Útěk z Colditzu (TV film)

• Česko

Útěk z pevnosti Colditz

Colditz

Colditz

Drama / Válečný

Velká Británie, 2005, 2x92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (51)

Dlouhou dobu jsem tento téměř tří hodinový televizní film odkládal, jelikož jsem se bál, že nenaplní mé očekávání. Teď již mohu s čistým svědomím přiznat, že jsem se mýlil. Jedná se totiž o velké překvapení, které si pro nás připravila britská televize, ta se pustila do velmi ošemetného tématu chodu zajateckého tábora během druhé světové války. Nutno podotknout, že je na celou problematiku pohlíženo trochu s nadhledem, nicméně nedá se říci, že by se jednalo o nějakou pohádku. Film vypráví příběh tří britských zajatců, pro které útěk je každodenním chlebem a láska je podmětem pro to nejzákeřnější chování. Ač se na první pohled může zdát, že je film příliš dlouhý, opak je pravdou, jelikož děj nemá výraznější kolísání a udržuje si velmi dobré tempo, takže jsem se ani chvíli nenudil. Herecké výkony hlavních představitelů jsou skvělé a Damian Lewis se zhostil role záporáka na jedničku. Musím podotknout, že mě mile překvapila atmosféra filmu, která je dech beroucí, přes bombardování Londýna až po dobové vykreslení jednotlivých lokalit, vše funguje jak má. Celkově se jedná o nadprůměrné válečné drama, které fanouškům válečných filmů vřele doporučuji. Moje hodnocení 70%(31.12.2012)

Celkem dívatelný film. Na můj vkus možná zbytečně dlouhý. Nevím, zda mohu soudit, protože 2. SV nikdo z nás díky Bohu nezažil, ale nějak se mi nezdá, že by se váleční zajatci, byť důstojníci, měli ve vězení "tak dobře".(27.4.2010)

• schindler

Jaký asi může být film s kníratým Brandonem Walshem? Televizní slabší průměr.(11.8.2010)

• LeoDraconis

Kdyby se výrazně seškrtala romantická linka, mohlo jít o válečný film. Takhle je to zdlouhavá a značně nudná červená knihovna.(18.1.2011)

Koukám, že se na Útěk z Colditzu zde většina dívá velice kriticky, ale já bych ho nějak extra nepokládal za špatný. Je to pěkný film ukazující tehdejší stav zajatců. Podle mě je velice povedený a pár chyb se zde najde a to jak už někdo říkal je například logka ve věznici, ale nepřikládám tomu velký důraz. Dávám tedy *****(22.1.2011)

Tak vypjaté milostné drama jsem snad ještě neviděl. Samozřejmě jsem se hned taky zamiloval a o to více nadával na toho grázla, který jde za svým i přes mrtvoly a přál mu to nejhorší. Všechno je vlastně jen orámované druhou světovou válkou, která zas tak dramaticky nevypadá ( zvláště to německé vězení, jak nějaký skautský tábor) a tak se nám tvůrci snad snažili říci jen to, že i na straně nepřítele byli džentlmeni a na straně přátel hajzlové. I když jen televizní produkce, celé to vypadá filmově a zaujme.(26.8.2017)

• omega_SK

Večerníček na dobrú nocku ba priam až urážka pre väzňov nacistických beštií. Autorom tohto bludu musel byť buďto totálne zaslepený optimista s ružovými okuliarmi maximálnych rozmerov, alebo bývalý fašista, čo sa týmto snaží vykresliť nemecké hyeny v lepšom svetle. Tu sa väzni hrajkajú volejbal, baseball a kopec iných zábaviek. Na skrátenie dlhej chvíle tu väzni majú úteky z pevnosti za ktoré strážcovia väzňov dobre že neodmeňujú metálami. Po Schindlerovom liste (a ďalších filmoch o krutostiach druhej svetovej vojny) je táto GEBUZiNA DONEBAVOLAJÚCOU DRZOSŤOU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(31.8.2009)

Povedený film z prostředí "útěkářů". Dobře vymyšlený příběh na pozadí skutečných událostív tomto vězení pro válečné zajatce.(23.11.2009)

Ak už to bolo v minulosti akokoľvek, filmové spracovanie sa mi viac než páčilo. Dala som štyri hviezdičky, pretože sa mi tam páčilo pár zásadných vecí. Dĺžka filmu je tak akurát, pretože dej sa pekne rozvíjal a nebolo by pekné, keby tento film napratali do jednej hodiny a dvadsiatich minút. Výber Damiana Lewisa jednoznačne skvelý. Je vidno, že sa vie stotožniť s hocijakou postavou, v tomto prípade s tou zlou, takmer som mu to uverila. Tom Hardy je pre mňa novinka ale nesklamal. Sophia Myles, jej postava ma trochu pobúrila, pretože sa dozvedela o smrti priateľa a o pár dní už viacmenej milovala Nicholasa M. To je trochu nedomyslené, ale neviem ako to bolo v tej dobe, takže tak. Koniec je typický. Dobro vyhráva nad zlom a Nicholas umiera v objatí svojej milovanej, ktorá mu šepká slová "Ty parchant!". Efektné. :-PP A nakoniec, mám vhradu. Neverím, že by nemci boli takí benevolentní a prizerali sa ako utekajú a dali by im ďalších tridsať šancí na to aby sa polepšili a aby neutekali. Na tom by som popracovala.(28.7.2010)

Prekvapený som teda nebol. Okrem poslednej polhodinovky chýbala filmu iskra. Nenudil som sa, ale filmu chýba napätie, akcia, emócie. Slušný priemer, žiadna veľkolepá dráma. 65%(31.12.2015)

Film je zbytečně rozdělený do 2 částí, mohli z něj klidně udělat dalšího "Pána prstenů". Nicméně zajímavé je to, že film téměř neztrácí na tempu. To není nějak extra rychlé, ale příjemně běží do cíle. A to nás drží po celý děj se zajímavými nápady na útěk a s milostným příběhem v docela klidné oblasti. I zvraty (např. smrt umělce) byly nečekané, ale na místě. Takže já jsem byl docela potěšen.(1.9.2016)

1 2 3 následující >>