„…když Země byla ještě mladá a magie ještě utajována“… v těchto zapomenutých časech doby železné a bronzové se nachází vesnice s hrozivou kletbou. Každých pár let musí vesnice vydat několik mladíků, které vojáci odvezou přes moře na tajemný a hrozivý ostrov. Zde jsou obětování „bohu“, který prahne po mladém masu. Theo nikdy nebyl odvezen díky protekci svého otce, vůdce vesnice (Cyrnan). Theo ví, že vojáci se za čas zase vrátí. Doba než se tak stane je podnítila skupinu mladíků, aby se vydali pro radu k Sybile. Jejich úkolem je dostat se do paláce a zde zabít Minotaura, který chrání duši krutého boha, jemuž jsou chlapci obětováni. Dokáží se děsivé kletby zbavit?... (Intersonic)

Prochy38

Přijde mi, že tvůrci tohoto snímku šlápli hodně vedle. Má představa o minotaurovi je teda trochu jiná. V bájích a legendách je tohle "zvíře" popisováné jako člověk s bíčí hlavou. To si asi tvůrci nevšimli. Mně se líbili minotauři třeba v Narnii, nebo seriálovém Herculovi. Tento vypadal jako ten druh kočky bez srsti s hlavou, která nebyla zle udělaná. Dejme tomu, že chtěli být originální. Začátek byl velmi povedený. Ale pak už to bylo vcelku o ničem. Labyrint pěkně udělaný, dobré efekty, hezké, ale hloupé ženy. Celkem herecké výkony bych zařadil na úroveň besídky v 5. třídě základní školy. Bídný scénář tomu byl bohužel nápomocen. Suma sumárum. Odpočinkový historický ''horor" s dobrými efekty pro nenáročného diváka. 40% ()

cariada

Nehorázná chujovina, jinak se to nedá nazvat. Film bez nápadu. Od začátku bylo jasný o co že půjde stačilo když nás vypravěč uvedl do děje a už jsme věděli ,která uhodila. Pak už bylo jasný kdo se s býkem popasuje a jak , že to má dopadnout. Opravdu nuda, pár záběrů na masakry ujdou, ale to ještě nedělá film. Atmosféra téměř nulová a býk teda moc hrozivě nevypadal. Pro mě velké zklamaní. ()

tron

Náhodou, ja som spokojný. Čakal som niečo oveľa horšie. Bájny grécky mýtus o Minotaurovi (mužovi-býkovi z labyrintu pod mestom, kam sú mu hádzané ľudské obete) ma už nejaký ten piatok fascinuje. Preto ma mrzí, že okrem televízneho celovečeráku Herkula (s Kevinom Sorbom) som ho v ničom nevidel. To sa teraz konečne, našťastie, zmenilo. Dej je jednoduchý a atmosféra labyrintu nemusela byť až takáto monotónna (steny, zákruty, steny, zákruty - určite sa to dalo spracovať oveľa pôsobivejšie a hororovejšie). No stále slušný akčný horor, zasadený do originálnych/pôsobivých dávnych vekov. Rutger Hauer a Candyman Tony Todd sa len mihnú. Čo je hlavne u Tonyho Todda dobre, lebo má fakt hnusné bradavky. ()

SOLOM.

Musím říct,že film se bájí moc nedrží. Objevují se tam určitě prvky, ale jen velice okrajově. Samotný Minotaur je tak trochu mimo mísu. Určitě to není napůl člověk napůl býk, ale spíš býk ve stádiu rozkladu s předkusem Vetřelce. Nicméně se podle mě podařilo tvůrcům natočit průměrné béčko. Byly tam hodně světlé chvilky, ale taky nudné a až přehnané chvíle. Výkony herců jsou celkem v mezích přijatelnosti. No a děj do sebe postupně zapadal, takže jsme vlastně začátek i konec pochopili celkem v pohodě. ()

curunir

Keď som videl tunajšie slábe hodnotenie, film ma dosť odradzoval, nakoniec som bol však celkom "milo" prekvapený. Film inšpirovaný starou gréckou bájou bol mierne poinačený, odohráva sa na ostrove Minos (vlastne sa aj dá považovať za Krétu, ibaže v jej obyvateľstve akosi prevládajú černosi). avšak rozhodne nevyužíva naplno potenciál, ktorý mu téma ponúka. I keď sa jedná o lacnú béčkovú snímku prekvapila ma dobre budovaná atmosféra, kde som sa pri scénach v labyrinte miestami celkom bál. Všetko sa však zmenilo príchodom nechutne digitálne Minotaura, ktorý navyše vôbec nezodpovedal mojim predstavám, okrem toho ma pobavilo aj konanie niektorých postáv , ktoré vplyvom nespolupráce s ostatnými a tým, že sa až neuveriteľne ležérne špacírujú po labyrinte krvavo spečatujú svoj osud. Nakoniec som si myslel , že to celé dopadne omnoho horšie, samozrejme na čisté 3* film nie je, avšak ako oddychová zmes zábavy a napätia funguje celkom dobre. ()

• Natáčení probíhalo v Lucemburku. (Terva)

Související novinky

Sedm statečných rytířů

Sedm statečných rytířů

10.02.2009

Zatímco fanoušci fantasy napjatě čekají na jakoukoli zprávičku o už údajně dotočeném howardovském Solomonu Kaneovi, hlavní představitel James Purefoy se opět chopí meče, aby vzdoroval tyranii. V… (více)