Filmový príbeh nielen o priateľstve chlapca a koňa, ale aj o hodnotách charakteru i hľadaní porozumenia medzi deťmi, dospelými a všade okolo nás. (oficiální text distributora)

jhrasko

Malebná dedinka, školské letá, prísny otec, outsiderstvo, ktoré bolí a núti utekať inam. Švantnerovsky nostalgické, toto ale nie je život bez konca, toto je život na počiatku..a všetko, čo si v ňom so sebou kotúľame pred sebou. ()

argenson

Pohodově a líně plynoucí poetický příběh. A ani ne moc ukvičenej, jak slovenský filmy uměj bejt. Plusový body za exteriéry Mikulova, kde já to mám rád. ()

Autogram

Nie som veľmi na tieto konské filmy, ani na poetické, ale tento plynul takým príjemným spôsobom, že som ho zvládol bez problémov. Pozoruhodné na ňom bolo to, ako sa pomedzi jeden harmonikový hudobný motív objavovala na pozadí hudba amerických sixties. Len tak z rádia alebo rozhlasu a dávala filmu akýsi ďalší rozmer. ()

PatoP

Jeden z posledných pekných filmov pre deti a mládež natočených po nežnej revolúcii. Dnes sa už tomu nikto nevenuje. Jednoduchšie a pohodlnejšie je mladých kŕmiť americkými brakmi. Navyše točený v krásnych exteriéroch juhomoravského Mikulova, za to jedna hviezda naviac. ()

PATWIST

Pekný rodinný film, ktorému pridáva na sympatickosti vzťah ku koňovi. Chlapec chce pomôcť staršiemu kamarátovi a tak sa ujme jeho práce. Perfektné pohľady na staré mesto a jeho v tej dobe prázdne ulice. ()

Mitch645

Opravdu působivý film, nádherné záběry starého městečka, citlivé období dětství, něco co v člověku vyvolá nostalgii. Film není přehnaně ukecaný a uřvaný jako jiné podobné dětské filmy. Rozhodně doporučuji. ()