Athony Quinn v jedné ze svých nejlepších rolí přísného důstojníka francouzské armády, který je předurčen stát se v Indočíně hrdinou, ať to stojí, co to stojí. (oficiální text distributora)

gogo76

Ešte po pol hodine som netušil akým smerom sa bude film uberať. Po úvodnej bitke som myslel, že to bude čistokrvný vojnový-zákopový film, ale nakoniec to nebolo ono. Po zajatí Vietnamcami to chvíľu vyzeralo na film zo zajateckého tábora, ale ani týmto smerom sa film nakoniec neubral. Nakoniec je o invázii a obsadení Alžírska a jeho boji o nezávislosť. Silné herecké duo Quinn a Delon dopĺňa C. Cardinale, ktorá ako trefne poznamenal kamarát Big bear, nevyzerá ako Alžírčanka. Podobných filmov podľa skutočných udalostí nikdy nie je dosť, no ťažko povedať ako sa k tejto minulosti stavajú sami Francúzi dnes, pretože v súčasnosti je Francúzko s polovice čierne. Stačí sa pozrieť na ich súčasné futbalové mužstvo... Film je silnejší v druhej polovici a pochválim pekný a optimistický záver z pohľadu Alžírska. 70%. ()

Big Bear

,,Jsou jen dva druhy vojáků, ti co bojují a ti ostatní'' . FB považuji za zlo, nicméně občas do něj kouknu kvůli pár zajímavým skupinám a jedna filmová mne navedla na tuto výpravnou  lahůdku. Tento film vznikl jen 4 roky po vyhlášení nezávislosti Alžírska. Je logické, že je americký, protože nejeden Francouz to bral jako těžkou prohru. Poválečný čas to byla éra obnovy a nového budování, ale také éra dekolonizací. A tam také někde započal ten bordel co teď ve staré Evropě je. Ono se totiž jaksi předpokládalo, že si původní držitelé té či oné kolonie udrží vliv, obchodní vazby atd... Nejen, že se tak leckde nestalo, ale z některých zemí se díky jiným importovaným ideologiím staly státy dokonce nepřátelské. Často si za to kolonisté mohli sami tím, jak se v těch zemích chovali k místním. Je ale třeba vzít v potaz i nepopulární myšlenku, že některé země ještě nedospěly k bodu aby si tam místní vládli sami. Hladomory, zhroucené ekonomiky, masakry, etnické války... To vše jsme už v bývalých koloniích zažili. Teď se nám zvolna začíná kolonizovat Evropa což pro Francii platí dvojnásob. jak jeden moudrý člověk řekl... Integrujeme, integrujeme a najednou, koukám jako blázen, jsme integrováni ! Ztracená jednotka si nese rysy klasického válečného šedesátkového filmu. Ale není to taková ta klasická kapslíkovka s výbuchy a výskoky do kotoulů. Tady je válečná akce velmi dobře zpracována. Díky době natáčení znalec ve filmu ocení i válečnou dobovou techniku v podobě Jeeepů, náklaďáků Studebaker a Chevrolet či štábní Dodge... Alžírská zápletka i s jejich hrdiny je tam trochu navíc, ale divák si to v té době žádal - nějakou tu romantickou linku. Quinn v roli velitele výsadkářů super i mladý Delon. Jeho jiný postoj chápu jen z pozice historika, kterým byl. Muselo se to v něm dost třískat. Drsnej paragán co poslouchá rozkazy a znalec mnoha podobných scénářů z historie... Claudia moc jako Alžířanka nevypadala, ale budiž. Jak Indočína, tak Alžír byla dost drsná místa. Kdo o tom něco ví, dá mi jistě za pravdu. Vojáci to měli těžké. Bojovali za Francii jíž ty země byli součástí a těžko chápali, že místní je tam nechtějí. Nejednou proti sobě stáli bojovníci, kteří spolu bojovali v jedné jednotce proti Němcům za druhé světové. Co se týče zvěrstev na obou stranách, nemusí se oba konflikty oproti druhé světové za nic stydět. Kdyby to osamostatnění a prolitá krev všech alespoň vedlo k nějakému lepšímu vývoji... Vietnam je komunistický stát s diktaturou jedné strany a Alžírsko, nemít ropu a plyn tak by na tom bylo jako zbytek Afriky (o semeništi islámu ani nemluvě...)  Dávám za 4 hvězdy na paragánský baret! Velká spokojenost! * * * * ()

Padme_Anakin

Tahounem tohoto válečného dramatu je pro mě bez diskuze Anthony Quinn, velmi lehce a rychle jsem uvěřila, že by ti jeho chlapi za ním šli kamkoli, tj. z Indočíny do Alžírska. Dnešníma očima se sice jedná o diskutabilní záležitosti, nicméně snímek stojí za to vidět, nabízí různé úhly pohledu na dění, nejednoznačnost postav a přiblížení konfliktů až nepříjemně reálně. ()

italka63

Anthony Quinn, mladinký Alain Delon a Claudia Cardinale a spoustu dalších v bojích o Indočínu ať již na straně jedné či druhé. Z tohoto konfliktu žádný jiný válečný film neznám a exteriéry byly skvělé. Jen se běžte pánové střílet o kousek dál od toho pozůstatku antického chrámu, stačil na to už zub času.Každopádně Alžír už není součástí Francie:-) ()

majo25

Hoci sa jedná o americký film, pripomínal mi viac európsku kinematografiu. Nielen zasadením, ale hlavne spracovaním. Obe vojny - či už v Indočíne alebo v Alžírsku mi neprišli ktoviako zaujímavé, to už skôr vyvíjajúce sa vzťahy medzi dôstojníkmi. Americký pohľad však asi prinášal nestranný pohľad. Quinn herecky nesklamal, ostatní skôr štandart. Film nie je vyslovene zlý, ale veľmi veľmi dlhý. ()

vesper001

Nemám ráda válečné filmy. Nelíbil se mi ani vojín Ryan. Lost Command naštěstí není tak úplně válečný film, spíš než o výbuchy, zákopy, střelbu, střeva a končetiny jde o vztahy mezi postavami a o to, kdo stojí na správné straně barikády a která strana je vlastně tou správnou. A je tu skutečná plejáda skvělých herců: Anthony Quinn, Alain Delon, George Segal, Maurice Ronet a dvě - na tento žánr překvapivě silné - ženské postavy v podání Michèle Morgan a Claudie Cardinale. Vlastně hlavně kvůli obsazení stojí tenhle film za vidění. ()

Mol

WE HAVEN'T GOT ENOUGH FIREPOWER LEFT TO COVER THEM, THEY'LL BE SLAUGHTERED BEFORE THEY HIT THE GROUND!! Anthony byl skvělí, ale film měl několik hluchých míst. Hlavně začátek mi přišel skvělí. Indočína, zajatecký tábor, dezinfekční stanice. Pak film začal lapat po dechu až do doby jatek v Alžíru a pak už zůstala jen průměrná šeď až do konce. Možná kdyby se celý snímek odehrával v Indočíně, tak se mohl stát mnohem zajímavějším. ()

JohnSmith

Moc pěkné válečné drama. Z pekla Indočíny do pekla Alžíru. Na ani jednu z válek není Francie zrovna pyšná, proto nepřekvapí, že asi jeden z nejlepších filmů o válce v Alžíru, natočili Američani. ()

Mikino00

Výborný snímek z Alžírského konfliktu, moc jich z tohoto období není. Quinn hraje skvěle a ostatní mu zdatně sekundují. Delonovo moralizovaní mi moc nesedělo. Je to spíše uvolněnější americká verze oproti Bitvě o Alžír, ale i tak dobrá, ale BoA je o něco lepší. Z mojí slabosti pro válečné snímky dávám plný počet. ()

seba

Oficiální text distributora popisuje asi tak prvních 10 minut filmu. A dále je to zhruba takto. Přátelé Quinn (velitel), Delon (bojovník humanista) a Segal (Alžířan bojující ve francouzské armádě) jsou v Indočíně zajati, následně propuštění a jednotka se přesouvá do další vzbouřené francouzské kolonie - Alžírska. A tady je to kapánek předvídatelné - Quinn zarputile bojuje, Segal se přidává k "utiskovaným" Alžířanům a Delon je někde mezi. Film naznačuje krutost partyzánské války, celkem dobře vykresluje charaktery, ale jeho vypovídací a kvalitativní hodnota je asi jako Waynův film o válce ve Vietnamu Zelené barety (tudíž spíše dobrodružný film). Ovšem v případě války v Alžírsku nemám s čím srovnávat, takže za ****. ()

Winster

Plus je že je zde obsaženo téma kterému se filmy moc nevěnují. Jinak mlady A.D! Jen mi to přišlo celkově takové utahané. ()