Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Traja prepustení väzni si prenajmú obchod a snažia sa prekopať tunel do susednej banky, aby ju vylúpili. Čoskoro však zistia, že zarobiť peniaze sa dá aj iným spôsobom... (Flego)

Recenze (3)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Robinsonovi tyhle komediální gangsteři jdou a pan Maxwell rozhodně není žádná výjimka :-) Celkově je to moc fajn zábava. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá nenáročná komédia o jednej bankovej lúpeži ponúka smršť dialógov a málo akcie. Prvý komentár. ()

Reklama

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Larceny, Inc. nezapře svou divadelní předlohu. Interiéry, v nichž se komedie o vyloupení banky odehrává, svírají, uzemňují veškerý vtip a od samého počátku volají po rozřešení. S každým dalším obrazem, s každým dějstvím mi vyvstávaly paralely s rovněž později zfilmovanou divadelní hrou Josepha Kesselringa Arsenic and Old Lace (Jezinky a bezinky) z roku 1939: přízemí a sklep, pronikané i ohrožované vřelými sousedskými vztahy, nebezpečný návštěvník a neodbytný naivní policista, to vše mi v Baconovu filmu přišlo vypočítavé a odvozené. Uznávám, že mě nikdy v žádném snímku Robinson neokouzlil ani nepřesvědčil a právě tak i zde mi přijde zrovna tak provizorní jako výše uvedený výčet efektních architektonických prvků filmu. I vánoční kontext mi přišel poněkud vypočítavý (o pathosu korunujícím dramatický závěr, neutralizovaný banálním apendixem, ani nemluvě). Třetí nálev. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama