poster

The Magus

Fantasy

Velká Británie, 1968, 117 min

Režie:

Guy Green

Předloha:

John Fowles (kniha)

Scénář:

John Fowles

Kamera:

Billy Williams

Producenti:

John Kohn

Střih:

Max Benedict

Masky:

Ben Nye

Kostýmy:

Anthony Mendleson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ****

  Škoda, že kamera a režie nedokáží z řeckého ostrova vytřískat větší atmosféru, pak by byl film skutečně dokonalý. Rozjímavé zamyšlení nad životem a smrtí a našimi hodnotami mezi tím na příběhu floutka, který hledá sám sebe a mezi tím ničí důvěru svých blízkých. Až jednoho dne potká tajemného Řeka v údajně opuštěné vile...(29.6.2011)

 • Mouzon
  **

  Je možné být vynikajícím spisovatelem a špatným scenáristou? Zřejmě ano......Michael Caine coby ultimátní svině protagonistovu složitost příliš zplošťuje a za celou dobu není možné si k němu vytvořit smysluplný vztah (de facto nám může být celkem jedno, co se mu přihodí). Celá ta bizarní románová atmosféra, ke konci navíc plná nefalšované paranoie, je-li vše jen hra, tu chybí, celkově film vypadá jako pohlednice z dovolené (čemuž pohříchu napomáhá hudba doprovázející závěrečné titulky, tu jsem úplně nepochopil).(25.5.2012)

 • MissJ
  odpad!

  Těžko si představit víc zpackanou adaptaci. Očekáváte-li opravdu solidní adaptaci Fowlesova fascinujícího románu, vyhněte se tomuto velkým obloukem. Máte-li teprve v plánu ho číst, vyhněte se této slátanině obloukem ještě větším, protože byste byli připraveni o neobyčejný zážitek z četby. Nemáte-li v plánu ho číst...tak film stejně nedoporučuju:)...trapas na celé čáře. Hořké zklamání nezmírňují přesně obsazení herci (s výjimkou Anny Kariny) ani fakt, že autorem scénáře je sám John Fowles. Asi jsem očekávala nemožné. Moje hodnocení: nula na druhou(21.1.2012)

 • Dadel
  ***

  Další obět posedlosti producentů nacpat každou úspěšnou knihu do filmu. Aby se dala tato 600 stránková předloha, ve které se pořád něco děje, adaptovat kvalitně, musel by z ní být seriál, ale ty se ještě v roce 1968 tolik netočily, že. Takže i když je ta nejholejší kostra příběhu jakžtakž zachována, vše je maximálně zjednodušeno: vztah Nicolas/Julie - cca 10 minut, vztah Nicolas/Alison (bůhvíproč přejmenovaná na Anne) - cca 5 minut, prolog chybí, epilog chybí, Juliino dvojče June chybí (asi aby si ušetřili práci s trikovými scénami), duševní život hrdiny chybí, náckové nechybí. Závěrečný "proces" se velmi nepovedl. Autorem scénáře je sám Fowles, zajímalo by mě, co se mu při mrzačení vlastního dítěte honilo hlavou. Ale pro nečtenáře to jako film asi funguje, exteriéry pěkné, herečky pěkné, herci dobří.(23.2.2013)

 • dopitak
  ****

  Knižní předlohu neznám. Taky si narozdíl od Woodyho Allena nemyslím, že Greenova adaptace je až zase tak špatná. Teatrální maskované scény na konci sklouzávají k frašce (a ke své škodě připomenou nízkorozpočtové pohádky Československé televize natáčené výhradně v ateliéru pro nedělní brzká odpoledne), ale magický opar visící celou dobu nad pravdou a modré zátoky na pozadí jsou dobrou kulisou velké i když nepochopitelné hry. Caine i Quinn jsou ve svých postavách skutečně dobří, Anna Karina na moment topless (Bergen taky, ale tady není jisté, jestli to není dublérka). Natáčelo se v Anglii, na Mallorce a na řeckém ostrově Spetses, skutečném to Phraxosu z Fowlesovy předlohy. Když si vyškrtnete některé pasáže, Magus je výborný film.(20.9.2012)

 • - Pro film se nechal Anthony Quinn (Maurice Conchis) ostříhat dohola. Uzavřel ale vysokou pojistku pro případ, že by mu vlasy znovu nenarostly. (jenik71)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace