještěže se ten pes nakonec šťastně pomiloval. Děj je chudý, scénář průměrný... U Juana Villegase vynikla především jeho mimika, tvář prozrazovala velkou dobrotu a čistotu srdce. To byl největší klad filmu.(20.7.2014)